STUDENT AGENCY Dovolená

Medvědí soutěska turistika

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Medvědí soutěska turistika

Neoficiální popis ubytování

Medvědí soutěska turistika

Medvědí soutěska se nachází v druhé největší spolkové zemi Rakouska ve Štýrsku. Jedná se o skalnatou rokli se sérií úchvatných vodopádů. Medvědí soutěska je přístupná prostřednictvím stovek dřevěných lávek, žebříků a můstků. Všechny můstky a lávky mají vysoké zábradlí. Po cestě je možnost si odpočinout na několika odpočívadlech a zhruba v polovině se nachází hospůdka, kde je možné se občerstvit. Středně náročný turistický výlet, vyžaduje dobrou fyzickou kondici a vybavení na horské výšlapy - vhodné obutí i oblečení.

Jak probíhá cesta autobusem:

Autobus sváží klienty téměř z celé Moravy. Svoz začíná brzy ráno. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

Program:

výchozím bodem turistické trasy je parkoviště v Mixnitzu. Z obce Mixnitz nejdříve půjdeme z části příkrou turistickou stezkou ke vstupu do rokle. Zakoupení vstupného. Pak začíná průchod přes soutěsku prostřednictvím mostů a žebříků. Od výstupu ze soutěsky po občerstvovací stanici "Zum Guten Hirten" se jde pak ještě cca 20 minut. Dále pak cca hodinová, nenáročná stezka do údolí Teichalm. Kdo by chtěl pokračovat v turistice, může si vyjít k poutnickému kostelu Schüsserlbrunn (cca.30 minut chůze) nebo na vrchol Hochlantsch (dalších 30 minut chůze s převýšením cca 300 výškových metrů).

Pěší trasa Mixnitz - Teichalm cca 11 km, 825 výškových metrů a přibližně 4 hodiny chůze.

Odjezd zpět z Teichalmu je v podvečerních hodinách.

Kladné stránky

jednodenní turistický výlet
oblíbený autobusový zájezd
krásná krajina s vodopády

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.