STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Lofoty - Velká cesta na sever

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Lofoty - Velká cesta na sever

Neoficiální popis ubytování

abstract

Bergen / fjord Geiranger / cesta Orlů / Atlantickou cesta „Atlanterhavsveien“/ Trondheim / Steinkjer / Narvik / Lofoty – Svolvær, Kabelvåg, Henningsvær, Nusfjord / Bodø / ledovec Svartisen / Stiklestad / Trondheim

Program zájezdu
1.den: V dopoledních hodinách odlet z Prahy do hlavního města fjordů, Bergenu. Transfer do centra, kde si prohlédneme fascinující přístav, známý rybí a květinový trh, kostel Panny Marie a další pozoruhodnosti. Volno ve městě, pro zájemce výlet pozemní lanovkou Floyen, z jejíž horní stanice se nabízí krásný výhled na město. Nocleh nedaleko Bergenu.

2.den: Brzy ráno vyrazíme za poznáváním západního Norska a trajektem Oppedal - Lavik se přeplavíme přes Sognefjord, který je délkou 205 km nejdelším fjordem na světě. Hornatým krajem Sogn og Fjordane pak doputujeme k fjordu Geiranger (UNESCO), který patří k nejnavštěvovanějším na světě. Klikatou „Cestou orlů“ přejedeme k Norddalsfjordu, který překonáme trajektem Linge - Eidsdal. Nocleh v Molde.

3.den: Po snídani se vydáme na pozoruhodnou „Atlanterhavsveien“, Atlantickou cestu, kterou tvoří unikátní sestava několika náspů a mostů, spojujících četné ostrůvky a tyčící se nad rybářskými domky a drsnými žulovými skalisky. Krásu unikátní stavby umocňuje drsná severská příroda s množstvím ptáků; při troše štěstí spatříte i tuleně. Cílem dnešní cesty, zpestřené trajekty přes Romsdalsfjord a Halsafjord, je Trondheim, třetí největší město Norska, obchodní a kulturní centrum s bohatou historií. Již před více než 1000 lety král Olav zde nechal postavit první dřevěný kostel. V Trondheimu je nejkrásnější středověká budova ve Skandinávii, impozantní katedrála Nidaros, místo korunovace norských králů. Nocleh v Trondheimu nebo blízkém okolí.

4.den:
Dnešní cesta povede dále na sever krajem „Nord Trøndelag“, jehož centrem je město Steinkjer, okolo jezera Snåsavatnet a údolím Namdalen. V Mosjoenu pak zamíříme opět do labyrintu ostrovů a ostrůvků. Nocleh v Mo i Rana.

5.den
: Hornatou krajinou modelovanou ledovci přejedeme do pustin polárního kruhu, kde se zastavíme v informačním centru Polarsirkelsenteret; zájemci si zde mohou zakoupit i certifikát o překročení polárního kruhu. Před dojezdem do nejsevernějšího norského města Narvik nás čeká ještě vycházka k řece Lonselva a trajekt Bognes – Skarberget přes Tysfjord. Nocleh v Narviku.

6.den:
Dnes dorazíme konečně na Lofoty, které jsou vysněným cílem mnoha cestovatelů. Tato ostrovní říše se nachází mezi 67. a 68. stupněm severní šířky a zdejší velkolepá příroda, kdy se obrovské a dramaticky tvarované horské štíty zrcadlí v průzračných vodách Norského moře, každého ohromí. Skutečný ráj pro fotografy! Postupně zastavíme ve Svolværu, Kabelvågu (možnost navštívit mořské akvárium) a malebném rybářském přístavu Henningsvær (UNESCO). Ubytování v osadě Leknes.

7.den:
Po snídani pokračujeme v poznávání Lofot. Vše je tu zvláštní: sušáky na tresky, rybářské domky i řvoucí ptačí kolonie. Navštívíme Nusfjord (UNESCO), bílou písečnou pláž u Flakstadu i nejjižnější osadu. Odpoledne se pak v Reine i Moskenes nalodíme na trajekt do Bodø, kterým za 3,5 hodiny překonáme Vestfjorden. Nocleh v Bodø.

8. den:
Dnes se musíme přesunout opět na jih. Před městem Mo i Rana odbočíme k ledovci Svartisen; dosáhnout jej však lze pouze lodičkou (170 NOK/os) a tříhodinovou vycházkou. Nocleh v okolí Mo i Rana.

9. den:
Náš návrat do starobylého královského města Trondheimu si vychutnáme jízdou krajem Nord Trøndelag. Po cestě si můžeme zastavit na zajímavých místech. Nocleh v
Trondheimu nebo okolí.

10. den:
Po snídani prohlídka města a transfer na letiště. Odlet do Prahy dle letového řádu.
Fakultativní služby
• příplatek na jednolůžkový pokoj od 15 490 Kč
• příplatek za za 9 večeří: 11 390 Kč (nutno objednat nejpozději 1 měsíc před odjezdem, podmínka min. 20 osob)
sleva pro dítě na přistýlce: (do 12 let) 8990 Kč
Informace
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů. (cca. 500 NOK) Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly, nejpozději 1 měsíc před odjezdem). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Každému účastníku zájezdu doporučujeme, aby se vybavil platební kartou (Visa, Mastercard, American Express). Většina hotelů totiž kartu automaticky vyžaduje coby záruku pro případ, že klient nad rámec předplaceného ubytování využije některou z nadstandardních služeb (telefon, pokojový bar, placené televizní programy a filmy apod…). Dále mnoho obchodníků již nepřijímá hotovost.
Cena zahrnuje
• leteckou dopravu Praha - Bergen / Trondheim - Praha (s přestupem) 
• dopravu autokarem po trase zájezdu
• průvodce
• 9 noclehů v hotelech *** se snídaní
• lokální trajekty v Norsku

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.