STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Albánie 2023

Objevte krásku Balkánu a vydejte se na dovolenou v Albánii. Tato turisty zatím plně nedoceněná destinace je skvělá jak pro cestovatele dobrodruhy, tak pro pohodovou rodinnou dovolenou. Díky příznivým cenám můžete strávit komfortní dovolenou v Albánii all inclusive.

Při zájezdu do Albánie poznáte její bohatou historii, která sahá až do antických časů. Objevíte historické památky, starověká města, artefakty z dob Římského impéria a Byzantské kostely. Mezi nejznámější historické památky patří starověký Butrint, římské město Durres a byzantský kostel Kruja. Skvělý tip pro poznávací zájezd do Albánie.

Díky své dobré dostupnosti se snadno dostanete do Albánie letecky i autem, u moře tak budete za pár hodin. Jedná se o velmi bezpečnou zemi a místní obyvatelé jsou navíc známí svou přátelskostí a otevřeností k cizincům. Jejich pohostinnost a srdečnost mile překvapí a učiní vaši dovolenou v Albánii ještě příjemnější.

Zájezdy do Albánie v akčních first a last minute nabídkách pořídíte za nejnižší možné ceny. Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu a rezervujte pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v Albánii?

  Pro dobrodruhy a cestovatele

  Albánie se skvěle hodí k dlouhým poznávacím výletům. Od moře se stačí vydat do vnitrozemí a poznat místní úžasné obyvatele a krásnou přírodu.

  Pro každého, kdo má rád klid

  Albánie není turisticky tolik vytížená jako ostatní baltské státy. Díky tomu vás nečekají přeplněné pláže a na dovolené si dokonale odpočinete.

  Pro ty, kteří dovolenkují mimo léto

  V Albánii najdete mnoho přírodních krás, horské masivy, dávné antické chrámy a ruiny, takže si dovolenou užijete i mimo hlavní letní sezónu.

  Nejlepší místa Albánie

  Jaderské pobřeží je oblíbené místo pro dovolenou s krásnými plážemi. Pokud hledáte dovolenou u moře, je v tomto ohledu Albánie skvělou volbou. Hlavní město Tirana má nádherné a zachovalé historické centrum. Navštivte místní muzea a poznejte dějiny Albánie. Projděte se po náměstí Skanderbeg. Za návštěvu stojí také Berat, město zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, které je známé pro své bílé kamenné domy a krásný výhled na řeku Osum.

  Národní park Valbona s krásnou přírodní scenérií si užijí milovníci turistiky a raftingu, ale i ti, kteří chtějí jen relaxovat v přírodě. Butrint je další památka UNESCO. Tyto ruiny antického města svědčí o bohaté a divoké historii Albánie. Zámek Kruje zase potěší milovníky zajímavé architektury, v tomto případě osmanlijské, a je zároveň rodným místem Albánského národního hrdiny Skanderbega, “Albánského draka,” který hrdinně bránil zemi před invazí Osmanů.

  Zájezdy do Albánie

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Albánie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Albánie?

  V Albánii se můžete těšit na objevování historických památek, krásnou přírodní scenérii a bohatou kulturu. Hlavním městem je Tirana, kde si prohlédnete historické centrum, navštívíte muzea a projdete se po náměstí Skanderbeg. Dalším oblíbeným turistickým cílem je město Berat, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé pro své bílé kamenné domy. Pokud máte rádi přírodní krásy, můžete se vydat na výlet do národního parku Valbona nebo na pláže na Jaderském pobřeží. Kromě toho je Albánie domovem mnoha historických památek, jako jsou antické město Butrint nebo osmanlijský zámek Kruja.

  Albánci jsou pověstní svou pohostinností a srdečností, takže se můžete těšit na přátelské přijetí a chutné místní jídlo, jako jsou třeba burek nebo tavče gravče. Kromě toho poznáte bohatou kulturu a folklor jako jsou tradiční tance, hudba a folklor. Ačkoliv Albánie není tak známá turistická destinace jako jiné země Balkánu, rozhodně stojí za návštěvu. Je to skvělá volba pro ty, kteří hledají neokoukaná místa plná historie, krásné přírody a milých lidí.

