STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Alžírsko 2023/24

Vítejte v Alžírsku, zemi s neuvěřitelně bohatou historií, kulturou a krajinnými krásami. Toto země se rozprostírá od Sahary na jihu až po Středozemní moře na severu a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Pokud hledáte nejlepší dovolenou v Alžírsku, můžete si vybrat z mnoha aktivit. Na jihu země je to Sahara, což je největší poušť na světě a můžete si užít například jízdu na velbloudovi a pozorovat magické západy slunce. Na severu země si můžete prohlédnout města, která jsou plná historie a kultury, jako například hlavní město Alžír nebo město Constantine, které se nachází na vrcholu skalnatého útesu.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat více země, doporučujeme poznávací zájezdy do Alžírska, kdy můžete navštívit mnoho památek UNESCO, jako například Tassili n'Ajjer, skalní oblast s prehistorickými kresbami, nebo město Tlemcen s historickými zahrady a muzei.

Pokud se chystáte na dovolenou do Alžírska, neměli byste vynechat návštěvu nádherných pláží podél Středozemního moře. Můžete si užít sluneční paprsky a koupání v teplé vodě, nebo se ponořit do podmořského světa a sledovat krásné korálové útesy. Zájezdy do Alžírska jsou skvělé pro každého, kdo hledá dobrodružství, krásnou přírodu a bohatou historii a kulturu. Alžírsko je země mnoha zážitků a památek, kterou si zaručeně zamilujete.

  Pro koho je vhodná dovolená v Alžírsku?

  Milovníky historie

  Alžírsko je bohaté na historické památky a kulturní tradice. Navštivte město Tlemcen, nebo národní muzeum Bardo.

  Cestovatele a dobrodruhy

  Využijte příležitosti a projděte se Saharou, nebo navštivte horské oblasti v blízkosti města Tizi Ouzou.

  Pro ty, kdo chtějí relax

  Hledáte klidnou dovolenou s krásnými plážemi a příjemnými obyvateli? Pak je Alžírsko pro vás ideální.

  Zájezdy do Alžírska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Alžírska?

  Alžírsko má bohatou historii, která se odráží v mnoha památkách a kulturních tradicích. Můžete navštívit archeologická naleziště a starobylá města, jako je Tlemcen nebo Tipaza, která jsou světovým dědictvím UNESCO. Alžírsko také nabízí mnoho muzeí, kde si můžete prohlédnout sbírky umění a historických předmětů.

  V Alžírsku najdete nekonečné pouště, krásné pláže, zelené hory a úchvatné skalnaté útesy. Například národní park Tassili n'Ajjer, který se nachází v poušti Sahara, nabízí úžasnou scenérii skalnatých výchozů, jeskyní a petroglyfů.

  Alžírsko má rovněž skvělou gastronomii, která spojuje arabskou, francouzskou a berberskou kuchyni. Zde můžete ochutnat tradiční jídla, jako je couscous, tajine, harira a mnoho dalších.

  Celkově je Alžírsko je relativně neobjevenou turistickou destinací, což znamená, že můžete zažít autentickou kulturu a pohostinnost místních obyvatel, takže je skvělou destinací pro ty, kteří hledají unikátní a autentickou zážitkovou dovolenou plnou historie, kultury a nádherné přírody.

  Zájezdy do Alžírska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Alžírska

  Tassili n'Ajjer je národní park a světové dědictví UNESCO, který se nachází v poušti Sahara. Je to velmi křehká a nedotčená oblast, plná skalnatých výchozů, jeskyní a petroglyfů.

  Alžír, hlavní město Alžírska nabízí úžasné památky, jako je Kasmaoui mosque, Casbah nebo bývalé námořní pevnosti, které jsou nyní muzeem.

  Tipaza je další světové dědictví UNESCO, je to starověké fénické město, které se nachází v blízkosti hlavního města Alžíru. Zde můžete vidět nádherné římské památky, jako jsou chrámy, divadlo a lázně.

  Tlemcen je starobylé město, které je známé svou architekturou a kulturou. Zde se nachází historické památky, jako je El Mechouar, Velká mešita a Almohadské hradby.

  Annaba je město na východním pobřeží Alžírska, které je známé svými bílými plážemi a historickými památkami. Zde se nachází ruiny starověkého římského města Hippo Regius a nádherná Bazilika svatého Augustina.

  Zájezdy do Alžírska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Alžírsku

  Alžírsko se nachází v severní Africe. Panuje zde převážně středomořské podnebí. V zimních měsících jsou teploty většinou mírné, s průměrnou teplotou kolem 12-15 °C, zatímco v letních měsících může být velmi horko, s průměrnou teplotou kolem 28-30 °C. V pouštních oblastech jako je Sahara jsou teploty přeahující 40 °C.

