STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Medical Dwór Elizy

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Medical Dwór Elizy

Neoficiální popis ubytování

AKČNÍ NABÍDKA
V BLÍZKOSTI HRANIC S ČR ● IDEÁLNÍ MÍSTO PRO RELAXACI
URČITĚ OCENÍTE
Proč SPA MEDICAL DWÓR ELIZY - Długopole Zdrój:
- wellness a relaxace
- klidné prostředí
- vhodné i pro náročné klienty
- Centrum profesionálního biologického obnovení, centrum prevence civilizačních chorob

KDE BUDETE SPÁT
2 - lůžkové pokoje, některé s možností přistýlky, Srp.+WC, SAT/TV, telefon, fén, župan
POLOHA UBYTOVÁNÍ
hotel v údolí Kladska, cca 30 km od českých hranic (Králíky 25 km). Ideální místo pro relaxaci.
V blízkosti zámek Międzylesie, vodopád Wilczki v Międzygórze, pevnost Srebrna Góra, Kladská pevnost a další.
VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ
recepce, restaurace, kavárna/ cukrárna, Wi-Fi, výtah, bazén, sauny, parní lázeň, fitness, dětská herna, půjčovna kol, parkoviště.
Centrum profesionálního biologického obnovení, centrum prevence civilizačních chorob (SPA centrum, kosmetické centrum, terapeutické centrum, centrum estetické medicíny).
FORMA STRAVY
polopenze
MOŽNOST KOUPÁNÍ
hotelový bazén
TIPY NA VÝLETY A AKTIVITY
Vodopád Wilczki (13 km) - Největší a nejvyšší vodopád v masivu Śnieżnik, druhý nejvyšší v Sudetech. Vznikl na linii tektonického zlomu, odkud řeka Wilczka spadá z 22 m do kotle a pokračuje úzkou soutěskou zvanou Americký kaňon, jejíž svislé skály mohou dosahovat až 25 m. Kolem vodopádu se rozkládá krásný, starý smíšený les a malebné skály. Vodopád a jeho nejbližší okolí jsou pod ochranou od roku 1958 a tvoří přírodní rezervaci "Wilczki vodopád".

Zahrada pohádek (14 km) - Malá zahrada, malebně položená na strmém svahu Lesieniec, v nadmořské výšce 700 - 710 m n. m., obklopená smrkovým lesem a horskými loukami. Vznikl ve 20. letech dvacátého století vymletím svahu a vedením četných cest podél něj. Založil ji Isidore Kristien na poctu pohádkám, okouzlujícímu prostředí a všemocnému Duchu hor. Zde nashromážděné četné exempláře okrasné zahrady a typických horských rostlin jsou podkladem pro originální pohádkové motivy, většinou z kořenů stromů a větví, ale i kameny, tedy figurky, totemy, domy, altány a další.
Nachází se zde i zmenšenina bývalé kamenné rozhledny z vrcholu Śnieżnik. Zahrada pohádek se nachází v blízkosti červené a žluté stezky vedoucí z Międzygórze do svatyně na Góra Igliczna.

Návštěva hradu Miedzylesie s duchy (15 km) - Zveme vás k objevování tajemství zámku Międzylesie v noci. Stejně jako bývalí obyvatelé Hradu procházíme interiéry osvětlené pouze svíčkami, které nosíme. Snažíme se představit si, jaký byl život bez elektřiny, brzké vstávání za svítání, chladné večery a noci při slabém světle svíček nebo pochodní.

Pałac Gorzanów (15 km) - Bezesporu je to jedna z nejhezčích obcí v Kladské kotlině.
V Gorzanówě se dochoval jeden z nejcennějších a největších komplexů historických budov v Kladském údolí, včetně: kostela, kaplí, zámeckých komplexů, velkolepějších farem v kmiece a svatyní u cest. Je třeba zmínit, že barokní modernizaci kostela (zadanou Johannem Friedrichem von Herberstein) provedli po roce 1658 stavitelé, kameníci, štukatéři a sochaři, kteří dříve působili na náchodském zámku: Domenico Rossi, Andrea Cyrus, Carlo Serena , Battista Spinetti a Biaggo Verde a St. Barbory ​​nese rysy architektonické dílny Carla Luraga - bezesporu jde o jeden z nejcennějších příkladů raně barokní sakrální architektury v Čechách, na Moravě a v Kladsku.

