STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

Zanzibar a Tanzanie, Tanzanie

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Safari v Tanzanii - To nejlepší ze severní Tanzánie s českým průvodcem

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Proč jet na tento zájezd
Zájezd po nejlepších místech severní Tanzánie - navštívíte tzv. "sloní ráj" v Tarangire, prožijte safari v proslulém parku Serengeti či se podívejte do slavného kráteru Ngorongoro. Je to zájezd za výbornou cenu a ve výborné kvalitě, nabízející mnoho zážitků.

Vydat se na safari do Tanzanie je snem mnoha milovníků divokých zvířat. Na první pohled se může zdát, že zájezdů na safari je na trhu hodně, ale při bližším pohledu zjistíte, že ne vše, co se jako cesta na safari tváří, ve skutečnosti takovou cestou je. Tanzanie není levná země a poplatky za vstup do národních parků jsou také hodně vysoké, zvlášť u těch vyhlášených míst jako je Ngorongoro, Serengeti a Tarangire. Vždy se informujte, zda máte vstupy do národních parků v ceně (zvlášť u kráteru Ngorongoro, kde se platí dvojí vstupné = do parku a přímo do kráteru).

Zájezdy na safari do Tanzanie pořádáme už od roku 1994 a můžeme připravit na míru zájezd všech kategorii. Zájezd, který máte před sebou, jsme vytvořili pro ty, co vyžadují kvalitu a přitom nechtějí nebo nemohou platit úplně individualizované služby.

Podrobnější informace o národním parku Lake Manyara si můžete přečíst ZDE
Podrobnější informace o chráněném území Ngorongoro si můžete přečíst ZDE
Podrobnější informace o národním parku Serengeti si můžete přečíst ZDE
D1 Stručný přehled programu
1. den - Odlet z Vídně nebo Prahy
V podvečerních hodinách odlet do Tanzanie.
D2
2. den - Přílet do Tanzánie
Kolem oběda přílet na letiště Kilimanjaro, následuje celní a pasová kontrola. Z letiště se vydáme do lodge nedaleko jezera Manyara, kde budeme ubytovaní následující dvě noci.
D3
3. den - NP Tarangire
Brzy ráno snídaně a odjezd k návštěvě národního parku Tarangire, který je rájem slonů, ale uvidíte i hodně jiných zvířat. Cesta trvá lehce přes hodinu a budete projíždět zajímavou krajinou, plnou vesniček, políček a volné krajiny s baobaby. Národní park Tarangire je rozlehlý a má mnoho tváří. Je ideálním prvním setkáním s divokou africkou přírodou. Po návštěvě parku se vrátíme zpět do našeho ubytování k jezeru Manyara.
D4
4. den - Legendární kráter Ngorongoro
Velmi brzy ráno budeme mít budíček. Lehká snídaně a vyrazíme směrem ke kráteru Ngorongoro. Nejprve vystoupáme na náhorní planinu, po které přejedete k bráně do rezervace. Po nutných formalitách vjedeme do rezervace a budeme stoupat až do nadmořské výšky více než 2 400 m.n.m. To už budeme na hraně kráteru. Užijeme si nádherný výhled na dno kráteru a začneme sestupovat dolů. Tady je onen vyhlášený ráj zvířat a vy v něm prožijete celé dopoledne a kus odpoledne. Dnes dojedeme až na hranici parku Serengeti.
D5
5. den - NP Serengeti
Ráno se vydáme na safari ve vyhlášeném NP Serengeti. Tento rozsáhlý park plynule přechází v rezervaci Masai Mara na keňském území. Park je každoročně dějištěm úžasného přírodního úkazu - velké migrace zvířat. Toto unikátní představení se odehrává během několika měsíců, kdy stáda zvířat, zejména pakoňů, zeber a některých antilop se přesouvají za potravou a s nimi i predátoři.
D6
6. den - NP Serengeti
Celý den strávíme v národním parku Serengeti. Tím, že máme celodenní safari s obědovým balíčkem, můžeme dojet až do vzdálenějších částí parku, kde najdete vhodné místo pro obědový piknik mezi zvířaty. Později odpoledne se vrátíme zpět do naší lodge.
D7
7. den - Ranní safari v Serengeti a návrat do Arusha
Ráno zažijete poslední safari v Serengeti. Před obědem nás čeká vnitrostátní přelet malým letadlem přímo ze Serengeti do města Arusha. Z malého letiště Arusha se pak přesuneme zpět na letiště Kilimanjaro, odkud nás k večeru čeká let zpět do Evropy.


Možnost prodloužení zájezdu o pobyt na Zanzibaru. V takovém případě po příletu do Arusha byste pokračovali vnitrostátním letem na Zanzibar. Lze řešit individuálně na dotaz.
D8
8. den - Přílet do Prahy nebo Vídně
Cena zahrnuje
Letenky na trase Praha/Vídeň - Kilimanjaro - Praha/Vídeň v nejnižší knihovací třídě vč. tax a odbaveného zavazadla
Vnitrostátní přeletové letenka na trase Serengeti - Arusha
Všechny pozemní transfery 4x4 safari autem
2x ubytování v Africa Safari Lake Manyara Lodge (4*)
1x ubytování v Africa Safari South Serengeti Lodge (4*)
2x ubytování v Africa Safari Serengeti Ikoma Lodge (4*)
Plná penze po dobu pobytu v Tanzánii
Výjezdy na safari v Tarangire, Ngorongoro a Serengeti
Vstupy do všech národních parků
Anglicky mluvící řidič/průvodce
Český průvodce
Zdravotní pojištění
Zákonné pojištění CK
Zákonný odvod do Garančního fondu
Cena nezahrnuje
Vízum (vyřizuje se elektronicky, v případě zájmu vyřídíme - cena na vyžádání)
Osobní výdaje
Nápoje
Spropitné pro místní průvodce (cca 5-10 USD na osobu a den)
Fakultativní výlety: Aktivity u jezera Manyara
Prodloužení na Zanzibaru