STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Belize 2024

Pokud hledáte nejlepší dovolenou, Belize byste neměli minout. Neváhejte a vydejte se na pobřeží Karibského moře!

Najdete tu mnoho nádherných pláží a korálových útesů, kde můžete šnorchlovat nebo se potápět. Pokud preferujete aktivní dovolenou, můžete se vydat na rafting na řece Macal, trekking v Národním parku Caracol nebo projížďku na koni po džungli.

Pokud si chcete užít poznávací zájezd do Belize, nevynechejte archeologické památky. Například návštěva Mayapánské pyramidy, jedné z největších a nejznámějších pyramid v zemi, je skvělý způsob, jak si prohlédnout bohatou historii této oblasti.

Zájezd do Belize ale nabízí mnohem více různých možností. Například, zájezd s vlastním průvodcem nebo zájezd s víceúrovňovým programem, který zahrnuje všechny nejlepší atrakce a také hlubší poznání historie země.

Pokud chcete zájezd za nejpříznivější ceny, volte dovolenou v Belize last minute a hurá do světa! V Belize zažijete skvělé zážitky, ať už s přáteli, drahou polovičkou, s rodinou či sólo. Rezervujte si pobyt včas, držíme vám místo na pláži.

  Pro koho je vhodná dovolená na Belize?

  Pro dobrodruhy

  Belize je rájem pro dobrodruhy, kteří touží pozkoumat největší středisko korálových útesů na světě a vyzkoušet si průzkum deštných lesů.

  Pro milovníky přírody

  V Belize se nachází mnoho chráněných oblastí a národních parků, včetně rezervace přírodního parku Belize Barrier Reef.

  Pro zájemce o kulturu

  Belize má bohatou historii a kulturu, kterou lze objevovat návštěvou ruin, místních vesnic a komunit a poznáním mnoha etnických skupin.

  Proč jet na dovolenou na Belizu?

  Belize láká turisty z celého světa svým exotickým kouzlem, krásnými plážemi, korálovými útesy a deštnými lesy. Tato země je pro turisty ideální pro odpočinek a relaxaci, ale také nabízí mnoho aktivit a zážitků, které stojí za to vyzkoušet.

  Belize je jedním z nejlepších míst na světě pro potápění a šnorchlování. Belize má i mnoho přírodních parků, jako je například národní park Cockscomb Basin, který je známý svým rozsáhlým deštným lesem a přírodními vodopády.

  Pro ty, kteří touží po dobrodružství je Belize ideálním místem. V zemi najdete mnoho aktivit, jako je rafting, turistika, horolezectví, průzkum jeskyní a další adrenalinové zážitky. Navíc Belize má bohatou historii a kulturu, a můžete si prohlédnout mnoho mayských ruin a poznat několik etnických skupin, které tvoří kulturní mozaiku Belize.

  Belize má také řadu luxusních letovisek a hotelů, které nabízejí vysokou úroveň služeb a pohodlí pro turisty, kteří chtějí relaxovat a užít si dovolenou. Mnoho z těchto hotelů se nachází na samotném pobřeží, což umožňuje turistům užívat si krásné pláže a být v těsné blízkosti korálových útesů.

  Belize je zkrátka ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené plné krásné přírody, dobrodružství, historie a kultury. Nezáleží na tom, zda hledáte odpočinek na pláži nebo dobrodružství v divočině, Belize nabízí pro každého něco a jistě nezklame žádného turistu.

  Belize_počasí_570x300.jpeg

  Kam se podívat na Belize?

  Nad korálovým útesem je opravdu nevšední zážitek. Je ovšem potřeba se k němu dostat lodí, vyplatí se najmout si člun i s místním průvodcem. Ten s sebou vezme i rybářské pruty a potřebné potápěčské vybavení, pokud nemáte svoje. Ceny se pohybují okolo 20 až 35 USD na osobu a den.

