STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Tunisko 2024

Dovolená v Tunisku, to jsou nádherné pláže a moře vhodné pro koupání i vodní sporty, hotelové komplexy s bohatým all inclusive i originální kultura, ve které se potkávají arabské i evropské vlivy.

Mezi nejnavštěvovanější letoviska v Tunisku patří Hammamet, Sousse, Mahdia, Zarzis a ostrov Djerba, kde najdete dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře.

Ti, kteří chtějí poznat život v pouštní metropoli, rádi stráví dovolenou v Tunisu, hlavním městě Tuniska. Zájezdy do Tuniska jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi, partu přátel a za romantikou písečných dun sem jezdí zamilované páry. Dovolená v Tunisku potěší i příznivce vodních sportů, potápěče a windsurfaře. Pobřežní vody jsou vhodné pro plachtění. A když se vám zrovna nebude chtít do vody, můžete si na místních hřištích zahrát tenis nebo golf.

Pokud chcete levnou dovolenou u moře, stačí si vybrat zájezd z akčních nabídek Tunisko last minute či first minute a užít si pobyt za nejvýhodnější cenu.

  Pro koho je vhodná dovolená v Tunisku?

  Pro ty, kteří jsou milovníky moře

  Pobřeží Tuniska omývá průzračně modré Středozemní moře a je vždy příjemně teplé. Stačí se uvelebit pod palmami a užít si relax a šum moře.

  Vyznavače aktivní dovolené

  Tunisko nabízí obrovské množství aktivit. Ráno se třeba vykoupete v moři, přes den si prohlédnete památky a večer výlet do pouště na velbloudech.

  Vypadá to, že opravdu pro všechny

  Je to tak. Dovolená v Tunisku patří mezi stálice a místní pláže i městský život si zamiloval každý turista. Určitě si ho také zamilujete.

  Nejlepší lokality Tuniska

  Tunis je hlavním městem Tuniska a je plný historie a kultury. Město je domovem mnoha památek, například muzeum Bardo, kde si prohlédnete starověké artefakty a sochy. Medina, také známá jako Staré město, je protkaná úzkými uličkami plnými obchodů a trhů, kde nakoupíte spoustu suvenýrů a můžete pozorovat místní rušný život.

  Oblíbeným dovolenkovým místem je také ostrov Djerba. Jednou z nejvýznamnějších památek na ostrově je synagoga El Ghriba, nejstarší židovská synagoga v Africe. Nachází se v malé vesnici Er-Riadh a je považována za posvátné místo pro židy z celého světa. Dalším zajímavým místem je Houmt Souk, hlavní město ostrova, kde můžete nakupovat na trzích a obchodech, které jsou po celém Tunisku vyhlášené. Návštěva sídliště Guellala je zase způsob jak se seznámit s místním uměním keramiky, která má na Djerbě dlouhou tradici..

  Zájezdy do Tuniska

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Tuniska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Tuniska?

  Tunisko je bohatý koktejl historie, exotiky, zábavy i odpočinku. Doporučili bychom ho všem turistům, kteří chtějí okusit exotickou atmosféru v blízké zemi a za levnější ceny, než je v exotických destinacích běžné. Lidé tu jsou přátelští a srdeční, vždy ochotní pomoci. I oni by vám jistě dali tip na výlet do hlavního města Tunis. Tam najdete historickou medinu, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Jde o labyrint úzkých uliček s trhy a stánky se zbožím vystaveným na ulici. Právě tady můžete při nákupu suvenýrů otestovat, jak jste na tom se smlouváním.

  V Tunisku najdete také obrovské množství historických památek. Za návštěvu rozhodně stojí předměstí města Tunis Kartágo s archeologickými vykopávkami antického města. V Sidi Bou Said v blízkosti Tunisu si zase můžete prohlédnout městečko vybudované na skále.

  Turisté si často vybírají dovolenou v oblíbeném letovisku severního Tuniska Hammamet, kde na ně čekají uzavřené hotelové pláže, bohatý noční život i sportovní vyžití. Kdo by raději opustil pevninu a zamířil na ostrov, určitě by si měl vybrat Djerbu s úžasně čistým mořem, písčitými plážemi a typickou venkovskou krajinou.

  Základní informace

  Stát: Tunisko
  Hlavní město: Tunis
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 2,5 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, angličtina, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: +216
  Měna: TND
  Napětí el. proudu: 230 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Tunisko

  Počasí a podnebí v Tunisku

  Tunisko leží v subtropickém pásu a na dovolenou se sem dá odcestovat téměř po celý rok. Protože je ale tunisko protáhlé od severu k jihu, podnebí v jednotlivých částech se liší. Obecně se dá říci, že v létě je zde teplo a slunce svítí téměř každý den. Teploty dosahují až 35 °C a moře je vyhřáté i nad 25 stupňů.

  Hlavní sezóna a ideální čas na dovolenou je v Tunisku od května do října, na jihu na ostrově Djerbu a v okolí letoviska Zarzis je sezóna o něco delší, začíná již v dubnu a končí až v listopadu. K nejteplejším měsícům patří červenec a srpen, kdy průměrná denní teplota dosahuje 35 °C.

