STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Finsko 2024

Finsko je fascinující země, která se nachází v severní Evropě a patří k velmi vyhledáváné turistické destinaci. Země je známá svými krásnými jezery, tajemnými lesy a polárními zářemi.

Dovolená ve Finsku je ideální pro milovníky přírody a adrenalinových zážitků. Můžete se vydat na výlet na kole, pěšky nebo na koni a objevovat krásy finské přírody. Pokud preferujete vodní aktivity, můžete se věnovat rybaření, kanoistice nebo jachtingu.

Pokud zvolíte poznávací zájezd do Finska, navštívíte mnoho historických památek, jako například hrad Turku. Projedete se po Finské národní silnici, ze které jsou nádherné výhledy na finskou krajinu.

Finsko je ideální destinací pro zimní dovolenou. Můžete se vydat na lyže nebo snowboard, nebo se projet na saních tažených psy. Finsko je jedním z nejlepších míst na světě pro pozorování polární záře.

Finsko last minute akční nabídky nabízí nejpříznivější ceny zájezdů do Finska. Neváhejte a vydejte se objevovat krásy Finska.

  Pro koho je vhodná dovolená ve Finsku?

  Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit

  Finsko je ideální destinací pro ty, kteří si rádi užívají krásy přírody a venkovní aktivity. Nabízí mnoho možností pro turistiku, cykloturistiku, rybaření a lyžování.

  Pro ty, kteří hledají klid, pohodu a relax

  Finsko je známé svými lesy, jezery a fjordy, což jej činí skvělým místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Relaxovat můžete v sauně, u ohně, nebo si užít wellness procedury.

  Pro nadšence a milovníky zimních sportů

  Finsko nabízí vynikající lyžování a snowboarding, s mnoha sjezdovkami a dobře udržovanými tratěmi. Kromě toho si můžete vychutnat i skvělé jízdy na skútrech a psích spřeženích.

  Zájezdy do Finska

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Finska?

  Finsko může být pro mnoho turistů neznámou destinací, ale nabízí mnoho příležitostí k tomu, aby se stal skvělým cílem pro dovolenou. Největším lákadlem pro turisty jsou nádherná příroda a čisté jezera, kterých je ve Finsku více než 180 000. Finsko nabízí unikátní možnost sledovat polární záři, což je jedinečný a nezapomenutelný zážitek

  Finsko má mnoho kulturních a historických památek. Helsinki, hlavní město Finska, nabízí zajímavé turistické atrakce, jako například katedrála Temppeliaukio, vytesaná do skály, nebo katedrála Uspenski, která je největší pravoslavnou katedrálou v západní Evropě.

  Finsko také nabízí řadu dalších aktivit. Saunování, rybaření, turistika, vodní sporty aj.

  Finsko je také známé pro svou moderní a vyspělou společnost a zařízení pro turisty jsou vynikající. Místní lidé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům v plánování jejich dovolené. Vzhledem k tomu, že Finsko je relativně malá země, cestování po ní je poměrně snadné a rychlé.

  Zájezdy do Finska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety ve Finsku

  Helsinky, hlavní město Finska, nabízí mnoho kulturních aktivit, historických památek a přírodních krás. Mezi nejnavštěvovanější místa patří Katedrála v Helsinkách, Trhové náměstí a Suomenlinna.

  Laponsko, severní oblast Finska, nabízí jedinečný zážitek ze setkání s polárními liškami, saněmi taženými soby a samozřejmě se severním světlem. Laponsko je také ideálním místem pro lyžování a snowboarding.

  Tampere, druhé největší město Finska, nabízí mnoho kulturních akcí a festivalů po celý rok.

  Mezi nejvýznamnější památky patří Tampereen tehdas (továrna) a Tampereen tuomiokirkko (katedrála).

  Jezero Saimaa je největší jezero ve Finsku a součást mnoha jezer, které tvoří rozsáhlou síť v oblasti Saimaa. Oblast nabízí nádhernou přírodu a možnosti pro rybaření, plavby a turistiku.

  Oulanka National Park nabízí krásnou přírodu, vodopády a pěší stezky. Je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí prozkoumat finskou přírodu a ochutnat místní kuchyni.

  Zájezdy do Finska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí ve Finsku

  Finsko se nachází v severní Evropě, má mírně chladné a vlhké klima s poměrně vysokými srážkami. Zima trvá obvykle od listopadu do března, s mnoha měsíci pokrytí sněhem, zejména na severu. Teploty se během této doby obvykle pohybují pod bodem mrazu, ačkoli v některých oblastech mohou klesnout i pod -30 °C.