  Zajímavá je také procházka džunglí v Blue Hole National Park, který leží v pohoří Maya Mountains hned vedle silnice Hummingbird Highway.

  V džungli je ukryté sladkovodní jezero, ve kterém je velmi příjemné se vykoupat. Zajímavý je také systém podzemních jeskyní, které může zvídavý cestovatel bez většího nebezpečí prozkoumat.

  Zajímavá je také procházka džunglí v Blue Hole National Park, který leží v pohoří Maya Mountains hned vedle silnice Hummingbird Highway. V džungli je ukryté sladkovodní jezero, ve kterém je velmi příjemné se vykoupat. Zajímavý je také systém podzemních jeskyní, které může zvídavý cestovatel bez většího nebezpečí prozkoumat.

  Severní Belize není obvyklým cílem cestovatelů, ovšem zcela nezaslouženě. Je místem divoké a drsné přírody. Západní džungle tohoto regionu je kupříkladu pověstná nejvyšší koncentrací jaguárů v zemi. Řeky jsou malebné, ale plné krokodýlů. Vyplatí se proto vysoká opatrnost. Naleznete zde také pověstné místo Lamanai, jedno z nejpůvabnějších Mayských archeologických nalezišť.

  Toledo je nejjižnějším distriktem Belize, rozkládajícím se na 1 669 čtverečních mílích deštného pralesa a hor. Pro Toledo je charakteristické množství řek s řadou malebných vodopádů. Zapůjčení kajaku není problém. Pralesní flóra i fauna je nespočetná, zejména motýli hýří všemi možnými barvami a tvary.

  Stann Creek je Druhý největší distrikt země. V pohoří Maya Mountain se nachází nejvyšší hora Belize, Victtoria Peak. Lidé jsou zde velmi přátelští a milí. Městečko Dangriga je domovem afro-karibských Garifunů. Je tu spousta nádherných pláží a azurově modré moře.

  Belize City je sedmdesátitisícové moderní město s bohatou koloniální historií. Jednou z atrakcí, které zde můžete navštívit, je budova nového muzea či turistická vesnice. Nedaleko města se nachází nádherné laguny, na nichž se můžete směle prohánět na kánoi a obdivovat divokou přírodu, nebo si třeba zarybařit.

  Belize_570x300.jpeg

  Počasí a podnebí na Belize

  Belize má tropické podnebí s vysokou vlhkostí po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 až 27 stupni Celsia a téměř celoročně se očekávají teploty přes 30 stupňů Celsia v letních měsících od května do září. V zimních měsících od listopadu do února jsou teploty mírnější, ale stále příjemné pro turisty.

  Belize má dvě sezóny: suchou sezónu a deštivou sezónu. Suchá sezóna trvá od listopadu do května a je ideální pro turisty, kteří chtějí užít si pláže a podvodních aktivit.

  Průměrné srážky v této době jsou velmi nízké a teploty jsou velmi příjemné. Deštivá sezóna trvá od června do října a v této době může být velké množství srážek a tropických bouří, což může mít vliv na turistické aktivity, ale stále se najdou i dny s příjemným počasím. Nejlepší období pro návštěvu Belize je v období sucha, zejména od ledna do května, kdy jsou teploty příjemné a pravděpodobnost srážek je nízká.

  Belize_počasí_570x300.jpeg

  Informace o destinaci Beliza

  Belize je stát v oblasti Střední Ameriky, který hraničí s Mexikem na severu a Guatemalou na západě a jihu. Jeho hlavním městem je Belmopan, ale největším a nejznámějším městem je Belize City. Belize je známý svými korálovými útesy a bariérovými ostrovy, které přilákají mnoho turistů každý rok. Je také domovem mnoha unikátních druhů rostlin a živočichů, včetně jaguárů, tapírů, krokodýlů a různých druhů ptáků.

