STUDENT AGENCY Dovolená

Insolvenční řízení FTI GROUP – aktuální informace

Aktualizováno 18. 6. 2024 v 11:30

Všechny zájezdy s datem odjezdu od soboty 6. července 2024 budou společností FTI okamžitě zrušeny. I přes intenzivní jednání se nepodařilo nalézt řešení, které by umožnilo realizaci či převzetí zájezdů.

Ohledně dalšího postupu budeme klienty jednotlivě kontaktovat.

Dne 3. června 2024 podala FTI Touristik GmbH, hlavní společnost třetího největšího evropského cestovního operátora FTI GROUP, návrh na zahájení insolvenčního řízení. Další společnosti skupiny FTI budou následovat. Nezávislé společnosti včetně Euvia GmbH a franšízové sítě TVG nejsou dotčeny.

Pro zákazníky a partnery byla zřízena podpůrná hotline (+49 (0) 89 / 710 45 14 98) a informační web.


Zarezervovali jste si zájezd nebo individuální turistické služby (let, hotel, transfery, exkurze...) přes pořadatele FTI, 5vorFlug nebo BigXtra s odletem od 7. června do 5. července 2024? Bohužel jsme nuceni tyto objednané služby zrušit.

Pokud jste si rezervovali zájezd, platí ve vašem případě pojistná ochrana poskytovaná Německým fondem cestovního pojištění (DRSF). V rámci svého zákonného mandátu DRSF zajistí proplacení vašich plateb. Bude vás kontaktovat, jakmile budou všichni stávající cestující přivezeni zpět a data budou vyhodnocena a přenesena.

(Poznámka: Balíček zájezdů je kombinací ubytování v hotelu a letu, případně s rezervovanými doplňkovými službami.)

Jednotlivé služby, jako jsou pouze lety, pouze přenocování v hotelu, pouze transfery a podobně, bohužel nespadají pod zákonnou pojistnou ochranu zájezdů, a proto nejsou pojištěny DRSF.

V tomto okamžiku vás žádáme, abyste se zdrželi krátkodobých žádostí o vrácení peněz, protože tyto mohou být organizovány pouze v příštích několika dnech a týdnech.

Budeme vás průběžně informovat o důležitých aktualizacích.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.