STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Hotel Plaza*****, Manhattan, New York - letecky

USA, New York

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Hotel Plaza*****, Manhattan, New York - letecky

Neoficiální popis ubytování

Zájezd je určen pro individuální turisty. Cena na osobu vychází z aktuálně dostupných cen letenek v době přípravy této nabídky.

Co v New Yorku určitě nevynechat:Socha Svobody - Symbolem New Yorku, ale i celé Ameriky, je Socha svobody. Neoklasicistní měděná socha připomíná přátelství a pomoc, kterou Francie v roce 1776 vyjádřila podporu americkým osadníkům v boji za nezávislost nad Velkou Británií.


One World Trade Center - Mrakodrap One World Trade Center je nejvyšší budova v New Yorku a byla postavena jen pár metrů od bývalých Dvojčat zničených teroristickým útokem 11.9.2001. Podobně jako Dvojčata i One WTC svou výškou zcela opanuje panorama Manhattanu a stal se novým symbolem New Yorku.


The Edge - Mrakodrap s adresou 30 Hudson Yard neformálně zvaný "The Edge" se ihned po svém dokončení v roce 2019 stal vyhledávanou turistickou atrakcí. Jeho venkovní terasa Edge Observation Deck patří v současnosti k nejlépe hodnoceným vyhlídkám v New Yorku. Zpřístupněna byla v roce 2020. Budova The Edge je v současnosti 6. nejvyšším mrakodrapem v New Yorku.


Bronx Zoo - I když je newyorská čtvrť Bronx (dnes už víceméně neprávem) spojená s vysokou kriminalitou, přesto do ní ročně zamíří přes 2 miliony turistů. Důvod je jednoduchý. Právě v Bronxu se nachází jedna z největších městských zoologických zahrad na světě, která bude ideálním místem na půldenní výlet z ruchu velkoměsta.


Empire State Building - Elegantní kráska tyčící se nad Manhattanem, vkusná a dominantní, sebevědomá a už po desetiletí přitahující pozornost návštěvníků města. Řeč je budova Empire State Building, jednom z nejslavnějších mrakodrapů světa. Empire State Building tvoří 103 pater a její vznešený architektonický styl art deco je tolik typický pro New York.


Times Square - Times Square bychom mohli popsat jako obyčejnou křižovatku ulic Broadway a 7. Avenue se spousty světelných reklam a sídlem největších firem světa. Moc lidí by nám ale nerozumělo. Dnes je totiž Times Square díky své jedinečnosti a vlastnímu koloběhu života ikonou New Yorku a definitivně patří mezi 10 nejdůležitějších turistických zastávek při vaší cestě New Yorkem.


Broadway - Ulice Broadway patří k nejstarším a nejdelším ulicím v New Yorku. Vznikla ještě za dob Nového Amsterdamu a táhne se z úplného jižního cípu Manhattanu až do Bronxu a dál do Westchester County. Její celková délka činí úctyhodných 53 km a jako jedna z mála newyorských ulic narušuje přesnou pravoúhlou síť městských komunikací, ale vede nepravidelně šikmo skrz město. Broadway je také neodmyslitelně spjata s nejslavnějšími muzikálovými i činoherními divadly světa.


Ground Zero - Termín "Ground zero" byl v angličtině primárně používán pro místo výbuchu atomové bomby. Po tragických teroristických útocích dne 11.9.2001 na newyorská Dvojčata, mrakodrapy Světového obchodního centra, se však vžil jako název oblasti Dolního Manhattanu, kde k útokům došlo. Vstup k memoriálu je zdarma.


Brooklynský most - Pokud byste měli jmenovat jeden jediný most, který spojuje Manhattan s okolím, byl by to právě ikonický Brooklynský most, jehož otevření proběhlo již v roce 1883. Brooklyn Bridge patří rozhodně mezi nejkrásnější mosty světa a v rámci New Yorku je historicky nejvýznamnější.


Wall Street - Vcelku nenápadná ulice Wall Street na Lower Manhattan vedoucí od Broadwaye směrem na východ je ve skutečnosti místem, kde se určuje chod světových trhů a ekonomiky. Právě zde sídlí hned několik burzovních domů, které dnes už po staletí udávají směr finančních trhů celého světa.


5th Avenue - Pojem, který zná každý cestovatel a místo, jež nelze minout. Přes 10 km dlouhá třída táhnoucí se napříč Manhattanem se řadí na vrchol nejznámějších ulic světa a patří k symbolům New Yorku.


