STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Poznávací zájezd Dubaj a Abú Dhabí

Spojené arabské emiráty

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Poznávací zájezd Dubaj a Abú Dhabí

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Poznávací zájezd Dubaj a Abú Dhabí

Stojíte před nejvyšší budovou světa, kterou kdy člověk postavil. Opírá se do vás příjemné slunce a vy jen nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, jak je možné, že ještě před 50 lety zde byla v podstatě jen beduínská vesnice. Dubaj je symbolem rozmachu a bohatství, kde vše musí být NEJ! To poznáme při pohledu z nejvyšší budovy světa, při vánočních nákupech v největším obchodním centru na světě, či při koupání na pláži s pohledem na nejluxusnější hotel světa. Dubaj, to ale není jen lesk a bohatství. Nakoukneme pod pokličku také místním tradicím a trhům. Obdivovat budeme i přírodní krásy pouštních dun! Pojeďte s námi poznat diamantové město s nádechem starého orientu! A užijte si luxus, pláže, moře i tradice. Případně nakupte vánoční dárky ????.

Základní informace
  • Návštěva Abú Dhabí v ceně zájezdu
  • Nejvyšší budova světa Burj Khalifa
  • Možnost vánočních nákupů v Dubai mall nebo na tradičních arabských trzích
  • Koupání na písčitých plážích
  • Možnost výletu jeepy do pouště
Ubytovaní

Ubytováni budeme v hotelu kategorie 4* v blízkosti linky metra. Ve vybavení moderních pokojů naleznete bezpečnosní schránku, HDTV, Wi-Fi, varnou konvici, čaj a kávu, klimatizaci, fén, telefon, psací stůl a samostatnou koupelnu se sprchovým koutem. Mimo to budete moci v ceně zájezdu využít služby hotelového fitness, sauny a páry. Třešničkou na dortu je pak střešní bazén, kde můžete večer zrelaxovat ????.

Stravování

V ceně zájezdu je ubytování se snídaní. Zbytek stravování probíhá "v terénu". Můžete tak vyrazit do okolních restaurací a ochutnat lokální arabskou kuchyni. Náš průvodce vám rád poradí, případně vyrazí s vámi.

Přehled praktických informací k zájezdu

1. ZÁKLADNÍ INFORMACE
Hlavní město: Abú Dhabí
Rozloha: 83 600 km²
Nejvyšší bod: Džabal Bil Ajs 1910 m n.m.
Obyvatelstvo: 2 735 925 obyvatel
Jazyk: arabština, angličtina
Měna: emirátský dirham (AED) = cca 6 Kč
Časové pásmo: +2 hod. v letním čase, +3 hod. v zimním čase
Státní zřízení: konstituční monarchie
Náboženství: Islám (Sinuité), hinduisté, sikhové a křesťané

2. VSTUPNÍ FORMALITY
Doklady: Občan ČR může vstupovat a pobývat na území Spojených arabských emirátů na základě platného cestovního dokladu s minimální zbývající platností v délce 6 měsíců. Vízum není potřeba.
Český zastupitelský úřad
Embassy of the Czech Republic
Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abu Dhabi
tel.: +971 2 678 2800 (pracovní doba 9 h - 12 h)
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

3. PLATEBNÍ KARTY, MĚNA
Měnou v SAE, a to jedinou platnou, je Dirham. Aktuální kurz je 1 AED = cca 6 Kč. Bankomaty jsou široce dostupné a najdete je prakticky všude. Předem si zjistěte výši poplatku, který si vaše banka účtuje za výběr z bankomatu. Většinou bývají výhodnější směnárny. Na místě nejsnadněji vyměníte USD.
Platby kartou jsou obvykle bez problémů přijímány všude, jak ve stáncích tak na plážích.
Ceny v SAE jsou v průměru vyšší než v Česku. Ceny v supermarketech se jen mírně liší, ale například restaurace začínají na vyšších částkách z důvodu velkého dovážení.
Smlouvání v SAE je časté, avšak jen na určitých místech. Smlouvání je časté na tržištích nebo v taxících. Dobré je znát přibližnou cenu výrobku a podle toho odhadnout, zda je uvedená cena nadhodnocená, v takovém případě určitě smlouvat můžete.