Podzemní turistická trasa Kladska (27 km) - za vznik podzemních chodeb a tunelů pod kladskými ulicemi vděčí aktivitě obyvatel, kteří od 13. do 17. století hloubili pod staroměstskou zástavbou své sklepy především pro hospodářské účely určené jako sklady.
Poloha Kladska na křižovatce obchodních cest vytvářela příznivé podmínky pro rozvoj obchodu. Podzemní komory byly hluboké až 30 metrů a nízká teplota umožňovala dlouhodobou čerstvost potravin v nich uložených. Díky tomu získali slávu nejen v nejbližším okolí, ale také podél Jantarové stezky. V kladských sklepích zrálo i slavné kladské pivo, jehož chuť se skrývala v dlouhé době skladování při dostatečně nízké teplotě.

Pevnost Kladsko (27 km) - V roce 1960 byla Pevnost oficiálně prohlášena za památku a zpřístupněna turistům. Část opevnění přístupná návštěvníkům tvoří pouze 10 % objektu. Turisté mají v doprovodu průvodce v historické uniformě šanci získat konečný obranný bod pevnosti, tedy donjon.
Z bašt tyčících se nad Kladskem obdivujte panorama města a hor obklopující Kladský kraj, který je turistickou župou Sudet. Odvážlivci budou mít pod bedlivým dohledem pruského vojáka možnost absolvovat rychlou dělostřeleckou přípravu s jedním z kanónů.
PARKOVÁNÍ (informativní údaj)
ZDARMA
POBYT SE ZVÍŘETEM (informativní údaj)
NEPOVOLEN
Nepřehlédněte
Pobyt začíná nástupem od 16.00 hod a večeří v den příjezdu. Pobyt končí snídaní a uvolnění pokoje do 11.00 hod v den odjezdu.
PŘÍJEZD AUTEM
Vzdálenost:
Z Prahy: 206,2 km, z Českých Budějovic: 280,7 km, z Brna: 142,4 km, z Ostravy: 198,3 km
PŘÍJEZD AUTOBUSEM
Autobusem z Prahy do Lichkova (320923 403), zastávka Lichkov,,ObÚ. Pěšky (7 min.) na stanici Lichkov, odtud vlakem (6286) do stanice Dlugopole Zdroj. Hotel je od stanice vzdálený asi 800 m.

Cesta autobusem z Prahy s 1 přestupem trvá cca 3 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz
PŘÍJEZD VLAKEM
Vlakem z Prahy do Ústí nad Orlicí (R 891). Přestoupíte na vlak do Lichkova (7167), odtud vlakem (6286) do stanice Dlugopole Zdroj. Hotel je od stanice vzdálený asi 800 m.

Cesta vlakem z Prahy se 2 přestupy trvá cca 3 h a 30 min.

Aktuální spojení vyhledáte na www.jizdnirady.cz
1. PROGRAMOVÝ POBYT
SENIOR POBYT 55+ (6 dní/ 5 nocí, nástupní cen NEDĚLE)
Termín: 03.03.- 29.3.; 01.04.- 29.04.; 06.05.- 23.06. a 01.09.- 20.12.2024
- 5x ubytování s bufetovou polopenzí
- 4x odpolední káva nebo čaj s dezertem
- 1x procedura částečná masáž (25 min.) pro dospělou osobu

BONUSY ZDARMA: vstup do bazénu a saun, fitness, parkování

POZN. Na pobyt nelze uplatnit žádnou slevu.
2. PROGRAMOVÝ POBYT
SENIOR POBYT 55+ (8 dní/ 7 nocí, nástupní cen NEDĚLE)
Termín: 03.03.- 29.3.; 01.04.- 29.04.; 06.05.- 23.06. a 01.09.- 20.12.2024
- 7x ubytování s bufetovou polopenzí
- 6x odpolední káva nebo čaj s dezertem
- 1x procedura částečná masáž (25 min.) pro dospělou osobu

BONUSY ZDARMA: vstup do bazénu a saun, fitness, parkování

POZN. Na pobyt nelze uplatnit žádnou slevu.
CELKOVÁ KAPACITA
55 pokojů
REKREAČNÍ POPLATEK (informativní údaj)
4,- PLN/den

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.