  V zimě může být na severu země vlhké a deštivé počasí, zejména v oblastech blíže k pobřeží. V horských oblastech může být také chladněji a více sněžit. Nejlepší období pro návštěvu Alžírska je obvykle od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a příjemné.

  Během léta je však třeba se připravit na horké počasí a opalování, zvláště pokud cestujete do pouštních oblastí. Vzhledem k různým klimatickým podmínkám v různých částech Alžírska je důležité si před cestou zkontrolovat předpověď počasí a zvolit vhodné oblečení a vybavení pro konkrétní oblast, kterou plánujete navštívit.

  Zájezdy do Alžírska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Alžírsko
  Hlavní město: Alžír
  Jazyk: arabština, berberština
  Orientační délka letu z ČR: cca 5 hodin
  Používané jazyky: francouzština
  Mezinárodní předvolba: +213
  Napětí el. proudu: 230 V, frekvence 50 Hz, zástrčka typu C, tvořena 2 hroty (urozásuvka)
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Alžírska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Alžírsko

  Alžírsko je stát nacházející se v severní Africe. Jeho hlavním městem je Alžír, které se nachází na pobřeží Středozemního moře. Alžírsko má rozlohu 2 381 741 km² a je tak největším státem v Africe. Má bohatou historii, bylo ovládáno Berbery, Římany, Arabové, Osmany a Francouzi, kteří získali kontrolu nad zemí v roce 1830 a vládli až do roku 1962, kdy se Alžírsko stalo nezávislým státem.

  V Alžírsku žije přibližně 43,1 milionu obyvatel a nejrozšířenějším náboženstvím je islám. Ekonomika Alžírska se opírá o ropu a zemní plyn, které tvoří většinu exportu země. Turistika v Alžírsku se rozvíjí, díky svým historickým památkám a krásným přírodním scenériím.

  Kuchyně Alžírska

  Alžírská kuchyně je ovlivněna mnoha kulturami, které se v průběhu historie v této zemi usídlily. Nejvíce jsou patrné vlivy arabské, berberské a francouzské kuchyně.

  Mezi typické alžírské pokrmy patří couscous, který je připravován z kuskusu a obvykle se podává s masem a zeleninou. Dalším oblíbeným jídlem jsou různé druhy tajinů, což jsou pokrmy připravované ve speciální keramické nádobě, ve které se vaří maso a zelenina se spoustou koření.

  Další specialitou alžírské kuchyně jsou různé druhy polévek, například chorba, což je hustá polévka z rajčat, cizrny, masem a kořením. V Alžírsku se také často konzumuje grilované maso, hlavně beraní a hovězí, a různé druhy omáček a dipů.

  Kromě toho je v Alžírsku oblíbená sladkost zvaná baklava, což je sladké pečivo plněné mandlemi a zalité medem. Alžírské kávy jsou také velmi populární a jsou často podávány s kořením, jako je skořice, kardamom nebo muškátový oříšek.

  Ceny v Alžírsku

  Ceny v Alžírsku se v posledních letech zvýšily kvůli inflaci a některým hospodářským problémům. Nicméně, náklady na život v Alžírsku jsou stále nižší než v některých jiných zemích, zejména v Evropě.

  Ceny potravin jsou v Alžírsku relativně nízké, zejména pokud se jedná o místní produkty. Například cena chleba je velmi nízká a pokrmy jako je couscous jsou stále dostupné pro mnoho lidí. Nicméně, ceny dovezených produktů a luxusních výrobků jsou vyšší.

  Ceny ubytování a bydlení jsou také poměrně nízké v porovnání s jinými zeměmi, ale to se může lišit podle místa. V městských centrech jsou ceny obvykle vyšší než v menších městech nebo na venkově.

  Ceny dopravy jsou poměrně nízké, nicméně veřejná doprava není vždy spolehlivá. Ceny paliva jsou v Alžírsku nízké, protože země produkuje velké množství ropy a zemního plynu.

  Obecně lze říci, že náklady na život v Alžírsku jsou stále relativně nízké, ale ceny závisí na místě a na tom, jaké produkty a služby si člověk pořizuje.

  Vízum do Alžírska

  Vízum do Alžírska je nutné. Bližší informace naleznete na oficiálních stránkách Alžíru

  Zdravotní systém a očkování

  Doporučeno je očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A.

  Důležitá telefonní čísla Alžírska

  1548 - Policie 14 - Hasiči a ambulance

  Státní svátky v Alžírsku

  • Nový rok - 1. leden
  • Den vyhlášení amnestie - 12. leden
  • Svátek práce - 1. květen
  • Den nezávislosti - 5. červenec
  • Den začátku osvobození - 1. listopad
  • Boží hod vánoční - 25. prosinec