STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Dánsko 2023/24

Vítejte v Dánsku, malé zemi na severu Evropy, která nabízí jedinečné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Dánsko je ideální destinací pro poznávací zájezdy a dovolenou s rodinou.

Dánsko je země Lega, a tak nesmíte vynechat návštěvu slavného parku Legoland, který nadchne jak rodiny s dětmi, tak dospělé fanoušky a sběratele. Park nabízí nejen různé atrakce a zábavu, ale také mnoho zajímavých ukázek z kreativního světa Lego.

Kromě Legolandu Dánsko nabízí mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Hlavní město Kodaň je plné kulturních památek, muzeí a galerií. Pro milovníky architektury je ideálním místem návštěva města Aarhus, které je známé moderní architekturou a uměleckými instalacemi. Vaše dovolená v Dánsku bude plná tradic a folklóru. Pokud vás zajímá historie, můžete navštívit mnoho středověkých hradů a zámků, jako například hrad Egeskov, který je jedním z nejkrásnějších hradů Evropy.

Zájezdy do Dánska jsou ideální pro ty, kteří hledají nejen zajímavá místa, ale i relax. Dánsko je známé svou krásnou přírodou a dlouhými plážemi, které jsou ideální pro letní dovolenou. V Dánsku se můžete těšit na nejlepší dovolenou, která vám nabídne mnoho zajímavých aktivit a zážitků. Proto neváhejte a vydejte se na zájezd do Dánska, který přinese nezapomenutelné zážitky.

  Pro koho je vhodná dovolená v Dánsku?

  Pro cyklo nadšence

  Dánsko nabízí velmi dobře vybudovanou síť cyklostezek, které vedou přes malebné krajiny a historická města.

  Pro rodiny s dětmi

  Dánsko je velmi přátelské místo. Většina atrakcí a parků nabízí zábavu pro děti i celou rodinu.

  Pro milovníky kultury

  Dánsko má bohatou historii a mnoho muzeí, galerií a historických památek, včetně slavných vikingských míst.

  Zájezdy do Dánska letecky

  Stahuji data

  Zájezdy do Dánska vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Dánska?

  Dánsko je známé svou nádhernou přírodou, jako jsou například bílé písečné pláže, malebné fjordy a zelené lesy. Návštěva Dánska vám poskytne mnoho možností pro aktivní odpočinek na čerstvém vzduchu.

  Dánsko je bohaté na historii a kulturu, což se odráží v jeho památkách a muzeích. Můžete navštívit Královskou dánskou knihovnu, Národní muzeum Dánska nebo Amalienborg Palace a obdivovat architekturu z dob vikingů.

  Dánsko je jednou z nejpřívětivějších zemí na světě, co se cyklistů týče. Existuje mnoho cyklostezek, které vás zavedou přes krásnou krajinu Dánska, a můžete si užít jízdu na kole.

  Kuchyně Dánska je bohatá a rozmanitá. Můžete ochutnat tradiční dánské jídlo, jako jsou smørrebrød (sendviče s několika druhy masa, sýra a zeleniny) a ryby, jako například sleď a úhoř.

  Hlavním městem Dánska je Kodaň a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Můžete navštívit Tivoli Gardens, Amalienborg Palace nebo The Little Mermaid. Dánsko je považováno za jednu z nejbezpečnějších zemí na světě. Lidé jsou většinou přátelští a ochotní pomoci turistům.

  Dánsko_570 (2) (1).webp

  Nejlepší lokality Dánska

  Kodaň, hlavní město Dánska nabízí mnoho historických památek, jako je Královský palác a hrad Rosenborg, a také moderní atrakce, jako je například Tivoli Gardens a dům Hansa Christiana Andersena.

  Aarhus, druhé největší město Dánska nabízí mnoho kulturních atrakcí, jako je například ARoS Aarhus Kunstmuseum, Dóm sv. Olafa a přístav.

  Odense, rodné město Hanse Christiana Andersena nabízí turistické atrakce, jako je například Andersenovo muzeum, zámek Egeskov a katedrála sv. Knuta.

  Legoland, oblíbené místo ideální pro rodiny s dětmi, nabízí spoustu zábavy v podobě Lego staveb, horských drah a jiných atrakcí.

  Jutský poloostrov, území je plné krásných přírodních scenérií a nabízí možnost cykloturistiky, procházek a rybaření.

  Bornholm, ostrov ideální pro ty, kteří hledají klidné místo na dovolenou. Nabízí krásné pláže, útesy, cyklostezky a mnoho jiných zábavných aktivit.

  Dánská riviéra, oblast nabízí krásné pláže, přírodní parky, kempy a mnoho dalších aktivit, jako například windsurfing a jachting.

  Dánsko_570.webp

  Počasí a podnebí v Dánsku

  Dánsko má oceánské podnebí, což znamená, že je charakterizováno mírnými zimami a vlhkými léty. V zimě je průměrná teplota v Dánsku kolem 0 °C, ale může být i chladněji. Letní průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C, ale může být i výrazně tepleji.

  Vzhledem k tomu, že Dánsko leží na pobřeží Severního a Baltského moře, je počasí velmi proměnlivé a může se velmi rychle změnit. V létě může být slunečno a teplo, ale může také pršet a být chladno. V zimě se můžete setkat se sněhovými bouřemi a velmi silnými větry.

  Doporučuje se vzít si s sebou oblečení, které lze snadno vrstvit, aby bylo možné se přizpůsobit různým podmínkám počasí.

