STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Austrálie 2024

Vítejte v Austrálii - jedné z nejkrásnějších zemí na světě a zároveň i jedné z nejlepších turistických destinací! Pokud hledáte nejlepší dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a zajímavých zážitků, tak jste na správném místě.

Pro ty, kteří chtějí objevovat vše, co Austrálie nabízí, jsou poznávací zájezdy do Austrálie ideální volbou. Tyto zájezdy vám umožní prozkoumat celou zemi, vidět všechny hlavní atrakce a navštívit nejkrásnější místa. A pokud hledáte levnou dovolenou v Austrálii, máte na výběr z mnoha cenově dostupných zájezdů a ubytování.

Pokud se rozhodnete pro last minute zájezd do Austrálie, můžete ušetřit spoustu peněz a přitom si užít krásnou dovolenou plnou zábavy, slunce a dobrodružství. Ať už se jedná o surfování na plážích, prohlídku Sydney nebo Melbourne, nebo prozkoumání přírodních krás, jako jsou Velký bariérový útes, Ayers Rock nebo národní park Kakadu, Austrálie má pro každého něco.

Austrálie nabízí mnoho sportovních i rekreačních aktivit. Potápění, rybaření, jízda na koni, golf, tenis a mnoho dalších. A když se unavíte z celodenního objevování, můžete si odpočinout v některém z mnoha skvělých hotelů a resortů.

Tak neváhejte a vydejte se na největší dobrodružství svého života! Zarezervujte si u nás svůj zájezd do Austrálie a zažijte to nejlepší, co tato úžasná země nabízí.

  Pro koho je vhodná dovolená v Austrálii?

  Pro obdivovatele přírody a fandy dobrodružství

  Austrálie je vhodná pro ty, kteří si rádi užívají přírody a adrenalinových sportů, jako jsou surfování, potápění, nebo prozkoumávání australské divočiny.

  Po milovníky moře, slunce a pláží

  Austrálie nabízí nekonečné pláže s čistým bílým pískem a azurově modrou vodou, což je ideální pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci u moře.

  Pro nadšence do kultury a historie

  Pro ty, koho zajímá australská historie a kultura, nabízí Austrálie mnoho možností k návštěvě muzeí, galerií, festivalů a společenských akcí.

  Nejatraktivnější zájezdy do Austrálie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Austrálie?

  Jedním z největších lákadel Austrálie je její příroda. Nádherné pláže, korálové útesy, divoké řeky, horské masivy, pouště a deštné pralesy nabízí nekonečné možnosti pro přírodovědce, turisty a dobrodruhy. V Austrálii se vyskytuje mnoho druhů zvířat, které jinde na světe nenajdete. Třeba klokany, koaly a vačice.

  Kromě přírody Austrálie nabízí také bohatou kulturu a historii. Země má bohatou a různorodou historii, kterou můžete objevovat prostřednictvím návštěv historických památek, muzeí a kulturních center. Navíc má Austrálie jedinečnou kulturu, kterou poznáte prostřednictvím místní kuchyně, umění a zvyků.

  Austrálie nabízí moderní a rozmanité zážitky ve velkoměstech. Sydney, Melbourne a Brisbane jsou jen některá z měst, kde si můžete užít dny nákupů, spoustu restaurací a kulturních akcí.

  V neposlední řadě je Austrálie také bezpečnou zemí s vysokou kvalitou života a mnoha turistickými atrakcemi. Australská vláda klade důraz na bezpečnost turistů a poskytuje jim přístup k řadě služeb a informací, které jim pomohou bezpečně a snadno cestovat po zemi.

  Kombinace krásné přírody, bohaté historie a kultury, moderních měst a bezpečnosti dělá z Austrálie jedinečné místo pro nezapomenutelnou dovolenou.

  Zájezdy do Austrálie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v Austrálii

  Austrálie je země plná krás a zajímavostí, s desítky míst, která stojí za to navštívit. Mezi nejlepší a nejpopulárnější patří například město Sydney s ikonickým opera domem a Harbour Bridge. Nabízí mnoho atrakcí, jako jsou například Taronga Zoo nebo Bondi Beach.

  Dalším oblíbeným místem je Velký bariérový útes, který je jedním z největších přírodních úkazů na světě. Skládá se z tisíců korálových útesů a je domovem mnoha různých ryb a dalších vodních živočichů. Tento unikátní ekosystém si můžete prohlédnout při potápění i šnorchlování.

  Uluru, nebo také Ayers Rock, je dalším ikonickým místem Austrálie. Je to posvátné místo pro domorodé obyvatelstvo a pro turisty je to skvělá příležitost vidět, jak vypadá nefalšovaná australská poušť.

  Pokud vás zajímají přírodní parky, zkuste například Blue Mountains, které jsou vzdálené jen kousek od Sydney. Tento park nabízí nádherné výhledy, vodopády, horské hřebeny a jeskyně, které stojí za to prozkoumat.

  Ostrov Tasmanie nabízí úchvatnou přírodu a neuvěřitelnou divočinu. Kromě nádherných pláží zde najdete také velké množství parků a přírodních rezervací, jako je například Franklin-Gordon Wild Rivers National Park nebo Cradle Mountain-Lake St. Clair National Park.

  To jsou jen některé z nejlepších míst v Austrálii, ale v zemi najdete mnoho dalších krás, které stojí za to prozkoumat. Ať už se jedná o přírodu, kulturu, historii nebo moderní města, Austrálie nabízí neuvěřitelně bohaté a různorodé zážitky.

  Zájezdy do Austrálie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Austrálii

  Austrálie je obrovská země, která se rozkládá na ploše přes 7,6 milionu km², takže počasí v různých částech země může být velmi různorodé. Všeobecně platí, že Austrálie má teplé a suché podnebí, s výjimkou některých oblastí na jihu, které mají vlhčí klima.

