STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Brány Pouště

Tunisko, Poznávací zájezdy

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Brány Pouště

Neoficiální popis ubytování

abstract

Novinka

Program zájezdu
1. DEN DJERBA
Odlet na Djerbu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

2. DEN MATMATA - DOUZ - CHOTT EL JERID - TOUZER 
Snídaně. Přejezd do MATMATY, známé svými troglodytskými domy a měsíční krajinou, což přimělo George Lucase a jeho nástupce, aby zde natočili mnoho scén filmové ságy „Star Wars“. Součástí programu je návštěva domova Berberů - původních obyvatel této oblasti Afriky - vyhloubeného v zemi. Přejezd do DOUZ, zelené oázy na okraji pouště, zvané Brány pouště. Oběd. Fakultativně (za příplatek na místě): jízda na velbloudech v poušti. Přejezd a krátká zastávka u největšího  slaného jezera v Tunisku CHOTT EL JERID, jehož hladina je pokryta tenkou vrstvou soli a třpytí se na slunci. Přejezd do TOZEUR -- města ležícího mezi dvěma solnými jezery, které je zároveň největší oázou v Tunisku, ve které se pěstuje hlavně odrůda „Deglet el  Nour “neboli Prsty světla. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

3. DEN CHEBIKA - TAMERZA
Snídaně. Volný čas nebo fakultativně (za příplatek na místě): jízda terénními vozy po trase rallye Paříž-Dakar na Mount Camel. Čas na focení. Pak přejezd hluboko do pouště, do městečka z "Star Wars", kde se natáčeli původní díly ságy. Návrat do hotelu. Výlet terénním vozem do nádherně položených horských oáz: CHEBIKA, ležící na hranici s Alžírskem, která se stala dějištěm hollywoodské inscenace „Anglický pacient“, oceněné Oscarem a TAMERZA s menším vodopádem. Cestou zastávka na krásný pohled do hlubokého kaňonu. Oběd. Průjezd GAFSOU. Volný čas. Příjezd do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

4. DEN TUNIS - KARTAGO - SIDI BOU SAID
Snídaně. Přejezd do hlavního města TUNISU. Navštívíte centrum města a projděte se rozsáhlým labyrintem úzkých uliček místní mediny, která je na seznamu UNESCO. Navštívíte muzeum Bardo, jedno z největších archeologických muzeí na světě, které obsahuje nádherné sbírky prehistorického, starověkého a islámského umění a jednu z nejvýznamnějších a nejunikátnějších sbírek podlahových mozaik na světě. Přejezd do Kartága – nyní rezidenční čtvrti Tunisu, kde se nachází nejen prezidentský palác, ale i rozlehlé archeologické naleziště starověkého Kartága (opět na seznamu památek UNESCO) – centrum nejprve fénické říše a později římské provincie v severní Africe. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu Antoniových lázní, pocházející z II. století našeho letopočtu. Návštěva sousední modrobílé vesnice SIDI BOU SAÏD, odkud je krásný výhled na Tuniský záliv a kde se natáčely některé scény Angeliky a sultán. Volno. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. DEN KAIROUN - MONASTIR - SOUSEE
Snídaně. Přejezd a návštěva KAIROUANU – čtvrtého nejsvatějšího města islámu. Byl založen v roce 670 a jednalo se o strategický bod při arabském dobývání severní Afriky. Zároveň to bylo centrum muslimské vědy a umění. Bohaté architektonické dědictví města je pod patronátem UNESCO a filmaři si ho zároveň vybrali k natočení několika scén filmu "Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy". Návštěva Velké mešity – nejstarší v severní Africe, založené v roce 670, s minaretem připomínajícím věž gotického hradu. Pak návštěva krásně zdobeného mauzolea Sidi Sahbi, známého také jako mešita Lazebníka, s barevnými mozaikami a ručně vyřezávaným štukem. Další zastávkou jsou Aghlabovské vodní nádrže z 9.stol. Volný čas v medině, kde si můžete koupit suvenýry na tradičním arabském trhu. Oběd. Přejezd do MONASTIRU, města, které zažilo největší rozvoj za vlády prvního tuniského prezidenta Habiby Bourguiby. Návštěva jeho mauzolea, odkud uvidíte i dominantu města – Ribat (opevněný klášter). Monastir byl jedním z natáčecích míst filmu "Život Briana" od Monty Python. Pokračování do centra města SOUSSE, kde navštívíte starou část města - Medinu, která je opět na seznamu památek UNESCO. Najdete zde stopy punské, římské, byzantské a rané arabské historie. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

6. DEN PORT EL KANTAOUI - EL JEM - GABES
Snídaně. Přejezd do  EL JEMU. Návštěva dokonale zachovalých zřícenin římského amfiteátru, považovaného za třetí největší svého druhu ve starověkém světě, který diváci měli možnost sledovat v oscarové produkci "Gladiátor". Přejezd do GABES, návštěva malebného trhu Jara, kde si můžete koupit koření a různé odrůdy henny pěstované v přímořské oáze v Gabes. Transfer na Djerbu (nebo do Zarzisu), ubytování v hotelu se službou all inclusive.

7 .DEN DJERBA/ZARZIS
Snídaně. Volný čas v hotelu all inclusive. 

8. DEN
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu), transfer na letiště a odlet do cílové destinace. Pro ty, kteří si prodlouží pobyt u moře, transfer na letiště a poté do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Fakultativní služby:
Jízda na velbloudu: cca 20 EUR/osoba.
Výlet terénním vozidlem do města Star Wars: cca 30 EUR/osoba.
Informace
Povinné poplatky na místě:
vstupenky, místní průvodci, terénní vozidla: cca 150 EUR/osoba,
spropitné: cca 3 EUR/osoba/den
pobytová taxa: cca 2-3 TND/osoba/den.
Pokud bude muzeum Bardo uzavřeno, bude realizován náhradní program: návštěva muzea mozaiky v El Jemu.
Cena zahrnuje
7 nocí v hotelech***/****; 2-lůžkové pokoje s koupelnou
Stravování: 6 snídaní, 5 obědů, 6 večeří
Stravování v hotelu na Džerbě (nebo v Zarzisu) 7. den: all inclusive 
Stravování dle programu na místě
Česky mluvícího průvodce 
Transfery letiště - hotel - letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Tunisku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.