  Pokud plánujete návštěvu Dánska v létě, měli byste si zabalit sluneční brýle a opalovací krém, protože slunce může být velmi silné.

  Dánsko_570 (1).webp

  Základní informace

  Stát: Dánsko
  Hlavní město: Kodaň
  Jazyk: dánština
  Orientační délka letu z ČR: cca 1,5 hodiny
  Používané jazyky: dánština
  Mezinárodní předvolba: + 45
  Napětí el. proudu: Elektrické zásuvky a zástrčky typu C, F, E nebo K.
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Dánska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Dánsko

  Dánsko je konstituční monarchie nacházející se v severní Evropě. Země je známá svou bohatou historií, krásnou přírodou a moderní společností. Dánsko se rozprostírá na území o rozloze 42 924 km² a má populaci přibližně 5,8 milionů obyvatel.

  Hlavním městem Dánska je Kodaň, která leží na východním pobřeží ostrova Sjælland. Dánsko se skládá z Jutského poloostrova a více než 400 ostrovů, z nichž největší jsou Sjælland, Fyn a Bornholm. Dánské pobřeží omývá Severní moře na západě a Baltské moře na východě.

  Dánsko má vysokou životní úroveň a je považováno za jednu z nejšťastnějších zemí na světě. Země má silnou ekonomiku, která se zaměřuje na průmysl, služby, turistiku a zemědělství. Dánsko je také známé svým designem, gastronomií a cyklistickou kulturou.

  Dánsko je členem Evropské unie, NATO a OSN a má jednu z nejvyšších úrovní sociálního zabezpečení na světě, včetně bezplatného zdravotnictví a vzdělání. Země se také vyznačuje vysokým podílem obnovitelných zdrojů energie a aktivní ochranou životního prostředí.

  Kuchyně Dánska

  Dánská kuchyně je plná chutí a tradic, které jsou pevně zakořeněny v historii země. Dánská kuchyně se zaměřuje na čerstvé a kvalitní suroviny, jako jsou ryby, mořské plody, hovězí maso, vepřové maso, zelenina, brambory a chléb.

  Jedním z nejznámějších dánských jídel je smørrebrød, což jsou otevřené sendviče pokryté několika vrstvami nakrájeného masa, ryb, sýrů, zeleniny a omáček. Tento tradiční pokrm se obvykle podává k obědu nebo jako lehká večeře.

  Dalším oblíbeným dánským jídlem je frikadeller, což jsou masové kuličky z vepřového a hovězího masa smíchaného s cibulí, strouhankou a vejci. Tyto kuličky se obvykle podávají s bramborovou kaší a omáčkou.

  Mezi další tradiční dánské pokrmy patří například røget ål (uzený úhoř), stegt flæsk med persillesovs (smažené vepřové maso s petrželovou omáčkou) a koldskål (chlazená sladká polévka z mléka, vanilky a citronové kůry).

  Dánsko je také známé svým pivem a vínem. Dánské pivo je obvykle vyráběno z ječmene, sladu a chmele a má vynikající chuťové vlastnosti. Dánsko také produkuje několik druhů kvalitního vína, zejména na ostrově Sjælland.

  Ceny v Dánsku

  Dánsko je obecně považováno za poměrně drahou zemi, zejména v porovnání s některými jinými zeměmi v Evropě. Ceny se mohou lišit v závislosti na oblasti, v níž se nacházíte, a na tom, co kupujete.

  Například průměrná cena oběda v restauraci se pohybuje kolem 150-200 DKK (20-27 EUR). Ceny potravin v obchodech jsou také relativně vysoké, s průměrnou cenou za chléb kolem 15-20 DKK (2-3 EUR), za litr mléka kolem 7-8 DKK (1 EUR) a za kilogram kuřecího masa kolem 50-60 DKK (7-8 EUR).

  Ceny ubytování se mohou velmi lišit v závislosti na tom, kde se nacházíte a jaký typ ubytování hledáte. V Kodani jsou ceny ubytování obecně vyšší než v menších městech a venkovských oblastech. Průměrná cena za pokoj v hotelu se pohybuje mezi 800-1200 DKK (107-160 EUR) za noc.

  Doprava je v Dánsku také poměrně drahá, s průměrnou cenou jízdného v hromadné dopravě kolem 24 DKK (3,2 EUR) za jednu jízdu.

  Je třeba poznamenat, že ceny v Dánsku jsou vyšší, ale zároveň se jedná o zemi s vysokou životní úrovní a silnou ekonomikou. Mnoho služeb, jako je například zdravotní péče, vzdělání a sociální zabezpečení, jsou zdarma nebo velmi levné v porovnání s mnoha jinými zeměmi na světě.

  Vízum do Dánska

  Do 90 dnů pobytu není vízum potřeba. Zdravotní systém a očkování Žádné zvláštní očkování není potřeba.

  Důležitá telefonní čísla Dánska

  112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Dánsku

  • Lednový den (Nytårsdag) - 1. ledna
  • Velikonoční pondělí (2. Påskedag) - pondělí po Velikonocích
  • Velký pátek (Langfredag) - pátek před Velikonocemi
  • Květná neděle (Palmesøndag) - neděle před Velikonocemi
  • Den osvobození (Befrielsesdag) - 5. května
  • Kristi Himmelfart - čtyřicátý den po Velikonocích
  • Svátek práce (Arbejdernes dag) - 1. května
  • Den ústavy (Grundlovsdag) - 5. června
  • Den boje proti okupaci (Modstandsdag) - 9. dubna
  • Den památky (Mindesdag) - 5. května