STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Novotel Lisboa

Portugalsko, Lisabon a okolí

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Novotel Lisboa

Neoficiální popis ubytování

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.


Co dále v Lisabonu nevynechat:


Klášter Jeronymitů - Klášter řádu jeronymitů je jednou z nejkrásnějších a nejznámějších staveb v Lisabonu.


Castelo de São Jorge - Jedna z hlavních lisabonských atrakcí se vypíná na kopci a shlíží na celé město a řeku Tejo. Původní obranná Maurská citadela a pevnost Svatého Jiří byla po roce 1147 přestavěna na sídlo portugalských králů. I přes svůj věk je hrad mimořádně dobře zachovalý a také přístupný veřejnosti.


Torre de Belém - Jen pár set metrů od jeronýmského kláštera najdete jeden z hlavních symbolů Lisabonu i celého Portugalska - Belémskou věž. Stojí zde jako elegantní znamení mořeplavcům, že právě vplouvají do přístavu. Vznikla na začátku 16. století a spolu se sousedním klášterem je zapsána na seznamu UNESCO.


Sé de Lisboa - Katedrála Panny Marie, celým názvem Santa Maria Maior de Lisboa, je hlavní římskokatolický kostel ve městě.


Výtah Santa Justa - Rozhledna spojená s historickým výtahem se tyčí v dolní části centra, konkrétně na ulice Áurea. Často se setkáte také s alternativním názvem "Elevador do Carmo".


Klášter São Vicente de Fora - Jedna z největších sakrálních staveb ve městě předčí všechny ostatní především svojí polohou. Je umístěna na kraji kopce nad čtvrtí Alfama, a tudíž zdaleka viditelná ze břehů řeky Tejo.


Alfama - Nejstarší a také nejromantičtější část Lisabonu je Alfama. Úzké křivolaké uličky strmě stoupající od řeky směrem k hradu jsou vyplněny množstvím klidných restaurací, náměstíček v místech, kde by je čekal jen málokdo i citrusových stromů volně na ulici.


Praça do Comércio - Největší a centrální lisabonské náměstí se nachází přímo na břehu řeky Tejo v samotném srdci města. Středu náměstí dominuje jezdecká socha krále Josefa I. a palácové budovy lemující obvod ze tří stran. Z té čtvrté je pak promenáda podél řeky Tejo, kde si můžete sednout na schody a odpočívat za svěžího vánku od oceánu.


Park Eduarda VII. - Přirozeným rozšířeným a zatravněným pokračováním hlavní třídy Avenida de Liberdade je Park Eduarda VII. s přilehlou zahradou Amálie Rodrigues. Součástí parku je také botanická zahrada Estufa Fría umístěná ve velkém skleníku.Vstupné (orientačně): Klášter Jeronymitů - od 10 EUR, Castelo de São Jorge - od 15 EUR, Torre de Belém - od 6 EUR, Sé de Lisboa - od 5 EUR, Výtah Santa Justa - od 6 EUR, Klášter São Vicente de Fora - od 5 EUR, Park Eduarda VII. - od 4 EUR
Stravování
Snídaně formou bufetu. Můžete využít také jednu z dvou restaurací v areálu tohoto hotelu, nebo také bar/salonek či bar u bazénu.
Ubytovaní
Hotel Novotel Lisboa **** se nachází kousek od Náměstí Rossio a Nákupní čtvrti Avenida da Liberdade. V jednom z pokojů, k jejichž vybavení patří minibar a LCD televize, se budete cítit jako doma. Soukromé koupelny nabízí vybavení, jehož součástí jsou vana či sprcha, bidet a vysoušeč vlasů. Další užitečné vybavení a služby: telefon, vestavěný trezor a psací stůl. Můžete využít širokou nabídku rekreačních zařízení, mezi něž patří mimo jiné fitness centrum, venkovní bazén (se sezónním provozem) a půjčovna kol.
Poznámka
Cena transferu z letiště do centra města se liší. Zpravidla se pohybují v relaci od 1990 Kč za vůz pro 1-3 osoby.
Pokud máte zájem o transfery na oba směry je potřeba transfer zvolit v objednávce dvakrát.


Upozorňujeme, že využíváme více leteckých společností (EasyJet, Tap Air Portugal,..) a každá může mít časy letů trošku jiné. Liší se také rozměry a kalkulace zavazadel.


Více informací k nabídce našich leteckých eurovíkendů nejen do Lisabonu naleznete na:na našem webu.

Katalogové (internetové) ceny eurovíkendových zájezdů se mění v závislosti na aktuální dostupnosti letenek v ekonomické třídě i cenové nabídce hotelových pokojů. Obecně platí, že s čím větším předstihem zájezd objednáte, tím zpravidla získáte lepší (= nižší) cenu. Krátce před odletem může být cena stejného hotelu (zájezdu) již výrazně vyšší. Doporučujeme tedy objednávat tento typ zájezdů min. 1 měsíc před odletem. V případě, že objednáváte tento zájezd v kratší době, může se stát, že aktuálně dostupná cena letenek bude vyšší, než původně kalkulovaná. Což se následně projeví ve výsledné ceně zájezdu. Na tuto skutečnost bychom vás, samozřejmě, upozornili obratem, po obdržení vaší objednávky.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.