  Jaro a podzim jsou poměrně mírné s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C, ale mohou být poměrně deštivé. Léto je krátké a relativně chladné s teplotami obvykle kolem 20 °C, ale v některých částech země se mohou vyšplhat i na 30 °C.

  Vzhledem ke geografické poloze Finska se také vyskytuje polární den (v létě) a polární noc (v zimě) na severních územích.

  Zájezdy do Finska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Finsko
  Hlavní město: Helsinky
  Jazyk: finština
  Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
  Používané jazyky: švédština, sámština, ruština, karelština
  Mezinárodní předvolba: + 358
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, zásuvky typu C - dva kolíky, tzv. eurozástrčka
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Zájezdy do Finska na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Finsko

  Finsko je země nacházející se v severní Evropě. Má rozlohu přibližně 338 tisíc kilometrů čtverečních a v roce 2021 mělo kolem 5,5 milionů obyvatel. Hlavním městem je Helsinki, které se nachází na jižním pobřeží Finska a je největším městem v zemi. Finsko je známé svými přírodními krásami, zejména pro své lesy, jezera a severní polární záři. Je také známé pro své moderní designové a technologické průmysly a pro svou kulturu saunování.

  Finský jazyk, finština, patří mezi finsko-ugorské jazyky a je jedním z oficiálních jazyků země, vedle švédštiny. Finsko má tradičně silné vazby na sousední země, jako jsou Švédsko, Norsko a Rusko, a je členem Evropské unie, NATO a Organizace spojených národů.

  Finská Kuchyně

  Finská kuchyně se zaměřuje na jednoduché, ale chutné jídlo, které je často inspirováno zimním počasím a dostupností místních surovin, jako jsou ryby, houby, divočák, brusinky a brambory. Některé z nejznámějších finských jídel zahrnují:

  • Ryby: Finové jedí velké množství ryb, jako jsou losos, siven, síh, okoun a pstruh. Ryby se často připravují grilováním, uzením nebo smažením. Nejznámější finské rybí jídlo je "kalakukko", což je chléb s rybí nádivkou uvnitř.
  • Karjalanpiirakka: tradiční finské pečivo z rýžového těsta plněného obvykle nivou nebo bramborovou nádivkou.
  • Soté z jeleního masa: jelení maso se často používá ve finské kuchyni a připravuje se v různých podobách, jako například soté nebo na grilu.
  • Hernekeitto: zeleninová polévka z hrachu, často podávaná s klobásou nebo slaninou.
  • Lihapullat: finské masové kuličky, obvykle z mletého hovězího masa, podávané s bramborovou kaší a brusinkovou omáčkou.
  • Piirakka: slané nebo sladké pečivo plněné rybami, masem, zeleninou nebo ovocem.
  • Lohikeitto: rybí polévka s lososem, brambory a smetanou.
  • Mustikkapiirakka: borůvkový koláč, často podávaný s mlékem nebo smetanou.

  Ceny ve Finsku

  Všeobecně platí, že Finsko je relativně drahou zemí. Ceny zboží a služeb většinou patří k nejvyšším v Evropě. Náklady na jídlo, bydlení a dopravu jsou vysoké. Například běžné potraviny jako chléb, mléko a maso jsou o dost dražší než v jiných evropských zemích. Ceny alkoholických nápojů jsou také vysoké kvůli zvýšeným daním.

  Ceny bydlení se liší v závislosti na lokalitě, ale většinou jsou vysoké. V Helsinkách a jiných větších městech jsou nájemné a ceny nemovitostí velmi vysoké, zatímco v menších městech a na venkově jsou ceny obvykle nižší.

  Doprava ve Finsku je rovněž drahá. Cena za benzín a dieselové palivo je vysoká a veřejná doprava je také relativně drahá. Avšak kvalita silnic a dopravní infrastruktury je velmi dobrá a doprava funguje dobře.

  Celkově vzato, životní náklady ve Finsku jsou vysoké, ale země nabízí vysokou kvalitu života a řadu sociálních výhod pro obyvatele.

  Vízum do Finska

  Pro pobyty ve Finsku není vízum potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Žádné zvláštní očkování do Finska není potřeba.

  Důležitá telefonní čísla

  112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky

  • Den nezávislosti - 6. prosince
  • Den práce - 1. května
  • Den vlajky - 4. června
  • Den finského jazyka - 9. července
  • Den lidového vzdělání - 28. února