STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Salcburk a Orlí hnízdo

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Salcburk a Orlí hnízdo

Neoficiální popis ubytování

Popis
SALCBURK (UNESCO) • HELLBRUNN • HITLEROVO "ORLÍ HNÍZDO" • KEHLSTEIN
Cena zahrnuje
• dopravu autobusem • 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím • 2× snídani • průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
• jednolůžkový pokoj 750 Kč • 2x večeře (3 chody) 1.020 Kč • Salcburská karta - zahrnuje všechny vstupy v Salcburku (24 hodin) (dospělý/pobyt) 860 Kč • Salcburská karta - zahrnuje všechny vstupy v Salcburku (24 hodin) (dítě do 15 let) 450 Kč • komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 116 Kč • připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 290 Kč Předpokládaná částka na vstupy při zakoupení Salcburské karty cca 35 €.
1. den
V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna (cca 05:30), Mikulova, další nástupní místa (viz. trasy 1, 2, 3A, 3B): Žďár nad Sázavou 400 Kč, Jihlava 400 Kč, Velké Meziříčí 400 Kč, Velká Bíteš 300 Kč, Uherské Hradiště 400 Kč, Veselí nad Moravou 400 Kč, Strážnice 400 Kč, Hodonín 400 Kč, Břeclav 300 Kč, Zlín 500 Kč, Kroměříž 500 Kč, Olomouc 500 Kč, Přerov 500 Kč, Prostějov 500 Kč, Vyškov 400 Kč. Odpoledne přijedeme do Salcburku, okouzlujícího barokního města, které bylo v roce 1997 prohlášeno mezinárodní organizací UNESCO za světové kulturní dědictví. Naše seznámení se Salcburkem začneme procházkou krásnými zahradami zámku Mirabell. Půjdeme kolem Mozartova domu, kde génius bydlel, i kolem jeho rodného domu přes slavnou Getreidegasse na Univerzitní náměstí i k baroknímu Dómu na Chrámovém náměstí. Pokud bude dostatečně vysoká hladina vody na Salzachu, zakončíme den projížďkou po řece, kde nastoupíme na jednu z prosklených lodí, svým designem ve světě unikátní, abychom mohli objevovat starobylý Salcburk během cca 40 minutové plavby (v kartě). Ubytování v penzionu v okolí Salcburku.
2. den
Po snídani navštívíme zámek Hellbrunn (v kartě) - renesanční víkendové sídlo arcibiskupa Markuse Sittikuse. Během procházky zámeckou zahradou se i my staneme jeho hosty a budeme se bavit stejně jako hosté před 400 lety různými vodními triky, senzacemi a překvapeními. Po prohlídce pojedeme do centra Salcburku a pozemní lanovou dráhou (v kartě) vyjedeme na pevnost Hohensalzburg. Výhled z pevnosti bere dech a my se projdeme nejlépe dochovaným středověkým hradem v celé Evropě. Poté již budeme mít dostatek času, abychom maximálně využili všech výhod Salcburské karty. Neměli bychom si nechat ujít návštěvu Mozartova rodného domu, můžeme navštívit katakomby sv. Petra, Festspielhaus, rezidenční galerii i některá muzea. Atmosféru Salcburku si nejlépe vychutnáme při šálku lahodné kávy s pravou ručně vyráběnou Mozartovou koulí u Fürsta. Zájemci mohou navštívit i největší pivovar na světě Stiegl a také ochutnat vzorky místních piv (místní doprava i vstup v kartě). Večer se vrátíme na ubytování.
3. den
Po snídani přejedeme do oblasti Berchtesgadenu. Vyjedeme místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein (1 834 m) k "Orlímu hnízdu" A. Hitlera a vychutnáme si pohled na panorama německých Alp. Budeme mít volno k procházkám nebo možnost posezení v horské restauraci. Po sjezdu výtahem budou moci zájemci o podrobné informace z historie Obersalzbergu navštívit nově otevřené Dokumentační centrum, kde je zcela nová expozice o osudech tohoto místa se smutnou historií. Průvodkyně zájemce doprovodí i k pozůstatkům Hitlerovy vily, které jinak zůstanou mnoha návštěvníkům skryty. Ti, kteří raději vnímají krásu hor než neradostná fakta, mohou zajít na příjemný oběd v místní restauraci. Odjezd domů mezi 14.00 a 14.30. Přes Mikulov přijedeme do Brna v cca 21:30.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.