STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Z Tuniska Do Alžírska

Tunisko, Poznávací zájezdy

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Z Tuniska Do Alžírska

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN 
Přílet na letiště Enfidha. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.

2. DEN KARTÁGO - SIDI BOU SAID -BARDO -TABARKA
Snídaně. Přejezd do KARTÁGA – nyní rezidenční čtvrti Tunisu, kde se nachází nejen prezidentský palác, ale i rozlehlé archeologické naleziště starověkého Kartága ( na seznamu památek UNESCO) –  bývalé centrum nejprve fénické říše a později římské provincie v severní Africe. Návštěva pozůstatků obrovského komplexu Antoniových lázní, pocházející z II. století našeho letopočtu. Návštěva okouzlující vesnice SIDI BOU SAÏD, známé svými dlážděnými ulicemi a modro - bílými domky. Modrobílá kombinace barev není v Sidi Bou Said zvolena náhodně - bílá představuje jasmín, což je národní rostlina Tuniska, modrá symbolizuje nebe a moře.  Je odtud také nádherný výhled na Tuniský záliv, kde na tomto místě se také natáčely některé scény Angeliky a sultán. Po obědě návštěva národního muzea Bardo. Je to jedno z nejvýznamnějších muzeí v oblasti Středomoří a druhé muzeum afrického kontinentu po Egyptském muzeu v Káhiře bohatstvím svých sbírek. Přejezd do Tabarky, večeře, nocleh na hotelu.

3. DEN CONSTATINE
Snídaně. Přejezd na Alžírskou hranici a odjezd do 3. největšího města v zemi - CONSTANTINE. Název nese po Konstantinu Velikém, ležící v údolí řeky Wadi Rhummel, která vyhloubila vysoké kaňony a soutěsky, proto je zde  vystavělo mnoho mostů a městu se proto tak přezdívá - město mostů. . Můžete prozkoumat kouzelnou atmosféru starého města a ulic se stánky s tradiční kuchyní. Možnost navštívit impozantní most Sidi M'Cid s úchvatný výhled na okolní krajinu. Příjezd na hotel, večeře, nocleh.

4. DEN DJEMINA - CONSTANTINE
Snídaně. Přejezd do starodávného alžírského města DJEMINA - jednoho ze skvostů dávné římské architektury. Nacházejí se zde jedny z nejlépe zachovalých římských ruin v severní Africe. Pod původním názvem Cuicul či Curculum jej jakožto svou africkou kolonii založili Římané koncem 1. století. V dobách největší slávy představovalo chloubu římské architektury, navíc dokonale adaptovanou na horské prostředí – město se totiž rozprostíralo ve výšce kolem 900 m n. m.Zastávka ve městě SETIF. Město se nachází se 270 km východně od Alžíru na náhorní plošině v nadmořské výšce 1100 m. Město je také známo
jako dějiště krvavých srážek mezi Araby a francouzskými kolonisty v květnu 1945, které byly předehrou alžírské války. Návrat do Constantine za návštěvou historického centra a  nějvětších památek města jako jsou  římský amfiteátr, mešita Emir Abdelkader nebo palác Ahmeda Bey. Příjezd na hotel, večeře, nocleh.

5. DEN BISKRA
Snídaně. Přejezd do města BISKRA. Biskra, zvaná také perla Sahary, je fascinujícím městem v Alžírsku, které nabízí jedinečný mix kultury, historie a přírody. Prohlídka  světoznámého naleziště Timgad s dobře zachovanými římskými ruinami a impozantním amfiteátrem. Lze zde také nalézt starou část města s tradičními trhy, okolní palmové oázy, taktéž prostředí nedotčené přírody a i úchvatnou krajinu. Biskra je taktéž významnou dopravní křižovatkou, známá produkcí datlí, fíků a granátových jablek. Následuje oběd a prohlídka toho starobylého města. Příjezd na hotel, večeře, nocleh.

6. DEN TEBESSA - SBEITLA
Snídaně. Přesun do města TEBESSA, které se proslavilo výrobou výrobou tradičních alžírských koberců. Po obědě v tradiční místní restauraci odjezd a na hranice s Tuniskem.
Příjezd do hotelu ve města SBEITLA, večeře, nocleh.

7. DEN SBEITLA - KAIROUAN - MANASTIR
Snídaně. Návštěva místního archelogického naleziště kde Dlouhá staletí  přečkaly tři nádherné římské chrámy, k vidění jsou zbytky mozaikami zdobených malých pevností a kostelů, baptisterium, Diokleciánův vítězný oblouk i čtvery lázně z římského období. Další zastávkou je město KAIROUIN, které se považuje za čtvrtou nejsvětější lokalitu islámu. Některé zdroje dokonce tvrdí, že sedm cest k Velké Kairouanské mešitě, jedné z nejvýznamnějších v muslimském světě, může nahradit jednu pouť do Mekky. Úžasné staré město je taktéž zapsáno na seznamu světového dědictvi UNESCO.

8.DEN 
Snídaně. Volný čas (v závislosti na čase odjezdu), transfer na letiště a odlet do cílové destinace. Pro ty, kteří si prodlouží pobyt u moře, transfer na letiště a poté do vybraného hotelu.
Informace
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci je 20 osob.
Cena nezahrnuje:
spropitné povinně splatné na místě
místní průvodce 4-5 eur/os./den
řidič 3-4 eur/os./den 
hotely 1-2 eur/os./den

Pro občany ČR je pro vstup do Alžírska nutné vízum.

Cena zahrnuje
7 nocí v hotelech***/****; 2-lůžkové pokoje s koupelnou
Stravování: 7 snídaní, 3 obědy, 7 večeří
S
Stravování dle programu na místě
Česky mluvícího průvodce 
Transfery letiště - hotel - letiště
Leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
Pojištění dle zák. č. 159/99 S
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Tunisku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.