STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Grand Hotel Esztergom

Maďarsko, Maďarsko, Severní Maďarsko

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Grand Hotel Esztergom

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Grand Hotel Esztergom: Rekreační pobyt 4 noci
Informace

Dítě do 6 let na přistýlce se 2 dospělými osobami

ZDARMA

Příplatek za vstup do soukromého wellness centra *

10 EUR / dospělá osoba

*platí se na místě. Rezervace nutná.

Minimální délka pobytu

V období Vánoc, Velikonoc a svátků (7.-10.4., 28.4.-1.5.,26.-29.5., 22.12.-1.1.2024) je minimální délka pobytu 3 noci

Grand Hotel Esztergom

Grand hotel Esztergom **** leží v centru historického městečka Esztergom na břehu Dunaje přímo u hranic se Slovenskem. Hotel byl otevřen v roce 2021. Nabízí elegantní moderní interiéry, klidné prostředí uprostřed rekreačního ostrovu, soukromé wellness centrum, restauraci, bar, rozsáhlou vnitřní dětskou hernu (700 m2) a krásnou lokalitu poblíž historických památek. 100 metrů od hotelu se nachází celoroční lázně s venkovním akvaparkem.

Ubytování

Hosté se zde mohou ubytovat v celkem 126 moderně zařízených pokojích typu Superior, Superior Plus s výhledem na baziliku, Premium Superior s balkonem a propojených rodinných pokojích pro čtyři až pět osob. Ke standardní výbavě patří manželská postel nebo dvě oddělené postele, koupelna se sprchovým koutem, klimatizace, minibar, kávovar Nespresso, výběr kávy a čaje, posezení, televize s plochou obrazovkou a internetové připojení WIFI. Vyšší patra jsou dostupné výtahem.

Gastronomie

Výborná maďarská a mezinárodní jídla můžete ochutnávat v hotelové restauraci s otevřenou kuchyní. Bufetové snídaně se zde podávají od 7:00 do 10:00 a bufetové večeře od 18:00 do 21:00. V nabídce nechybí dietní a dětská jídla. Na skleníčku kvalitního vína nebo šálek kávy láká hotelový bar, který je otevřen denně od 8:00 do 23:00.

Wellness centrum

Součástí hotelové nabídky je soukromé wellness centrum pro max 49 osob. Wellness centrum je určen pouze dospělým osobám a je zpoplatněn. Pro vstup do wellness centra je nutná rezervace.

Akvapark

Grand Hotel Esztergom se nachází 100 metrů od celoročních lázní s akvaparkem Aquashiget (vodní ostrov), který patří k nejnovějším lázeňským rezortům v Maďarsku. Rozkládá se na ploše téměř 15 000 m2. Součástí akvaparku je 10 vnějších a vnitřních bazénů s celkovou plochou 2 000 m2 a wellness centrum s rozlohou téměř 1 000 m2. Venkovní letní koupaliště s plaveckým bazénem (337 m2), relaxačním bazénem (100 m2), zážitkovým bazénem (425 m2), dětským bazénem (60 m2) a toboganovou věží je v provozu od května do konce srpna. Mimo letní sezonu můžete využívat plavecký a relaxační bazén, který je propojen s vnitřním bazénem. Ve vnitřních lázních se dále nachází zážitkový bazén (452 m2), relaxační bazén (134 m2), dětský bazén (40 m2), vířivka (7 m2) a dojezdový bazén k tobogánům (60 m2). Milovníci vodní zábavy se mohou těšit na vnitřní žlutý tobogán s délkou 35 m a vnitřní modrý tobogán s délkou 60 m. Oba tobogány mají zvukové a světelné efekty a jsou vybavené časomírou.

V wellness centru můžete relaxovat ve finské sauně, bio aroma saunách, růžové sauně, sanarium (kombinace sauny a parní lázně) nebo v relaxačním vířivém bazénku. Nechybí zde zážitkové sprchy, Kneippův chodník a salon krásy s nabídkou kosmetických a lázeňských procedur.

V budově lázní se můžete občerstvit celoročně v samoobslužné restauraci a drink baru. V létě je hostům k dispozici navíc terasa s grilem a nabídkou rychlého občerstvení.

Provozní hodiny akvaparku a lázní jsou denně od 9:00 do 20:00.

