STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Ohně Chiméry

Turecko, Poznávací zájezdy

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Ohně Chiméry

Neoficiální popis ubytování

abstract

Novinka Čedoku

Program zájezdu
1. DEN - IZMIR
Přímý let do IZMIRU z Vašeho vybraného letiště. Transfer do hotelu. Ubytování, večeře, nocleh.

2. DEN - AFRODYSIE - PAMUKKALE - HIEROPOLIS 
Snídaně. Přejezd k zachovalým pozůstatkům starověkého města AFRODYSIE, zapsaného na seznam UNESCO. Návštěva ruin chrámu, stadionu, biskupského paláce a Hadriánových lázní. Poté transfer do PAMUKKALE, jednoho z největších divů přírody. Procházka po bílých vápencových terasách, zapsaných na seznamu UNESCO. Návštěva ruin HIERAPOLIS, města založeného ve 2. století př. n. l. vládcem Pergamonu Eumenem II., kde se dodnes zachovalo divadlo ve velmi dobrém stavu. Volitelně (za příplatek na místě): rituální taneční show dervišů. Transfer do hotelu, ubytování, večeřě, nocleh.

3. DEN - CHIMÉRA
Fakultativně (za příplatek na místě): let balonem nad Pamukkale. Jedinečná příležitost obdivovat nádhernou krajinu z výšky. Návrat do hotelu. Snídaně. Odjezd a procházka k CHIMÉŘE, známé také jako Planoucí skála, kde zpod země vycházejí plameny. Ohně hořely nepřetržitě od starověku – v minulosti sloužily jako přírodní maják námořníkům. Přesun na hotel, večeře, nocleh.

4. DEN MYRA - KAS
Snídaně. Návštěva města Demre, kreré se nachází poblíž ruin starověkého města MYRA. Zde můžete obdivovat nádherné lýkijské skalní hrobky zasazené do krajiny s fasádami připomínajícími starověké chrámy. Myra je známá díky sv. Mikulášovi, biskup a velký filantrop, který pomáhal potřebným. Právě s jeho dobročinností je spojen zvyk dávat dárky. Návštěva kostela sv. Mikuláše. Poté plavba kolem ostrova Kekova, při které můžete obdivovat potopené město: sloupy, schody, ruiny hradeb a městské budovy. Přejezd do KAS, procházka po půvabném přístavním městečku. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

5. DEN -  GOCEK BAY -YASSICA - TERASANE
Snídaně. Přejezd do přístavu Fethiye. Odjezd směrem k zátoce GOCEK, která je známá svými jedinečnými výhledy a malebnými ostrůvky. Plavba kolem 12 ostrovů je skvělou příležitostí, jak strávit celý den v oblasti připomínající skutečný ráj. Borové lesy, písečné pláže a křišťálově čistá voda jsou ideálními podmínkami pro odpočinek a relaxaci. Volný čas během dne s možností koupání a opalování. Zastávka na ostrovech YASSICA. Poté plavba kolem největšího ostrova v zálivu Gocek - TERSANE, který kdysi sloužil jako loděnice. Až do začátku 20. století byl ostrov osídlen Řeky. Návrat do přístavu Fethiye. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6. DEN - EFEZ - SELCUK - SIRINCE 
Snídaně. Check-out. Přejezd do EFEZ, jednoho z největších a nejzachovalejších antických měst. Návštěva ruin města zapsaného na seznamu UNESCO: včetně Arcadian Way, Celsova knihovna, divadlo, lázně, četné chrámy a veřejné budovy Přejezd do nedalekého SELCUKU. Prohlídka ruin baziliky sv. Jana. Přejezd do malebné vesničky SIRINCE, která je obklopená ovocnými háji a vinicemi. Ochutnávka vín v jedné z místních vesniček. Transfer do hotelu v Kusadasi, ubytování. Fakultativně (za příplatek na místě): "Hammam", návštěva tureckých lázní, návrat do hotelu, večeře, nocleh.

7. DEN - KUSADASI
Volný čas k odpočinku v KUSADASI, známém svými krásnými plážemi a bohatou historií, nebo fakultativně (za příplatek na místě): výlet do Izmiru - jednoho z nejmodernějších měst v Turecku. Přejezd do čtvrti Karsiyaki, kde se nachází dům Ataturkovy ženy. Plavba trajektem na druhou stranu zálivu. Projděte se po malebné promenádě s výhledem na Izmirský záliv, která vede na hlavní náměstí Konak. Je zde jeden z nejznámějších bodů města - hodinová věž a malá mešita s modrými dlaždicemi. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

8. DEN
Snídaně. Odjezd a transfer na letiště v Izmiru. Odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Fakultativní služby:
Dervish dance show: cca 20 EUR / osoba, min. 5 lidí
Hammam: cca 35 EUR / osoba
let balonem nad Pamukkale: cca 165 EUR / osoba
Izmir: cca 35 EUR / osoba, min. 8 lidí
Informace
Cena nezahrnuje:
Povinné platby na místě: vstupenky,místní taxy a poplatky, péče licencovaného průvodce: cca 210 EUR / osoba. (děti do 8 let - 50% sleva); spropitné
cca 5 EUR / osoba /den
Cena zahrnuje
Leteckou přepravu Praha - Izmir - Praha  vč. tax a příplatků
7 noclehů s polopenzí  v *** / **** : 1 v Izmiru, 1 v Pamukkale, 1 v Cirali, 2 ve Fethy, 2 v Kusadasi
Přepravu autokarem po trase zájezdu
Služby průvodce a místní průvodce
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.