STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější místa Transylvánských Alp

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Bukurešti, transfer do hotelu v Sinaii, ubytování, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Transylvánie, návštěva neorenesančního zámku Peleš rumunského krále Karla I. a zámek Pelisor.  Cestou zastávka ve vesnici Rupea – zastávka u hradu na vrcholu hory, s překrásným panoramatickým výhledem. Příjezd do Sighisoary (UNESCO) a krátká procházka historickým centrem města opevněného hradbami, jedno z nejhezčích míst v Rumunsku. Citadela s orlojovou věží, katedrála,  ubytování a večeře.
3. den: Odjezd k návštěvě Biertanu (UNESCO) – vesnice založená Sasy ve 12. st. s kostelem opevněným proti osmanským nájezdníkům. Zastávka k ochutnávce místního vína. Pokračování v cestě Transylvánií. Turda – zastávka ve městě proslaveném svými solnými doly. Přejezd do Alba Iulia – jedno z nejdůležitějších měst v historii Rumunska a bývalé hlavní město Transylvanie. Prohlídka citadely a 2 kostelů – Ortodoxního a Katolického. Odjezd na ubytování, večeře.
4. den:
 Po snídani prohlídka města Hunedoara - nejrozsáhlejší pevnost v jihovýchodní Evropě s délkou opevnění 12 kilometrů z počátku 18. stol. Hrad Corvin nebo také hrad Hunedoara, goticko renesanční stavba, jeden z největších hradů v Evropě z 15. století. V případě dobrého počasí přejezd Transalpinskou cestou – nejvýše položená cesta v Rumunsku přes průsmyk Urdele (2145 m. n. m.) s jedinečným výhledy na okolní krajinu. Při zhoršeném počasí návrat do Sibiu. Sibiu – pěší prohlídka nádherného středověkého města, kdysi hlavního města místních Sasů a Evropské město kultury v roce 2007 s řadou historických budov, kostelů, Velké náměstí, Malé náměstí, Most Lží atd.. Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
5. den: Po snídani odjezd do Brašova, průjezd oblastí Transfagaraš, zvanou též „cesta světa“ a známou jako nejmalebnější silnice světa. Pozor: Pokud bude cesta kvůli sněhu nebo nepřízni počasí uzavřena, využije se k vývozu k ledovcovému jezeru Balea na fotozastávku lanovka.  Odpoledne příjezd do Brašova, procházka historickým centrem města a návštěvou nejdůležitějších památek. Volný čas k prohlídce města. Odjezd na ubytování, tradiční rumunská večeře s hudbou v místní restauraci a nocleh v hotelu.
6. den: Po snídani Bran – jeden z nejznámějších „drákulovských hradů“ v Rumunsku ze 14. století. Zastávka k ochutnávce místního šumivého vína. Odpoledne odjezd do Bukurešti na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
7. den:
 Po snídani celodenní prohlídka Bukurešti nazývané jako „Paříž východu“, hlavní město Rumunska. Dopoledne okružní jízda busem k prohlídce památek, Národní muzeum, Atheneum, Parlament, náměstí Revoluce a dalších paláců. Odpoledne pěšky historické jádro, vítězný oblouk… Volno k individuálnímu programu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
8. den:
 Po snídani volno k individuálním programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.
Informace
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.


CENA NEZAHRNUJE:

• vstupy do památkových objektů dle programu cca 100 Eur na osobu
• nápoje k večeřím
• přepravu MHD a lanovkou

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY
:
• příplatek na jednolůžkový pokoj 7.300,- Kč


Doporučenou měnou na cestu jsou EURA.
Cena zahrnuje
• leteckou přepravu v turistické třídě Praha – Bukurešť – Praha vč. tax a příplatků
• dopravu autokarem/minibusem po trase zájezdu
• 7 noclehů v hotelech ***/**** s polopenzí (snídaně + večeře)
• ochutnávky vína dle programu zájezdu
• rezervační poplatky do hradů a památek 
• služby průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.