STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Nejkrásnější Istanbul

Turecko, Istanbul

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Nejkrásnější Istanbul

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Počet dní
Nejkrásnější Istanbul
Popis
Unikátní město světa, leží na dvou kontinentech a Bosporu. Romantická brána orientu s chrámem Boží moudrosti, Modrou mešitou, Topkapi palácem, Galatskou věží, s byzantskými mozaikami v chrámu Chora, Konstantinovým sloupem, cisternou Jerabatan, nepřeberným množstvím překrásných mešit, ale i nejvyšším tureckým mrakodrapem Sapphire a tajemnými tanci dervišů
1. den
odlet z Prahy (v ranních hodinách), po příletu do Istanbulu přejezd na hotel, následně nasátí atmosféry orientu na Velkém bazaru, u mešity sultána Sulejmana I., jednoho z nejdůležitějších osmanských panovníků a Beyazitova náměstí s mešitou stejného jména. V podvečer fakultativně večeře nebo individuální procházka čtvrtí Laleli.
2. den
Po snídani pěší procházka po bývalé Císařské cestě Mese - ze čtvrti Laleli až k milníku Milion, s prohlídkou Kapitolu, Theodosiusova fóra, Konstantino va sloupu, Hippodromu. Modré mešity. Individuální prohlídka chrámu Hagia Sopfia, Cisterny Jerabatan či Topkapi paláce.V odpoledních hodinách návštěva Egyptského bazaru a jeho úchvatného trhu vůkol, s ochutnávkou sladkostí, kávy či pravého tureckého čaje. V podvečerních hodinách fakultativní projížďka lodí po Zlatém rohu a Bosporu, poté návrat na hotel.
3. den
V dopoledních hodinách prohlídka čtvrti Eyüp s mešitou a hrobem Eyüpa Ensariho, prorokova praporečníka, který zde v 7. století padl při obléhání Konstantinopole. Poté se vydáme přes nejstarší Istambulský hřbitov s hroby osmanských sultánů, vezírů i intelektuálů do kavárny, kde psával svá díla francouzský spisovatel Pierre Loti kochaje se překrásným výhledem na Zlatý roh. Následně fakultativní prohlídka muzea v Choře s nejkrásnějšími mozai kami a freskami byzantské malby 14. století. Po cestě nemineme historické hradby obklopující někdejší hlavní město Východořímské říše Konstantinopol vybudované římským císařem Konstantinem I. Velikým.V odpoledních hodinách prohlídka čtvrti Galata s druhou nejstarší podzemní dráhou na světě, historickou tramvají, nejznámější ulicí v Istanbulu Istiklal, Galatskou věží, muzeum Dervišů a hotelu, kde Agatha Christie napsala nejznámější detektivní román Vražda v Orient Expresu.V podvečer fakultativní návštěva nejvyššího mrakodrapu v Istanbulu , který mimo úchvatných výhledů na celé město, Bospor a Černé moře vám nabídne i stimulovaný let helikoptérou.
4. den
Po snídani volný čas na poslední poznávání nebo nákupy. V dopoledních hodinách přejezd na letiště k odletu zpět do Prahy.
Cena zahrnuje
leteckou přepravu Praha - Istanbul - Praha, 3x ubytování v hotelu se snídaní, služby česky mluvícího průvodce, transfer z letiště na ubytování a zpět, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.
Cena nezahrnuje
komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna zájezdu (40,- Kč/os./den), možnost připojištění COVID (44,- Kč/os./den), služby nad rámec programu, spropitné