STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Korsika 2023

Korsika, rodiště francouzského vojevůdce císaře Napoleona Bonaparta. Francouzský ostrov tropického ráje. Zájezd na Korsiku potěší každého, kdo od své dovolené čeká horké slunce, osvěžující azurové moře a relax pod palmami. Ostrov je skvěle dostupný, a letecky na Korsiku je finančně příznivé.

Dovolená na Korsice je sázkou na jistotu pro dokonalý odpočinek u moře. Vyberte si poznávací zájezd na Korsiku a vydejte se do nitra ostrova k vysokým horám a hustým tropickým lesům. Seznamte se s místní historii a koloniální architekturou, navštivte muzea a užijte si noční párty na pláži plnou hudby, tance a smíchu. Pobyt na Korsice stojí za to.

Vyberte si z naší nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu. Zvolte pobyt na Korsice all inclusive a dopřejte si zasloužený dovolenkový komfort. Pokud se chcete vydat na Korsiku co nejlevněji, hlídejte si nabídky zájezdů na Korsiku v rámci first a last minute nabídek.

Rezervujte si dovolenou včas.

  Pro koho je vhodná dovolená na Korsice?

  Pro ty, kteří mají rádi Francii

  Pokud máte Francii rádi, určitě na ostrov vyrazte. Zažijete fascinující střet klasické francouzské kultury s pohodovým ostrovním životem.

  Pro ty, kteří chtějí tropický ráj

  Korsika je proslulá nádhernými plážemi s bílým pískem, azurovým mořem a malebnou přírodou. Skutečný ráj na zemi.

  Pro cestovatele a dobrodruhy

  Korsika není jen moře a pláže. Vnitrozemí ostrova je bohaté na skaliska, lesy a horské stezky, které jsou vhodné pro turistiku.

  Nejoblíbenější místa Korsiky

  Calanques de Piana jsou skalnaté útesy a útvary na západním pobřeží Korsiky, mezi městy Ajaccio a Calvi. Celé území bylo vyhlášeno za přírodní rezervaci a bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Útesy mají různé tvary a barvy a vytvářejí nádherné scenérie s výhledem na Tyrhénské moře. Plage de Palombaggia je jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově. Nachází se v jeho jihovýchodní části, asi 10 km od města Porto-Vecchio. Pláž má asi 2 kilometry bílého písku, tyrkysově modrou vodu a malebné skalní útvary. Je obklopena borovicovými lesy s kopci, nabízejícími pozoruhodný výhled na Cerbicale, malý ostrov ležící v poblíž pobřeží.

  Plage de Palombaggia je oblíbenou turistickou destinací, a proto bývá v letních měsících velmi rušno. Nejvyšší hora na ostrově Korsika i celém regionu je Monte Cinto. Nachází se v centrální části ostrova a dosahuje výšky 2 706 metrů nad mořem. Hora Monte Cinto je oblíbenou turistickou destinací a mnoho turistů se snaží zdolat její vrchol, aby si vychutnali nádherný výhled po okolí. Nicméně zdolání hory vyžaduje dobré fyzické a horolezecké předpoklady a v neposlední řadě i vhodné vybavení. Hora je součástí přírodního parku Corsica, který byl založen k ochraně přírodních a kulturních zdrojů na ostrově. V této oblasti se nachází také mnoho dalších hor, údolí, řek a jezer, což z ní dělá ideální destinaci pro horskou turistiku a výlety do přírody.

  Zájezdy Korsika a Francie

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Korsiku

  Korsika je skvělou destinací pro ty, kteří hledají překrásnou přírodu, historické památky a skvělé jídlo. Ostrov nabízí nádherné pláže s tyrkysově modrým mořem, malebná městečka a vesničky, vysoké hory a přírodní rezervace. Korsika je také známá svým bohatým kulturním dědictvím, proslula jako rodiště geniálního francouzského vojevůdce císaře Napoleona Bonaparta. Korsická kuchyně nabízí mnoho chutných specialit, včetně čerstvých ryb a mořských plodů, místního sýra a lahodného vína. Korsika je tedy ideální destinací pro ty, kteří hledají odpočinek, zážitky a zároveň chtějí objevovat nové kultury a chutě.