  V letních měsících (prosinec až únor) jsou teploty většinou velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 °C i více v některých částech Austrálie. V zimě (červen až srpen) jsou teploty mírnější, ale stále relativně teplé, s průměrnými teplotami kolem 15 °C.

  Dešťové srážky jsou na celém kontinentu poměrně nízké, přičemž největší množství srážek připadá na severovýchodní pobřeží během období dešťů v letních měsících.

  Zájezdy do Austrálie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Austrálie
  Hlavní město: Canberra
  Jazyk: angličtina
  Orientační délka letu z ČR: cca 20 hodin
  Mezinárodní předvolba: + 61
  Napětí el. proudu: 220 - 240 V, Tříkolíkové zásuvky typu I, je nutný adaptér.
  Časové pásmo: UTC+8 (+7h oproti ČR)
  Zájezdy do Austrálie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Austrálie

  Austrálie je suverénní země a kontinent nacházející se na jižní polokouli. Je to největší země Oceánie a šestá největší země na světě. Austrálie má rozlohu přes 7,6 milionu km² a má asi 25 milionů obyvatel. Hlavním městem Austrálie je Canberra, ale největším městem je Sydney. Dalšími významnými městy jsou Melbourne, Brisbane, Perth a Adelaide. Oficiálním jazykem je angličtina.

  Austrálie je známá svým unikátním ekosystémem a různorodou faunou a flórou, včetně koal, klokanů, emu a krokodýlů. Tento ekosystém je silně ovlivněn geografickou izolací Austrálie a extrémními klimatickými podmínkami.

  Ekonomika Austrálie je jedna z největších a nejrozvinutějších na světě, s těžbou nerostných surovin, jako jsou železo, zlato, uhlí a zemní plyn, a také s vyspělým průmyslem a službami.

  Kultura Austrálie je ovlivněna především britskými, irskými a domorodými tradicemi a zvyky. Sport hraje velkou roli v australské kultuře a australský fotbal, rugby a kriket jsou mezi nejpopulárnějšími sporty v zemi.

  Australská kuchyně

  Australská kuchyně je ovlivněna mnoha různými kulturami a kuchyněmi z celého světa, včetně britské, evropské, asijské a domorodé kuchyně. Jedním z nejznámějších australských jídel je barbecue nebo BBQ, což je styl vaření, kdy se maso griluje na otevřeném ohni nebo grilu. Často se podává s chlebem, salátem a omáčkami.

  Australský meat pie je dalším populárním jídlem. Jedná se o pečené listové těsto plněné mletým masem, cibulí a kořením. Fish and chips jsou také oblíbeným jídlem v Austrálii, zvláště u pobřežních měst.

  Australská kuchyně je také známá pro své mořské plody, jako jsou ústřice, krevety, langusty a humři. Zelenina, batáty, dýně a řepa jsou také důležitou součástí australské kuchyně.

  Kromě tradičních jídel se v Austrálii můžete setkat s jídly z asijské kuchyně, jako jsou thajská, indická a čínská jídla. Austrálie je také známá svými víny, zejména Shiraz, Cabernet Sauvignon a Chardonnay, které se vyrábějí v mnoha australských vinicích.

  Ceny v Austrálii

  Ceny v Austrálii se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně regionu, typu zboží nebo služeb, sezóně a mnoha dalších faktorech. Obecně platí, že Austrálie je země s vyššími náklady na život a ceny jsou v průměru vyšší než v mnoha jiných zemích.

  Náklady na ubytování v Austrálii jsou obvykle poměrně vysoké, zejména v hlavních městech jako Sydney a Melbourne. Ceny potravin a spotřebního zboží jsou také poměrně vysoké.

  Ceny dopravy jsou v Austrálii také relativně vysoké, zejména pokud jde o veřejnou dopravu. V mnoha oblastech Austrálie je automobilová doprava obvykle nejlepší možností pro cestování.

  Pokud jde o služby, například zdravotní péči a vzdělávání, většina z nich je poskytována státem a je většinou bezplatná nebo levná.

  Celkově platí, že životní náklady v Austrálii jsou vyšší než v mnoha jiných zemích, ale výplaty jsou také vyšší, což ceny kompenzuje.

  Víza do Austrálie

  Při cestách do Austrálie je možné zažádat o krátkodobá víza (do 3 měsíců pobytu) případně o dlouhodobá víza (6 - 12 měsíců pobytu)

  Požadavky na krátkodobé vízum:

  • vyplněný formulář
  • kopie pasu Platnost víza je 1 rok od data schválení, maximální povolená délka pobytu jsou 3 měsíce.

  Požadavky na dlouhodobé vízum (pobyt 6 či 12 měsíců):

  • vyplněný formulář
  • rezervace zpáteční letenky
  • kopie cestovního pojištění alespoň na část pobytu
  • výpis z bankovního účtu za poslední 3 měsíce (nesmí to být potvrzení o konečném zůstatku )
  • itinerář cesty v anglickém jazyce (místa, která plánujete navštívit) u žadatelů starších 70 let si Imigrační kancelář vyžádá lékařskou prohlídku u akreditovaného lékaře a doložení pojištění na celou délku pobytu v Austrálii

  Zdravotní systém a očkování

  Doporučeno je očkování proti žluté zimnici.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 000 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Austrálii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Den Austrálie - 26. ledna
  • Velikonoční pátek - pohyblivý svátek
  • Velikonoční pondělí - pohyblivý svátek
  • Den práce - pohyblivý svátek
  • Den Anzac - 25. dubna
  • Královský den - pohyblivý svátek
  • Vánoce - 25. prosince
  • Svátek sv. Štěpána - 26. prosince