  Základní informace

  Stát: Albánie
  Hlavní město: Tirana
  Jazyk: albánština
  Orientační délka letu z ČR: 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, italština, ruština
  Mezinárodní předvolba: + 355
  Měna: ALL
  Napětí el. proudu: používají se zejména zásuvky typu F (tzv. typ Schuko) a typu C
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Albanie_440x180.png

  Počasí a podnebí v Albánii

  V Albánii má léto dlouhé slunečné dny a suché počasí, kdy teploty stoupají na vrchol v srpnu a září. Zima je mírná, s méně slunečnými dny a mírným deštěm. Měsíce jako leden a únor mohou být chladnější s námrazou a sněhem v horách, teploty v zimě se pohybují kolem 15°C. V průběhu roku bývají v Albánii prudké bouřky i tropické vlny, ale ty jsou spíše ojedinělé. Pobřežní oblasti Albánie mohou být v létě vystaveny cyklónům, což může ovlivnit počasí v těchto oblastech. V Albánii je počasí příjemné po většinu roku, s teplými a slunečnými dny v létě a mírnými zimami. Tyto podmínky přitahují turisty k moři i horám po celý rok.

  leden

  10 °C

  únor

  12 °C

  březen

  15 °C

  duben

  17 °C

  květen

  22 °C

  červen

  26 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  28 °C

  září

  24 °C

  říjen

  21 °C

  listopad

  15 °C

  prosinec

  12 °C

  Informace o destinaci Albánie

  Albánie je země v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Hlavním městem je Tirana a s populací přibližně 2,9 milionu je jednou z nejmenších zemí Evropské unie. Země je bohatá na historii a kulturu, s řadou památek, jako jsou starověké římské stavby a zajímavé turistické destinace v čele s nádhernými plážemi a mohutnými pohořími. Albánie také vyniká svou přírodu a vynikající kuchyní, známou pro své kořeněné jídlo a víno.

  Albánská Kuchyně

  Albánská kuchyně se skládá ze směsi tradičních jídel z různých oblastí, které jsou ovlivněny okolními zeměmi, jako Řecko, Itálie a Turecko. Mezi typické pokrmy patří zapékané fazole tavče gravče, pljeskavica z mletého masa, různé plněné kofty a bylinkové omáčky. Rýže a těstoviny jsou také velmi oblíbené, ať už jako hlavní jídlo nebo příloha. Albánci také jedí mnoho rozmanitých druhů masa, od kuřete, hovězí, vepřové a jehněčí po ryby a mořské plody. Ty jsou populární především v pobřežních oblastech. K jídlu se často podávají lahodné saláty a zelenina. Z alkoholu rozhodně musíte ochutnat lokální pálenku Skandëbeu Konjak.

  Ceny v Albánii

  V Albánii je o dost levněji než v Česku. V podstatě vše tu seženete za velmi výhodné ceny, včetně potravin. Albánie se proto hodí i jako vhodné místo pro větší nákupy oblečení a elektroniky, která tu je oproti našim cenám levnější i o polovinu. I když je v Albánii velké množství muslimů, se smlouváním tu nepochodíte. U veškerého zboží je cena pevně uvedena, takže se o vyptání na nižší cenu raději nepokoušejte. Také tu není zvykem platit kartou, takže u sebe vždy mějte hotovost, nejlépe eura. Místní bankomaty berou jen albánské karty, na což je třeba také myslet dopředu.

  Vízum do Albánie

  Do Albánie pro pobyty kratší 90 dnů není ptořeba vízum.

  Zdravotní systém a očkování

  Do Albánie není potřeba žádné zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla

  Tísňová linka: 112
  Policie: 129 První pomoc: 127 Hasiči: 128

  Státní svátky

   1. březen: Den jara
   1. březen: perský Nový rok
  • Velikonoce
   1. říjen: Den Matky Terezy
   1. listopad: Den nezávislosti
   1. listopad: Den osvobození
   1. prosinec: Den mládeže
   1. prosinec: Vánoce
  • 1 – 2. leden: Nový rok