4. CELNÍ PŘEDPISY
Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství.
Bezcelně je možno dovézt do emirátu Abú Dhabí:
cigarety v hodnotě do 2.000 AED/400 ks
doutníky v hodnotě do 3.000 AED
2 kg tabáku, 4 litry alkoholu/24 plechovek piva (pouze nemuslimové a pouze letecky)
a dary, vč. parfémů, v hodnotě do 3.000 AED.
V případě vstupu do země prostřednictvím letiště v Dubaji lze bezcelně dovézt 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku, 4 litry alkoholu či 2x24 plechovek piva a dary v hodnotě do 3.000 AED. Dovoz alkoholu je zcela zakázán do emirátu Sharjah.
Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál. Dovoz či tranzit zmíněných předmětů je povolen pouze na základě zvláštní licence Ministerstva vnitra SAE. Převážení např. prázdné nábojnice do vzduchovky může být potrestáno v lepším případě vysokou pokutou, v horším pak odnětím svobody o délce minimálně 6 měsíců nepodmíněně. Zvláštní licenci vyžaduje dovoz technického vybavení jako jsou satelitní telefony, odposlouchávací a nahrávací zařízení, vysílačky apod.
Striktně je zakázán dovoz narkotik. Letiště jsou vybavena citlivými přístroji na indikaci i minimálního množství drog. Při zjištění, byť nepatrného množství drogy u cestujícího hrozí soud za držení omamných prostředků, přičemž minimální sazba za tento delikt je v SAE odnětí svobody na čtyři roky nepodmíněně. Přítomnost omamné látky v krvi je hodnocena jako její držení. Přísné tresty se týkají též držení marihuany či umělých směsí, např. Spice. Licenci vyžaduje dovoz pesticidů.
Více informací najdete na stránkách mzv.

5. BEZPEČNOST
Spojené arabské emiráty jsou považovány za bezpečnou zemi. Bezpečnostní situace je stabilní. Nejnižší je v emirátu Abú Dhabí. Doporučuje se dbát zvýšené opatrnosti ve večerních hodinách a dávat pozor na drobné krádeže.

6. DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Policie....................................999
Ambulance.............................998
Hasiči.....................................997

7. ZDRAVÍ
Zdravotnictví je v SAE na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích. Žádné dohody o bezplatném poskytování zdravotní péče občanům ČR v SAE nejsou sjednány. Turistům proto doporučujeme, aby do SAE necestovali bez mezinárodního zdravotního pojištění na dobu cesty.

8. POČASÍ
Průměrné denní teploty se pohybují kolem 26 °C, noční pak klesají k 17 °C, teplota vody je příjemných 25 °C. Déšť v Dubaji téměř neznají, ale i přes to je v tomto období typický dvakrát až třikrát do měsíce.

9. STRAVOVÁNÍ
Základem blízkovýchodní kuchyně Arabských emirátů je maso, hlavně jehněčí a skopové, ryby, luštěniny, rýže a koření. Pokud nebudete chtít holdovat této kuchyni, narazíte zde na spoustu jiných kuchyní, např. pákistánské, japonské, libanonské, íránské, čínské ale i evropské. Jídlo si tu vybere opravdu každý. Pokud budete chtít ochutnat autentická jídla, je dobré vyrazit do nějaké menší restaurace mimo těch hotelových.

10. INTERNET A VOLÁNÍ
Pokud chcete zůstat online, doporučujeme si koupit místní SIM s datovým tarifem, Hotely, restaurace a jiná veřejná místa běžně disponují Wi-Fi připojením.

11. DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na jídlo, vstupy, suvenýry a osobní výdaje doporučujeme částku alespoň 200 USD. Přesná částka se těžko určuje vzhledem k tomu, že každý utrácí rozdílně. Doporučujeme si vzít také platební kartu.

12. CO S SEBOU
Doporučujeme si vzít s sebou lehké oblečení, popřípadě nějaký lehký svetřík při večerním posezení. Při cestě do Spojených arabských emirátů si připravte adaptér. V SAE jsou sítě o napětí - 220 V, Frekvence - 50 Hz. Na dovolené v SAE je nutné pořídit si adaptér na zástrčky typu G.