  Počasí a podnebí na Korsice

  Korsika má typické středomořské podnebí s mírnými a vlhkými zimami a horkými a suchými léty. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, v zimě okolo 10 °C. Na ostrově bývají časté silné větry, zejména v zimě a na jaře, což může způsobit problémy při plavbách a letech. Vzhledem k tomu, že se Korsika nachází v oblasti Středozemního moře, může být také vystavena různým přírodním jevům, jako jsou bouřky a lesní požáry.

  Informace o destinaci Korsika

  Korsika je ostrov ve Středozemním moři, který patří k Francii. Má rozlohu přibližně 8 700 km² a asi 340 000 obyvatel. Hlavním městem je Ajaccio. Korsika má horský charakter, nejvyšší horou je Monte Cinto (2 706 m n. m.). Ostrov je turistickou destinací s krásnými plážemi, historickými památkami a malebnými vesničkami. Korsika má bohatou kuchyni a je známá svými rozsáhlými vinařskými oblastmi.

  Kuchyně na Korsice

  Korsická kuchyně je ovlivněna středomořskou a kontinentální kuchyní a využívá mnoho místních surovin, především ryby, maso, sýry, bylinky, olivy a lokálně vypěstovaná zelenina. Mezi nejznámější korsická jídla patří zelné polévky alá minestra, tenké korsické sušené klobásky figatellu, pečené divoké prase na rožni a různé druhy ryb a mořských plodů připravených na nejrůznější způsoby. Korsické sýry, například brocciu, mají také velmi dobrou pověst a nezaměnitelnou výraznou chuť. Mezi tradiční dezerty patří medová palačinka zvaná fiadone, a koláče s náplní z mandle a pomerančové kůry zvané canistrelli. Kromě toho je Korsika také známá svými výbornými víny, jako jsou Ajaccio, Patrimonio a Calvi, která jsou vyráběna z místních odrůd hroznů.

  Ceny na Korsice

  Ceny na Korsice jsou vyšší než v jiných regionech Francie, zejména v oblastech, které jsou turisticky vytížené. Náklady na ubytování, stravování a dopravu jsou v některých oblastech Korsiky dost vysoké, zejména v letních měsících, kdy probíhá dovolenková sezóna a ostrov je plný turistů. Obecně platí, že ceny v centrálních částech ostrova jsou nižší než na pobřeží a ceny mimo hlavní sezónu jsou logicky mnohem nižší než v sezóně. Pokud chcete vyloženě ušetřit, vydejte se na nákupy mimo hlavní letoviska. Ceny výrobků a služeb v menších městech a vesnicích jsou nižší než v turistických centrech.

  Vízum na Korsiku

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum na Korsiku potřeba.

  Zdravotní systém a očkování

  Na Korsiku není potřeba žádné konkrétní očkování.

  Důležitá telefonní čísla

  • 112 - nouzová linka
  • 17 – policie
  • 15 – ambulance
  • 18 – hasiči
  • Státní svátky
  • 1.1. - Nový rok
  • 25.3. - Velký pátek
  • Velikonoční neděle
  • Velikonoční pondělí
  • 1.5. - Svátek práce
  • 8.5. - Den vítězství
  • Svatodušní neděle
  • Svatodušní pondělí
  • 14.6. - Den pádu Bastily
  • 15.8. - Nanebevzetí Panny Marie
  • 1.11. - Svátek Všech svatých
  • 11.11. - Den klidu zbraní - konec 1. světové války
  • 25.12. - Vánoce
  • 26.12. - Svátek Sv. Štěpána