STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Poznávací zájezd - Peru

Peru, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Poznávací zájezd - Peru

Neoficiální popis ubytování

Poznávací zájezd - Peru
Informace Akce VSTUP NA MACHU PICCHU ZDARMA. Příplatek za jednolůžkový pokoj

5800 Kč / osoba / pobyt - rok 2024 (kromě květnového termínu - single bez příplatku)

6900 Kč / osoba / pobyt - rok 2025

Max. počet účastníků 16 osob Min. počet účastníků 8 osob
Hotely a penziony

Zájezd je určen pro cestovatele, kteří se zajímají o památky, kulturu i přírodní krásy. Pohodový program umožňuje nasát místní atmosféru, více poznat každodenní realitu místních obyvatel, detailněji se seznámit s navštívenými místy i kulturním a historickým odkazem nejen Inků, ale také dávných předinckých civilizací.

Poznávání Peru začne prohlídkou hlavního města Limy. Z lodi budete pozorovat zvířata na ostrovech Ballestas. Seznámíte se se záhadnými obrazci na planině Nazca. Navštívíte jeden z nejhlubších kaňonů na světě - Colca. Poplujete po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, následně na ostrov Amantani, kde přespíte u místních indiánů. Poznáte koloniální skvost - město Cuzco a na závěr si vychutnáte Posvátné údoli a bájné incké město Machu Picchu. Na závěr se vydáte na Duhovou horu.

Peru zrušilo všechna covidová opatření. Vstup do země je bez omezení i bez příjezdového formuláře!

Program 1. den

Odlet do Limy, hlavního města Peru. Večerní prohlídka města.

2. - 3. den

Cesta podél pobřeží Pacifiku do města Pisco, lodní výlet k ostrovům Ballestas s možností pozorování lachtanů, tučňáků, pelikánů, terejů, kormoránů aj., výlet na poloostrov Paracas (Muzeum J. Tello, zřícený skalní most, rybářská vesnice Lagunillas). Přejezd do města Ica, výlet k laguně Huacachina - malebné jezírko s palmami obklopené dunami, možnost adrenalinového zážitku - jízdy bugginou v dunách

4. den

Nazca - fakultativní vyhlídkový let malým letadlem nad záhadnými geoglyfy, prehistorické pohřebiště Indiánů v Chauchille s dochovanými mumiemi, funkční akvadukty v Cantallo a návštěva keramické a textilní dílny, noční přejezd do Arequipy

5. den

Arequipa - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Misti. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou, klášter Santa Catalina (jedna z nejkrásnějších církevních staveb v Peru), muzeum Santuarios Andinos se zmrzlou mumií incké dívky Juanity, která byla obětována bohům a množství koloniálních památek.

6. - 8. den

Přejezd průsmykem k jednomu z nejhlubších kaňonů světa, kaňonu Colca. Městečko Chivay, návštěva místního tržiště. Koupání v termálních pramenech. Ranní pozorování kondorů z vyhlídky Cruz del Cóndor . Nahlédnutí do života místních indiánů, zapomenuté vesničky, terasovitá políčka. Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca, které se nachází v nadmořské výšce 3 850 m n.m. Cestou výlet ke kamenným mohylám Sillustani ležícím nad jezerem Umayo.

9. - 10. den

Plavba po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, pokračování na ostrov Amantani. Přespání u místních indiánů. Prohlídka ostrova a jeho posvátných míst, vrcholky Pachamama a Pachatata. Návštěva ostrova Taquile. Plavba zpět do Puna.

11. den

Přejezd přes Altiplano průsmykem La Raya do Cuzca. Cestou nádherné výhledy na okolní krajinu a hory.

12. den

Cuzco - jedno z nejkrásnějších měst Jižní Ameriky, bývalé hlavní město říše Inků. Prohlídka města, náměstí Plaza de Armas, katedrála, klášter Santo Domingo se zbytky slunečního chrámu Coricancha, koloniální architektura, řada muzeí, tržnice, mohutná incká pevnosti Sacsayhuaman.

13. den

Návštěva skalního bludiště Quenqo, červené pevnosti Puca Pucara, inckých lázní Tambo Machay s pramenem věčného mládí. Prohlídka incké pevnosti Pisaq. Návštěva místního tržiště. Přejezd Posvátným údolím (Valle Sagrado) do poslední zachované incké vesnice Ollantaytambo.


14. den

Návštěva památek v Posvátném údolí - Moray - kruhové terasy, zemědělská "laboratoř" Inků na výzkum plodin, Salinas v Maras se stovkami kaskádovitých jezírek, kde se odpařováním vody těží sůl. Chinchero ("Duhová vesnice") - hradby inckého města, návštěva tradiční tkalcovské dílny. Ollantaytambo - prohlídka incké pevnosti. Místo posledního vítězství Inky Manco Capaca nad španělskými conquistadory.

15. den

Přejezd přes průsmyk Abra Málaga (4 320 m n.m.) do vesničky Santa Teresa (1 170 m n.m.) - kávové i banánové plantáže, možnost si nechat namíchat džus s tropického ovoce dle výběru. Cestou zastávky na nádherných vyhlídkách. Závěrečný přejezd nad kaňonem řeky. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu (možnost tuto trasu jet vlakem).

16. den

Prohlídka bájného města Inků Machu Picchu (dle dostupnosti a úpravě prohlídkových okruhů). Cesta vlakem nádhernou krajinou kaňonu podél řeky Urubamba do vesničky Ollantaytambo. Následně návrat do Cusca.

17. den

Výlet na Duhovou horu, při návratu do Cuzca návštěva úžasně zdobeného kostela ve stylu andského baroka v Andahuaylillas a Huaro.

18. den

Volný čas v Cuzcu, možnost návštěvy dalších památek (muzeí a kostelů), tržiště a nákup suvenýrů. Přelet do Limy.

19. den

Prohlídka Limy - klášter San Francisco s katakombami, hlavní náměstí Plaza Mayor, katedrála s hrobkou Francisca Pizzara, prezidentský palác, koloniální paláce, Plaza San Martin. Odlet do ČR.

20. den

Návrat zpět do ČR

Poznámka: Detailní informace najdete na webu MZV:

https://www.mzv.cz/lima/cz/covid_19/covid_19_peru_aktualni_informace_pro_1.html

Změna programu vyhrazena.

Destinace

Poznávání Peru začne prohlídkou hlavního města Limy. Z lodi budete pozorovat zvířata na ostrovech Ballestas. Seznámíte se se záhadnými obrazci na planině Nazca. Navštívíte jeden z nejhlubších kaňonů na světě - Colca. Poplujete po jezeře Titicaca na plovoucí ostrovy indiánů kmene Uros, následně na ostrov Amantani, kde přespíte u místních indiánů. Poznáte koloniální skvost - město Cuzco a na závěr si vychutnáte Posvátné údoli a bájné incké město Machu Picchu. Na závěr se vydáte na Duhovou horu.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.