STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Belize 2022/2023

Belize, dříve Britský Honduras, je nezávislým státem poměrně krátce. Jako v jedné z mále zemí kontinentu je zde oficiálním jazykem angličtina, i když především na jihu země se bez problémů domluvíte i španělsky. Největším lákadlem jsou zejména kilometry nádherných pláží a korálových útesů, nabízejících návštěvníkům nezapomenutelné zážitky spojené s potápěním či rybařením. V belizské džungli jsou také k vidění mayské památky, zejména zříceniny prehistorických staveb, většinou pyramid. Divoká, leč krásná příroda zase zcela jistě nadchne ty cestovatele, kteří na svých cestách preferují dobrodružství

  Tipy na výlety

  Potápění

  Nad korálovým útesem je opravdu nevšední zážitek. Je ovšem potřeba se k němu dostat lodí, vyplatí se najmout si člun i s místním průvodcem. Ten s sebou vezme i rybářské pruty a potřebné potápěčské vybavení, pokud nemáte svoje. Ceny se pohybují okolo 20 až 35 USD na osobu a den.

  Národní park Blue Hole

  Zajímavá je také procházka džunglí v Blue Hole National Park, který leží v pohoří Maya Mountains hned vedle silnice Hummingbird Highway. V džungli je ukryté sladkovodní jezero, ve kterém je velmi příjemné se vykoupat. Zajímavý je také systém podzemních jeskyní, které může zvídavý cestovatel bez většího nebezpečí prozkoumat.

  Severní Belize

  Není obvyklým cílem cestovatelů, ovšem zcela nezaslouženě. Je místem divoké a drsné přírody. Západní džungle tohoto regionu je kupříkladu pověstná nejvyšší koncentrací jaguárů v zemi. Řeky jsou malebné, ale plné krokodýlů. Vyplatí se proto vysoká opatrnost. Naleznete zde také pověstné místo Lamanai, jedno z nejpůvabnějších Mayských archeologických nalezišť.

  Toledo

  Je nejjižnějším distriktem Belize, rozkládajícím se na 1 669 čtverečních mílích deštného pralesa a hor. Pro Toledo je charakteristické množství řek s řadou malebných vodopádů. Zapůjčení kajaku není problém. Pralesní flóra i fauna je nespočetná, zejména motýli hýří všemi možnými barvami a tvary.

  Stann Creek

  Druhý největší distrikt země. V pohoří Maya Mountain se nachází nejvyšší hora Belize, Victtoria Peak. Lidé jsou zde velmi přátelští a milí. Městečko Dangriga je domovem afro-karibských Garifunů. Je tu spousta nádherných pláží a azurově modré moře.

  Belize City

  Sedmdesátitisícové moderní město s bohatou koloniální historií. Jednou z atrakcí, které zde můžete navštívit, je budova nového muzea či turistická vesnice. Nedaleko města se nachází nádherné laguny, na nichž se můžete směle prohánět na kánoi a obdivovat divokou přírodu, nebo si třeba zarybařit.

  Dovolená se STUDENT AGENCY

  Vyberte si z nabídky více než 350 českých a německých cestovních kanceláří na jednom místě. Jednotlivé nabídky zájezdů mezi sebou můžete jednoduše porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější dovolenou.

  Odlety odkudkoli

  Chcete se vydat na dovolenou z Brna, Prahy, Ostravy nebo třeba z Vídně? Žádný problém. V naší nabídce máme odlety jak z českých, tak z evropských letišť. Oblíbené jsou odlety například z Drážďan, Berlína, Katowic, Lince, Mnichova nebo Budapešti.

  Komplexní zajištění

  S námi je cestování hračkou. Postaráme se o vás od začátku do konce vaší dovolené. Poradíme s výběrem a najdeme vám zájezdy přesně podle vašich představ. Sjednáme vám pojištění za výhodné ceny, obstaráme potřebná víza a zajistíme parkování nebo třeba dopravu na letiště.

  Cestování bez starostí

  K zájezdu si můžete rezervovat také asistenční službu Travel Assistent Maxi, díky které získáte nepřetržitou asistenci na cestách s aktuálními informacemi o Covid-19, odškodném za zpoždění či zrušení letu nebo podporu při problémech se zavazadly. Spolupracujeme pouze s ověřenými cestovními kancelářemi. Máte tak vždy jistotu, že koupíte zájezd od CK, která je pojištěna proti případnému úpadku. Navíc se nemusíte bát skrytých poplatků, nabízíme zájezdy za stejné ceny jako CK.