STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Innsbruck - historie i příroda v srdci Alp - pro seniory

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Innsbruck - historie i příroda v srdci Alp - pro seniory

Neoficiální popis ubytování

Popis
Tyrolská metropole s bohatou historií, přírodní krásy a zajímavosti v okolí, žádné dlouhé přejezdy, všechny vstupy a lanovky v ceně zájezdu. Zájezd je připraven pro malou skupinu 20 osob s ubytování v hotelu jen 10 km od centra Innsbrucku.
Ubytovaní
Hotel *** v Götzens s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), vnitřní bazén.
Program
1. den - ráno odjezd mikrobusu z Prahy. Cestou zastávka ve středověkém městečku Rattenberg, které se proslavilo sklářskou výrobou. Prohlídka výstavní síně i vlastní výrobny skla Kisslinger. Honosné domy, dvory a úzké uličky jako z pohádky. Jedna z nejkrásnějších středověkých památek - augustiniánský klášter ze 14. století s barokním kostelem. V podvečerních hodinách příjezd do Götzens, ubytování v hotelu, večeře. 2. den - snídaně a odjezd do Innsbrucku, výjezd lanovkami do oblasti Nordkette - během 20 minut z centra města se ocitnete ve výšce 2.256 m - příjemná procházka po hřebeni s panoramatickými výhledy na celé město, pohoří Karwendel, údolí Innu, Tuxské Alpy, Stubaiské a Ötztalské Alpy. Některé ze stanic lanové dráhy jsou postaveny podle návrhů Zahy Hadid a budí dojem ledovce. Během výjezdu na vrchol se střídá zubačka a dvě kabinové lanovky. Odpoledne historické centrum města - Goldenes Dachl - Zlatá stříška spojená s muzeem (expozice spojená s císařem Maxmiliánem I.). Jedná se o gotický arkýř, jehož střecha je pokryta 2657 pozlacenými měděnými šindely. Sloužil jako tribuna pro císaře a jeho rodinu. Dvorský kostel Hofkirche - měl sloužit jako místo posledního odpočinku Maxmiliána I. Místo je vyzdobeno 28 sochami v nadživotní velikosti, které znázorňují císařovu rodinu. Císař zde však není pohřben, jeho ostatky jsou uloženy na jeho přání ve Wiener Neustadt. Hofburg - císařský palác, zajímavostí je tzv. Obří sál, který je zdoben portréty Marie Terezie a její rodiny, ukázka vybavení pokojů a života císařské rodiny. Stadtturm - městská věž s výhledem na město. Večer návrat do hotelu a večeře.3. den - snídaně a výjezd lanovkou na domovskou horu Innsbrucku Patscherkofel (2.247 m), kde se v letech 1964 a 1976 závodilo v rámci olympijských her. Procházka nejvýše položenou botanickou zahradou v Rakousku, výhledy do údolí Inntal a na protější kulisy pohoří Karwendel. Přejezd ke Skokanskému můstku Bergisel, kde se každoročně koná Turné čtyř můstků. Dle návrhu architektky Zahy Hadid z roku 2002 má můstek unikátní konstrukci, která se rozvíjí jako had od elegantně tvarované hlavy až po doskočiště. Kavárna, vyhlídkové terasy. Návštěva Das Tirol Panorama - moderní budova muzea s exponáty, které ukazují historii Tyrolska a panoramatickým výjevem bitvy, která se na tomto místě odehrála v roce 1809. Obraz je sestaven z 27 samostatně namalovaných obrazů, které dohromady tvoří jedinečné dílo. Při pohledu na tento obraz se návštěvníci cítí jako v samotném centru dění. Přejezd k zámku Ambras - zámek arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského. Sbírky zbraní a brnění, portrétů a kuriozit, zámecké zahrady. Večeře. 4. den - snídaně, odjezd z hotelu do ČR. Cestou prohlídka křišťáloven Swarovski - 2. nejnavštěvovanějšího místa v Rakousku. Zde budete okouzleni hrou světel, zrcadel a hudby, uvidíte křišťálovou stěnu z 12 tun křišťálů, křišťálovou medúzu nebo největší křišťál na světě. Návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).
Cena zahrnuje
dopravu mikrobusem, 3x ubytování v hotelu *** v Götzens s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 4 chodech s možností výběru hlavního jídla od 2. dne), využívání vnitřního bazénu, průvodce, kartu na lanovky a všechny vstupy, pobytovou taxu, ložní prádlo, pojištění proti úpadku CK.
Příplatky
komplexní pojištění 156 Kč/osoba a zájezd, 1 lůžkový pokoj 1 200 Kč/zájezd.
nastupni_mista
Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (dálnice), Praha, Beroun (dálnice) a Plzeň. Za příplatek 200 Kč/osoba: Trutnov, Jaroměř a Hořice.
Poznámka
Průvodce: Milena Myšáková
cenik
Termín 2024Osoba23.05.-26.05.vyprodáno
Náš tip
Tyrolská metropole s bohatou historií, přírodní krásy a zajímavosti v okolí, žádné dlouhé přejezdy, všechny vstupy a lanovky v ceně zájezdu.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.