STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Stockholm s Monikou Frolíkovou, Abba Muzeum

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Stockholm s Monikou Frolíkovou, Abba Muzeum

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis

VYUŽIJTE STÁTNÍ SVÁTEK 17. 11. - POUZE PŮL DNE DOVOLENÉ. UBYTOVÁNÍ VEDLE UNIKÁTNÍ SFÉRICKÉ STAVBY GLOBEN.

Vydejte se s naší zkušenou průvodkyní do poklidné severské metropole - Stockholmu. Přestože jde o moderní a dynamické město, na každém kroku pocítíte všudypřítomný severský klid a příjemnou atmosféru starobylého města.

Stockholm nabízí tolik různých zajímavostí, kolik si jen dokážete představit: z muzeí např. Muzeum bitevní lodi Vasa (v ceně), Nordické muzeum, Nobelovo muzeum a další. Můžete také navštívit Skansen s mnoha typickými švédskými stavbami i zvířaty (mj. i s losy) a nebo Královskou knihovnu, ve které se ukrývá Ďáblova bible, kterou Švédové ukořistili ze sbírky císaře Rudolfa II. na konci třicetileté války.

Milovníci moderní hudby mají možnost prožít příběh skupiny ABBA v jejím muzeu (v ceně). ABBA je opět velice populární díky muzikálu a filmu MAMA MIA!

Ubytování v kvalitním 4* hotelu u proslulé sférické haly Globen.

Program

1. den: Odpoledne odlet z Prahy do Stockholmu a přesun na ubytování ve 4* hotelu Globe, v sousedství známé hokejové haly.

2. den: Po snídani výjezd lanovkou Sky View, která se šplhá po hale Avicii Arena až na její vrchol, odkud je krásný výhled na město. Odjezd stockholmským metrem, které je známé pro svou výzdobu stanic a je nazýváno nejdelší uměleckou galerií na světě a následně tramvají na ostrov Djurgĺrden s komplexem muzeí. Návštěva působivého Muzea středověké válečné lodi Vasa (vstupné je v ceně). V odpoledních hodinách plavba Royal Canal Tour po vodních kanálech. Během plavby se na vlastní oči přesvědčíme proč je Stockholm nazýván "Benátkami severu". V závěru dne možnost návštěvy Nobelova Muzea, ve kterém se seznámíme nejen s životem zakladatele těchto ocenění, ale i s laureáty Nobelových cen včetně Jaroslava Heyrovského.

3. den: Dnes se vydáme k symbolu Stockholmu - radnici z červených cihel - Stadhuset. Třešničkami na dortu jsou Zlatý sál, kde se každoročně koná slavnostní večeře po udělení Nobelových cen a pohled na celý Stockholm z vyhlídkové věže radnice. Poté se přesuneme do muzea stále populární skupiny ABBA (vstupné v ceně). Doporučujeme také navštívit vynikající Nordiska Museet, kde se můžeme seznámit např. se švédskými tradicemi a nebo se projít v nejstarším muzeu na světě pod širým nebem ve Skanzenu. Večer si můžeme zpestřit návštěvou Icebaru - víte, jak chutná vodka ze skleničky vyrobené z ledu? Vstupné není v ceně.

4. den: Návštěvu Stockholmu zakončíme procházkou úzkými uličkami Starého města Gamla Stan. Nahlédneme do katedrály Storkyrkan, uvidíme reprezentativní Královský palác Kungliga Slottet, parlament Riksdagen a budovu Opery. Zájemci se mohou vydat na pěší zónou Drottninggatan, která získala své jméno na počest královny Kristiny. V odpoledních hodinách odjezd na letiště a večer návrat do Prahy.

Poznámky
  • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU.
Minimální počet účastníků
10