STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější místa středomoří z Katowic

Španělsko

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější místa středomoří z Katowic

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Program zájezdu
1. DEN Barcelona (Španělsko)
Přílet z Katowic na letiště v Barceloně a následný transfer do hotelu.

2. DEN: Barcelona (Španělsko)
Hned druhý den budete mít možnost navštívit jedno z nejznámějších kulturních center současnosti – Barcelonu. Proslulá jsou zde hlavně architektonická díla Antonia Gaudího, mezi která patří světoznámý chrám Sagrada Família, domy Casa Batlló a Casa Milà a v neposlední řadě park Güell (do tohoto parku doporučujeme zakoupit online vstupenku předem, protože je možné, že již nebudou na místě k dispozici). Doporučujeme si udělat celodenní procházku po Barceloně, a kromě Gaudího staveb se projít také po náměstí Plaza Cataluňa, promenádě Las Ramblas, po které můžete dojít až k pomníku Kryštofa Kolumba. Další pamětihodností, která stojí za navštívení je katedrála svatého Kříže a svaté Eulálie, která se nachází v gotické čtvrti. Za zmínku jistě stojí i park Ciutadella, ve kterém se konají kulturní a zábavné akce, lidé zde hrají na hudební nástroje a tancují, ale toto místo může také sloužit k odpočinku a úkrytu před ruchem velkoměsta. Blízko od přístavu začíná svou trasu lanovka, která vás může odvést na horu Montjuïc, na které se nachází Katalánské národní umělecké muzeum a pod ním nádherná fontána. Transfer z hotelu do přístavu. Nalodění na loď COSTA SMERALDA. Povinná bezpečnostní schůzka.

3. DEN: Palma de Mallorca (Španělsko)
Palma de Mallorca je hlavním městem Baleárských ostrovů. Jednou z největších dominant města je určitě mallorská gotická katedrále Panny Marie – La Seu. Společně se vstupem do katedrály si můžete koupit také vstup na terasy katedrály, odkud je nádherný panoramatický výhled na město. Přímo pod katedrálou se nachází překrásný park Mar (Parc de la Mar) se slaným jezerem a fontánou. V blízkosti katedrály stojí maurský palác Almudaina, ve kterém můžete zajít do historického muzea, část tohoto paláce je nadále oficiálním sídlem španělského krále. Staré město čítá mnoho malebných uliček se spoustou kaváren, restaurací a obchůdků, avšak centrem je náměstí Plaza Mayor, na kterém se často konají kulturní akce. Na okraji Palmy de Mallorcy se nad městem tyčí gotický hrad Bellver, který dříve sloužil jako rezidence královské rodiny, následně jako vězení a nyní se zde nachází městské muzeum.

4. DEN: Na moři
Čtvrtý den vás čeká celý den na lodi, během kterého můžete objevovat, co loď COSTA SMERALDA nabízí. Můžete strávit den na lehátku u bazénu nebo se zúčastnit programu s animátory. Dále vás může nalákat k relaxaci Spa centrum nebo pro ty aktivnější je na lodi fitness centrum. Na lodi jsou také rozmístěny salónky s živou hudbou nebo divadlo, kam můžete večer zamířit na pěvecké a taneční představení.

5. DEN: Palermo (Itálie)
Palermo je krásné hlavní město italské Sicílie, jehož architektura ukazuje arabské, normanské, barokní a secesní vlivy. Největší dominantou města je velkolepá palermská katedrála, která díky svým minulým přestavbám a renovacím je nyní kombinací mnoha architektonických stylů. Nedaleko od katedrály se rozkládá Palazzo dei Normanni neboli Palác Normanů. Tento královský palác je jedním z nejstarších v Evropě a sloužil dříve jako hlavní sídlo sicilských králů. Dále doporučujeme zajít na náměstí Piazza Bellimi, kde se nachází La Martorana (katedrála Panny Marie Admirálské), která je také poznamenána několika různými styly. Kousek od La Martorana můžete vidět slavné fontány Pretoria. Další památkou, kterou v Palermu nemůžete vynechat je kaple Capella Palatina, která je zdobena zlatem, drahými kameny a mozaikami.