  Oficiálním jazykem Belize je angličtina, ale mnoho obyvatel mluví kreolštinou, španělštinou nebo garifunou. Belize má také velmi rozmanitou kulturu, která je ovlivněna africkými, karibskými, britskými a původními kulturami.

  Ekonomika Belize je založena převážně na turistickém průmyslu, zemědělství a těžbě dřeva. Belize je také významným producentem citrusů a surovin pro výrobu cukru.

  Kuchyně na Belize

  Kuchyně v Belize je plná chutí a vlivů z různých kultur, jako jsou kreolská, garifunská, mayská a další. Belize má širokou škálu potravin, zahrnujících ryby a mořské plody, tropické ovoce, fazole, rýži a koření.

  Jedním z nejtypičtějších jídel v Belize je rybí polévka "Hudut", která je typická pro garifunskou kuchyni. Toto jídlo se skládá z kousků ryby, servírovaných v husté krémové omáčce z kokosového mléka a zelených banánů. Dalším oblíbeným jídlem v Belize jsou fazole s rýží, známé jako "rice and beans". Toto jídlo se často podává s masem nebo kuřecím kari.

  Další specialitou v Belize jsou plněné papriky, které jsou plněny rýží, fazolemi, zeleninou a místními kořením. Kromě toho jsou v Belize oblíbené i grilované krevety s omáčkou z citrusových plodů. V Belize se také pěstují tropické ovoce, jako mango, papája, ananas a banány, které jsou často používány v dezertech a nápojích. Oblíbeným nápojem v Belize je rumový koktejl "Panty Ripper", který se skládá z rumu, ananasového džusu a kokosového mléka.

  Ceny na Belize

  Ceny v Belize jsou obecně vyšší než v některých dalších středoamerických zemích, ale stále jsou zhruba na úrovni západních zemí. Platí se tu belizským dolarem, který vychází na něco málo přes 10 Kč, ale oficiálně se tu uznává i americký dolar (USD) v poměru 1 USD = 2 belizské dolary, takže si můžete v klidu směnit před odletem. Ceny se mohou lišit v závislosti na místě, kde se nacházíte, ale níže jsou uvedeny průměrné ceny některých výdajů v Belize.

  • Ubytování: Průměrná cena za noc v hotelu se pohybuje od 50 do 150 USD, záleží na úrovni ubytování.
  • Stravování: Průměrná cena za jídlo v restauraci se pohybuje od 10 do 20 USD, ale v luxusnějších restauracích může být cena vyšší. V místních stáncích a malých podnicích lze najít levnější možnosti.
  • Doprava: Taxi v Belize je poměrně drahá záležitost a cena závisí na vzdálenosti, ale průměrně se pohybuje kolem 25 USD za krátkou cestu. Mnoho turistů se však rozhodne použít veřejnou dopravu, která je mnohem levnější.
  • Aktivity: Ceny aktivit jako jsou potápění, šnorchlování, vodopády a další se mohou lišit, ale průměrná cena za aktivitu se pohybuje kolem 50-100 USD.
  • Celkově lze říci, že návštěva Belize není zrovna levnou záležitostí, ale s trochou plánování a hledání levnějších možností lze zde strávit cenově přijatelnou dovolenou.

  Vízum Belize

  Pro pobyty do 30 dnů nepotřebujete vízum.

  Zdravotní systém a očkování

  Očkování proti žluté zimnici a žloutence typu A.

  Důležitá telefonní čísla

  911 - jednotné číslo záchranné služby

  Státní svátky

  • leden - Nový rok
  • pondělí před 8. březnem - Den Commonwealthu
   1. březen - Den barona Blisse
  • pátek před Velikonocemi - Velký pátek
  • květen - Svátek práce
  • pondělí před 25. květnem - Den pomáhající ruky (St. George's Caye Day)
   1. září - Den nezávislosti
   1. září - Den modliteb
   1. listopad - Den Garifuny
   1. prosinec - Štědrý den
   1. prosinec - Druhý svátek vánoční

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.