Hotelové služby a vybavení

V hotelu dále najdete 24hodinovou recepci, úschovnu zavazadel, centrální trezor, bezbariérový vstup, výtah, konferenční prostory, internetový koutek, vnitřní dětskou hernu o rozloze 700 m2, venkovní dětské hřiště, půjčovnu stolních her včetně šachů, terasu, nabíjecí stanici pro elektromobily a konferenční prostory.

Okolí

Hotel má strategickou polohu v docházkové vzdálenosti od většiny významných turistických atrakcí. 100 metrů od hotelu je Malá dunajská promenáda, která leží na pravém břehu Malého Dunaje a propojuje největší atrakce města včetně historické čtvrti, baziliky a hradu.

500 metrů od hotelu je Széchenyiho náměstí s rozlohou téměř 10 tisíc m2. Můžete zde obdivovat památkově chráněné barokní a klasicistní budovy vystavěné nejbohatšími městskými obchodníky.

Za návštěvu dále stojí Synagoga (650 m od hotelu), která již neplní svou funkcí a je místem konání konferencí, most Maria Valeria (700 m od hotelu) spojující slovenské Štúrovo s maďarským Esztergom, palác Prímási (1 200 m od hotelu) s výhledem na park a Dunaj, Hrad Esztergom (1 400 m), který je od roku 2008 na seznamu UNESCO a Esztergomská Bazilika - sídlo ostřihomsko-budapešťské arcidiecéze , která je největším kostelem a nejvyšší sakrální stavbou v Maďarsku. Vnitřní plocha baziliky činí 5 600 m2

Zvířata

V hotelu je možnost pobytu se psem do 30 kg. Za pobyt se zvířetem se účtuje poplatek.

Parkování

Své vozidlo si můžete zdarma zaparkovat před hotelem nebo za poplatek v podzemní garáži.

Destinace

Ostřihom, maďarsky Esztergom, je jedno z nejstarších maďarských měst. Leží na pravém břehu Dunaje u hranic se Slovenskem. Od roku 2001 slovenské Štúrovo spojuje s městem Ostřihom ocelový most Marie Valérie, který nahradil původní most zničený během druhé světové války. Město odehrávalo velmi důležitou úlohu v dějinách. Od X století do půlky XIII století byl Ostřihom hlavním městem Maďarska. Nyní je již 1000 let sídlem biskupství a centrem maďarské katolické církve. Za návštěvu stojí mnoho sakrálních staveb včetně kostela svatého Petra a Pavla, františkánského klasicistního kostela svaté Any nebo impozantní baziliky svatého Štěpána s vzácnou olejomalbou za oltářem a podzemní kryptou s ostatky biskupů. Historické centrum města se nachází ve čtvrti Víziváros. Můžete zde obdivovat barevné domy v barokním, rokokovým a klasicistním stylu, mnoho zajímavých památek a příjemnou atmosféru historického města. V Ostřihomi se nachází moderní wellness rezort a akvapark.

Ostřihom je jedno z nejvýznamnějších maďarských měst a považuje se za duchovní centrum země. Město je plné krásných historických budov a turistických atrakcí, což z něj činí populární cíl pro turisty z celého světa. Jednou z hlavních turistických atrakcí v Ostřihomi je Bazilika svatého Štěpána, která je největším kostelem v Maďarsku a jednou z největších bazilik na světě. Bazilika se nachází na nejvyšším bodě města a nabízí nádherný výhled na Dunaj, slovenské Štúrovo a okolní krajinu. Katedrála Panny Marie, která se nachází na protější straně řeky Dunaj v slovenském městě Štúrovo a je další turistickou atrakcí. DO Štúrova doporučujeme pěší procházku.

Další turistické atrakce v Ostřihomi zahrnují Hrad Ostřihom, který je nejstarším královským hradem v Maďarsku a nachází se na kopci nad městem. Z hradu je krásný výhled na Dunaj a okolní krajinu. V Ostřihomi se také nachází Múzeum křesťanského umění, které nabízí bohatou sbírku křesťanského umění z celého regionu, a Muzeum architektury, které je věnováno architektuře a urbanismu a nachází se v rekonstruovaném historickém domě v centru města.

V okolí Ostřihomi se nachází mnoho dalších turistických atrakcí, jako je například Hrad Visegrád, který je jedním z nejvýznamnějších středověkých hradů v Maďarsku, nebo Přírodní park Pilis, který nabízí nádhernou přírodu a možnosti pro turistiku a cykloturistiku. Do Budapešti to je přibližně 40km.

Ostřihom je fascinující místo, které se v současnosti viditelně a krásně renovuje.