6. DEN: Civitavecchia / Řím (Itálie)
Šestý den se připravte na bohaté kulturní centrum a hlavní město Itálie – Řím. Bohužel Řím nemá přístav, tudíž loď kotví v přístavním městě Civitavecchia, ze kterého se do Říma dostanete vlakovou nebo autobusovou dopravou. Řím má bohatou historii a opravdu mnoho míst a památek, které můžete navštívit. Mezi nejznámější patří určitě proslulé Koloseum, ve kterém dříve probíhaly například gladiátorské zápasy. Dále můžete vidět pamětihodnosti jako jsou: Pantheon, Forum Romanum, fontána di Trevi, Andělský hrad, Lateránská bazilika, Španělské schody, bazilika Panny Marie Sněžné, náměstí Piazza Navona a mnoho dalších.

7. DEN: Savona (Itálie)
Savona, severoitalské město, jehož historická část leží v okolí přístavu. Nejproslulejší památkou Savony je katedrála Cattedrale dell'Assunta, která byla postavena na konci 16. století. Další dominantou je Torre Leon Palcaldo, věž, která je poslední dochovanou částí starověkých zdí. Jedno ze savonských muzeí se nachází v pevnosti Fortezza del Priamar, která dříve sloužila jako vězení a je odtud krásný panoramatický výhled. Další slavnou budovou je palác Palazzo Gavotti ze 17. století.

8. DEN: Marseille (Francie)
Město Marseille ve Francii vás čeká osmý den. Je druhým největším městem Francie hned po Paříži a hlavním městem Provence. Historické a kulturní centrum se však nachází poměrně daleko od přístavu, proto doporučujeme využít převozných autobusů. Hlavní centrum Marseille se rozkládá v malé zátoce známé jako „Vieux-Port“ (Starý přístav), který je obklopený restauracemi a stánky se suvenýry. Vstup do starého přístavu tvoří dvě pevnosti, kterými jsou St. Jean a St. Nichola. Avšak největší dominanta Marseille je tyčící se nad městem bazilika Notre-Dame de la Garde, která je vystavěna v románsko-byzantském stylu a je odtud nádherný výhled na celé město. Dále stojí za to vidět římskokatolickou katedrálu La Major nebo si zajít do Muzea avropských a středomořských civilizací. Pokud budete chtít, můžete se také dojít vykoupat na pláž Catalans (Plage des Catalans), která se nachází blízko starému přístavu a je odtud krásný výhled na zátoku Castillo.

9. DEN: Barcelona (Španělsko)
Transfer z přístavu na letiště a odlet do Katowic.
Informace
Informace o lodi COSTA SMERALDA:
- 11 restaurací, 20 barů a kaváren
- Bazény, vířivky a tobogány
- 2 divadla – večerní představení, soutěže
- Velké množství duty free obchodů
- Posilovna
- Akce s animátory (soutěže, tanec, posilování)
- Kasino
- Salónky s živou hudbou
- Taneční parket
- Zóna pro děti
- Spa centrum (není zahrnuto v ceně)

Před plavbou doporučujeme stažení Costa Cruise aplikace.
Cena zahrnuje
Ubytování 7 nocí na lodi COSTA SMERALDA.
Snídaně, obědy i večeře na lodi.
Přímá letecká přeprava Katowice – Barcelona – Katowice.
1 noc na hotelu v Barceloně.
Transfer z letiště do hotelu, z hotelu do přístavu a z přístavu na letiště.
Vámi zvolený nápojový balíček.
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Spropitné osoba / týden – cca 150 eur.
- Transfery z přístavu do centra měst.
- Fakultativní výlety pořádané COSTA CUISE (není zde česky mluvící průvodce).
- Wifi připojení na lodi.