STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Severní Peru - hory, vodopády a archeologické skvosty

Peru, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Severní Peru - hory, vodopády a archeologické skvosty

Neoficiální popis ubytování

Popis zájezdu

Podmínky vstupu do Peru spojené s onemocněním Covid-19

 • dokončené platné očkování (u dvou-dávkové vakcíny dvě dávky)
 • NEBO PCR test (výsledek v angličtině nebo španělštině) ne starší než 48 hodin před odletem

Letecká společnost Latam vyžaduje po cestujících, kteří nemají dokončené očkování pro každý přelet PCR test.

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LIMA
Odlet z Prahy do Limy, ubytování a nocleh.

2. den CARAL - HUARAZ
Dopoledne návštěva Caral, nejstaršího města amerického kontinentu z dob 3000 až 2500 let př.n.l. Jeho pyramidy a zapuštěná náměstí pochází ze stejné doby jako egyptské pyramidy. Poté přesun do města Huaraz v blízkosti národního parku Huascarán a Bílých Kordiller. Nocleh v Huarazu.

3. den CHAVIN DE HUÁNTAR
Okolo jezera Querococha k archeologickému komplexu mocné kultury Chavín de Huántar, prohlídka podzemních labyrintů s kamennými monolity starými více než 2000 let, odpoledne návrat do Huarazu.

4. den NÁRODNÍ PARK HUASCARÁN
Celodenní výlet do NP Huascarán, cestou zastávka v Yungay, které bylo celé zasypané lavinou po zemětřesení v roce 1970. Pobyt v blízkosti nejvyšší hory Peru v pohoří Cordillera Blanca, jezera Llanganuco s tyrkysovou vodou, památník československých horolezců. Výjezd na vyhlídku, odkud vás čekají nezapomenutelné pohledy na celou řadu šestitisícovek - Huascarán sever (6.650 m), Huascarán jih (6.768 m), Huandoy (6.395 m), Chopicalqui (6.345 m), Pisco (5.752 m), ad. Návrat do Huarazu a nocleh.

5. den HUARAZ - TRUJILLO
přejezd do třetího největšího města v zemi Trujillo, cestou prohlídka nejpůsobivějších pyramid peruánského pobřeží - Huaca de la Luna a Huaca del Sol.

6. den TRUJILLO
Trujillo, prohlídka historického centra (hlavní náměstí, koloniální kostely a bohatá šlechtická sídla Casa Urquiaga a Casa Orbegoso, památník La Libertad). Chan Chan - překrásný archeologický komplex kultury Chimu, dříve největší město z nepálených cihel s chrámovou pevností Tschudi, Huanchaco - klidné přístavní městečko, kde rybáři dodnes používají malé čluny caballitos z totory stejně jako jejich předkové kultury Moche, ochutnávka rybích specialit, mj. cebiche (není zahrnuto v ceně).

7. den TRUJILLO - EL BRUJO - CHICLAYO
přejezd na sever do města Chiclayo, cestou návštěva komplexu El Brujo, kde byla nedávno objevena 1600 let stará mumie tetované ženy kultury Moche. Prohlídka jednoho z nejlepších muzeí světa (Tumbas Reales de Sipán), ve kterém jsou vystaveny všechny předměty nalezené v hrobce Pána ze Sipánu z 3. století (archeologický objev 20. století). Nocleh v Chiclayo.

8. den CHICLAYO - TÚCUNME - GOCTA
Celodenní přesun do oblasti severní Amazonie, cestou návštěva Túcume - komplex 26 pyramid z nepálených cihel, které vytvořila kultura Lambayeque (Sicán) přibližně 1000 let po Kristu. Nocleh v Gocta.

9. den TREK K VODOPÁDŮM GOCTA
Celodenní pobyt na kraji džungle u 3. nejvyššího vodopádu světa Gocta (771 m), pěší turistika s nezapomenutelnými výhledy k vodopádům, které byly "objeveny" teprve v roce 2006. Pozorování ptactva a bohaté flory včetně orchidejí. Nocleh v Gocta.

10. den SAN BARTOLO - REVASH - LEYMEBAMBAMBA
Ráno návštěva malebné vesničky San Bartolo, kde dodnes staví většinu domů jen z hlíny a ze dřeva. Odsud se vydáme pěšky k mauzoleu Revash, které tvoří hrobky pod skalním převisem, vybudované kulturou Chachapoya z 9.století. Odpoledne prohlídka moderního muzea ve vesničce Leymebamba, ve kterém vystavují více než 200 mumií nalezených u jezera Laguna de los Cóndores nebo také jedno z největších quipu (uzlíkové písmo) na světě. Poté návrat údolím podél řeky Utcubamba na hotel.

11. den KUELAP
Kuelap, návštěva jedné z nejkrásnějších staveb severního Peru, kterou postavila kultura Chachapoya mezi lety 800 až 1470. Jedná se opevnění vybudované v oblasti zelenajících se kopců ve výšce 3.000 m, jeho součástí jsou zdi vysoké až 19 metrů a také na 420 kruhových staveb. Nahoru i dolů nám zkrátí cestu moderní lanovka. Cestou zpět na hotel zastávka ve městečku Chachapoyas.

12. den POMACOCHAS - ALTO MAYO - AMAZONSKÉ NÍŽINY
Sjezd okolo jezera Pomacochas, oblastí mlžného pralesa Alto Mayo, která je domovem vzácného kolibříka podivuhodného nebo skalňáka andského přes městečko Moyobamba až do Amazonské nížiny. Cestou budeme pozorovat také plantáže rýže, manioku, kakaa, kafe, papáji, banánovníku a mnoha dalších druhů ovoce.

13. den CHASUTA - HUALLAGA
Výlet do vesničky Chasuta, která je známá výrobou ručně malované keramiky, jejíž tradice je stará až několik set let. Návštěva kakaové plantáže a exkurze do místní výrobny čokolády Mishky. Odpoledne odpočinek u hotelu nedaleko řeky Huallaga, možnost procházky džunglí s pozorováním žabiček, keříků koky a další flory.

14. den TARAPOTO - ODLET DO PRAHY
Dopoledne návrat do civilizace, exkurze do továrny na výrobu doutníků ve městě Tarapoto, případně návštěva tržnice. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Limy, večer následně pak do Evropy.

15. den PŘÍLET DO PRAHY
Přílet do Prahy

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • leteckou přepravu a letištní poplatky
 • místní přelet Tarapoto - Lima
 • 13x nocleh ve 3* hotelech se snídaní
 • lanovka Nuevo Tigo - Kuelap a zpět
 • veškeré transfery během okruhu
 • všechny prohlídky a vstupy dle programu
 • služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné
 • cestovní pojištění
 • náklady spojené s testováním na Covid-19

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.