Chinatown - Pokud jste ještě nikdy nebyli v Číně a rádi byste si rychlou návštěvu odbyli třeba v New Yorku, vydejte se do čtvrti Chinatown. Na soustředěném území žije asi stovka tisíc přistěhovalých Číňanů, kteří si čtvrť přizpůsobili po svém. Čínské restaurace, trhy a především spousta podivných pachů a samozřejmě Číňanů.


Katedrála svatého Patrika - Katedrála svatého Patrika je největší římskokatolický kostel v Severní Americe a největší náboženská stavba v New Yorku. Dvojice jejích věží dosahují výšky 101 metrů, což by v jiných městech světech katedrálu bezpochyby řadilo mezi dominanty města. V New Yorku však katedrála stojí tak trochu utopená mezi okolními mrakodrapy šplhajícími do více než dvojnásobných výšek.


Coney Island - Coney Island patří k nejpopulárnějším místům pro trávení volného času, a to nejen mezi turisty, ale zejména pro Newyorčany. I když tuto oblast najdete zcela mimo centrum města až na jihu čtvrti Brooklyn, je velmi snadno dostupná několika linkami metra. Na Coney Island zamiřte za hezkou pláží i velkým zábavním parkem, ve kterém se vyřádí děti i dospělí.


Rockefeller Center - Rockefeller Center nemůžete minout, je doslova povinností se tu při každé návštěvě zastavit. Nejedná se totiž o jednu turistickou památku, ale rovnou několik. V rozsáhlém komplexu 19 budov se můžete těšit například na tyto zajímavosti: Top of The Rock Observation Deck, The Channel Gardens, NBC Studios, Radio City Music Hall, Zimní kluziště u sochy Promethea, Vánoční strom během Vánoc.


Central Park - Nejznámější městský park na světě se nachází v horní polovině Manhattanu od 59. do 110. Street a představuje zelený ráj uprostřed mrakodrapové zástavby, který je od roku 1963 národní historickou památkou.
Vstupné (orientačně): Socha svobody - od 25 USD, One World Trade Center - od 48 USD, The Edge - od 44 USD, Bronx Zoo - od 42 USD, Empire State Building - od 48 USD, Rockefeller Centre - od 44 USD, Carnegie Hall - od 18 USD, Guggenheimovo muzeum - od 30 USD, Metropolitní muzeum umění - od 30 USD, Muzeum moderního umění - od 30 USD, American Museum of Natural History - od 25 USD, Válečná loď Interpid - od 25 USD, Národní muzeum amerických indiánů - zdarma, 9/11 Memorial - zdarma, Katedrála svatého Patrika - zdarma
Stravování
Snídaně formou bufetu.
Ubytovaní
Hotel Plaza***** se nachází na Páté avenue poblíž Central Parku na Manhattanu v New Yorku. Hotel je celý klimatizovaný a pokoje jsou zařízeny v klasickém luxusním stylu. V pokojích nechybí televize, minibar, pokoje jsou vybaveny vlastním trezorem. Po dobu vaší návštěvy budete denně dostávat noviny zdarma. Poblíž hotelu se nachází Trump Tower, Zoo v Central Parku nebo například Rockeffelerovo centrum. Turisticky oblíbené Times Square pak leží přibližně 1,3 km od hotelu. Tento hotel se objevil i v několika filmech, za zmínku stojí například "Sám doma 2" kde si hlavní roli zahrál Macaulay Culkin.
Poznámka
Upozorňujeme, že využíváme více leteckých společností (American Airlines, IcelandAir..) a každá může mít časy letů trošku jiné. Liší se také rozměry a kalkulace zavazadel.


Pobyt v New Yorku je možné prodloužit o libovolný počet dní! Na vyžádání je možné zajistit i jiné termíny pobytu, dle individuálního požadavku.


Více informací k nabídce našich leteckých eurovíkendů nejen do New Yorku naleznete na:na našem webu.


Katalogové (internetové) ceny eurovíkendových zájezdů se mění v závislosti na aktuální dostupnosti letenek v ekonomické třídě i cenové nabídce hotelových pokojů. Obecně platí, že s čím větším předstihem zájezd objednáte, tím zpravidla získáte lepší (= nižší) cenu. Krátce před odletem může být cena stejného hotelu (zájezdu) již výrazně vyšší. Doporučujeme tedy objednávat tento typ zájezdů min. 1 měsíc před odletem. V případě, že objednáváte tento zájezd v kratší době, může se stát, že aktuálně dostupná cena letenek bude vyšší, než původně kalkulovaná. Což se následně projeví ve výsledné ceně zájezdu. Na tuto skutečnost bychom vás, samozřejmě, upozornili obratem, po obdržení vaší objednávky.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.