  Tunisko lze z hlediska klimatu rozdělit na 3 oblasti. V severním Tunisku je typicky středomořské počasí, kde se střídají suchá a teplá léta s mírnými a vlhkými zimami.

  leden

  16 °C

  únor

  17 °C

  březen

  19 °C

  duben

  22 °C

  květen

  24 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  32 °C

  srpen

  32 °C

  září

  30 °C

  říjen

  26 °C

  listopad

  21 °C

  prosinec

  17 °C

  Informace o destinaci Tunisko

  Tunisko leží na africkém kontinentě a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem. Nachází se pouze 150 km od Sicílie a tedy od Evropy. Rozlohou je Tunisko zhruba dvakrát větší než Česká republika a sousedí se dvěma státy, na západě je to Alžírsko, na jihovýchodě Libye.

  Hlavním městem Tuniska je Tunis. Úředním jazykem je arabština, domluvíte se tu ale také francouzsky, anglicky nebo německy. Tunisko je islámská země, kde je ale patrný silný evropský vliv. Turisté míří na sever země k Středozemnímu moři, na jihu se pak rozkládá poušť Sahara.

  Do Tuniska je možné cestovat pouze letadlem, krátký let ale většinou nedělá problém ani malým dětem. Letecky je Tunisko dosažitelné již za dvě a půl hodiny. Po přistání se ocitnete v jiném světě. Směs arabské a evropské kultury na vás dýchne z každého koutu této krásné země. Nekonečné písčité pláže, horké africké slunce, stromy věčně zralých pomerančů, tisíce datlových palem, ale i horské oázy a nekonečná Sahara. A hlavně notná dávka neobyčejně bohaté historie, v Tunisku budete mít co obdivovat doslova na každém kroku.

  V zemi je proměnlivé počasí. V létě bývá až 40 °C, v říjnu se pak začíná ochlazovat. Od ledna do března není do Tuniska vhodné jezdit, protože tam často prší, v dubnu pak fouká vítr mistrál.

  Tuniská kuchyně

  Tuniská kuchyně je příjemně pikantní a vyznačuje se jídly, jejichž základem bývá většinou skopové maso nebo ryby, zelenina a ovoce. Tradiční tuniské pokrmy patří mezi kulinářské zážitky, které byste si na dovolené neměli upírat.

  Národní jídlo je kuskus, drobné těstoviny z tvrdé pšenice, připravované s různými druhy zeleniny, kousky masa a ryb, s pikantní omáčkou. Každý kuchař má svůj oblíbený recept, takže kuskus vám bude chutnat v každé restauraci jinak. Oblíbené jsou také briky, taštičky plněné vejcem, masem, bramborami nebo cibulí. Nejdůležitější omáčkou v tuniské kuchyni je harissa, pasta z papriky, olivového oleje a různých bylin. Harissa je konzumována samotná s bagetou, nebo se přidává do různých pokrmů. V pobřežních oblastech ochutnejte vynikající pokrmy z ryb. Nabídka je široká, od okounů až po chobotnice nebo krevety.

  Podobně bohatý je také výběr tuniských sladkostí. Nejznámějšími je baklava nebo makroud, sladký koláček plněný datlovou pastou. Na výrobu sladkostí se zde používají hlavně přírodní suroviny jako mandle, ořechy, pistácie a med.

  Z nápojů je oblíbený mátový čaj, tuniští vinaři nabízejí také výběr bílých i červených vín.

  Ceny v Tunisku

  V Tunisku je vše výrazně levnější než u nás. Téměř za vše tu zaplatíte zlomek ceny oproti cenám v Česku. Pokud budete nakupovat na tržištích, určitě se nestyďte a smlouvejte, protože smlouvání patří ke každodennímu životu v muslimských zemích a obchodník jej bude očekávat. Díky tomu seženete jak potraviny, tak suvenýry ještě levněji. Vzhledem k cenám je Tunisko skvělé pro pobyty all inclusive, které vaši peněženku příliš nepotrápí.

  V Tunisku platí tuniským dinárem, jehož kurz vůči koruně je okolo 7 Kč. Většinou je možné platit i eury nebo dolary, ale vždy je výhodnější zaplatit dináry. Obchodníci si totiž často nastavují vlastní a pro zákazníka nevýhodný kurz. Asi nejvíce se vyplatí dináry vybírat z bankomatu, na některých místech lze platit kartou, ale tuto možnost nenabízejí všude.

  Víza do Tuniska

  Turisté cestující do Tuniska na dobu kratší, než je 90 dnů, nemusí mít vízum, postačí jím pas, jež musí být platný ještě nejméně 3 měsíce po návratu z destinace. Více informací o vstupních formalitách do Tuniska

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování do Tuniska není povinné.

  Mezi doporučená očkování patří:

  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • hepatitida B - vysoce spolehlivá ochrana je zajištěna očkováním se 3 dávkami ve schématu 0., 1. a 6. měsíc, tj. 3. dávka by měla být podána nejpozději 10 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči v Tunisku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 197
  • První pomoc: 190
  • Hasiči: 198

  Státní svátky v Tunisku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden – Svátek revoluce a mládeže
   1. březen – Svátek nezávislosti
   1. duben – Den mučedníků
   1. květen – Svátek práce
   1. červenec – Den republiky
   1. srpen – Den žen (rodiny)
   1. říjen – Den opuštění francouzských vojenských jednotek Tunisko

  Kromě státních svátků v Tunisku slaví také čtyři muslimské pohyblivé náboženské svátky závislé na lunárním kalendáři:

  • Mouled (1 den)
  • Aid Esseghir/El-Fitr (3 dny)
  • Aid El Kebir/El-Idha (2 dny)
  • Ras El Am/El Hijri (1 den)
  • Ramadán (1 měsíc)