STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Paříž 2024

Dovolená v Paříži je cílem mnoha turistů. Paříž je nádherné historické město plné kulturních památek, monumentální architektury a vynikající kuchyně, pyšnící se jedinečným šarmem. Poznávací zájezdy do Paříže se už desítky let drží na pomyslném vrcholu nejoblíbenějších turistických destinací.

Z Česka se pohodlně dopravíte do Paříže letecky i autobusem za pár hodin, a pokud patříte mezi akční dovolenkáře, můžete ansolvovat výlet do Paříže autem. Kdo by nechtěl na vlastní oči vidět Eiffelovu věž, umělecké skvosty v Louvru nebo navštívit místo s největší koncentrací nezávislých umělců na vrcholku Montmartru? A co zájezd do Disneylandu Paris a udělat radost celé rodině?

Jste zamilovaní? Zájezd do Paříže pro dva patří mezi ty nejromantičtější výlety, jaké můžete prožít, a to nejen v Evropě, ale na celém světě. Večerní plavba po Seině se sklenkou šampaňského nebo káva v útulné kavárničce s výhledem na Eiffelovku vaši drahou polovičku dokonale okouzlí. Vybírejte z naší bohaté nabídky třeba zájezd do Paříže all inclusive a užijte si komfortní dovolenou.

Vybírejte pobyt v Paříži v největší nabídce zájezdů českých a německých CK na trhu v hledejte v akčních nabídkách Paříž first a last minute pro ty nejpříznivější ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená v Paříži?

  Pro milovníky velkoměsta

  Paříž je obrovské město s nepřebernými možnostmi metropolitního života. Pokud milujete místa, kde se neustále něco děje, stoprocentně Paříž navštivte.

  Pro gurmány a požitkáře

  Ráno čerstvý máslový croissant z rodinného pekařství, odpoledne oběd v michelinské restauraci a večer absintový dýchánek. Nezní to skvěle?

  Pro nadšence do historie

  Ať už jde o dávnou historii či dějiny posledního století, Paříž byla svědkem nejzásadnějších evropských událostí. Skvělá destinace na poznávací zájezd.

  Nejpopulárnější místa Paříže

  Paříž je bezpochyby město plné zajímavých míst, které každoročně přitáhne miliony turistů ať v létě, tak v zimě. Eiffelova věž, to je symbol Paříže a ikonická stavba nabízející nádherný výhled na město. Louvre je jedno z největších a nejznámějších muzeí na světě, s velkou sbírkou uměleckých děl, včetně Mona Lisy. Katedrála Notre-Dame je gotická katedrála, která byla vážně poškozena požárem v roce 2019. Stále však hrdě stojí jako symbol Paříže.

  Proslulou Baziliku Sacré-Cœur, bíou katedrálu, nejdete na kopci Montmartre. Muzeum umění Musée d'Orsay má největší sbírku impresionistických děl na světě. Jardin du Luxembourg je nádherný park s jezírky, zahradami a sochami. Centre Pompidou je moderní muzeum s rozsáhlou sbírkou současného umění.

  Place des Vosges je krásné náměstí v historické čtvrti Le Marais s kavárnami a obchody. Quartier Latin, historická čtvrť známá pro své univerzity, kavárny a knihkupectví. Palais Garnier je operní dům, kde se nachází nejslavnější operní scéna na světě. Místo sloužilo jako inspirace pro román "Upír z Montmartru".

  Zájezdy do Paříže

  Stahuji data

  Poznávací zájezdy do Paříže

  Stahuji data

  Zájezdy do Paříže autem

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Paříže

  Prakticky neexistuje důvod, proč byste Paříž neměli navštívit. Nejen že se jedná o historicky důležité město už od svého založení, ale Paříž je především místem, které inspirovalo a stále inspiruje nejslavnější světové umělce, filmaře, spisovatele a filozofy.

  Turistické památky - Paříž je plná ikonických turistických památek, jako je Eiffelova věž, Louvre a Notre-Dame. Návštěva těchto míst je skvělým způsobem, jak začít objevovat Paříž.

  Kultura a umění - Paříž je také centrem umění a kultury s mnoha muzei, galeriemi a divadly. Navštivte například Musée d'Orsay, Centre Pompidou nebo Opera Garnier.

  Kulinářské zážitky - Francie je známá svou kuchyní a Paříž nabízí mnoho skvělých restaurací, kaváren a trhů s potravinami. Při své návštěvě byste měli určitě ochutnat místní speciality, croissanty, bagety, sýry a vína.

  Procházky po městě - Paříž je krásné město plné parků a zelených ploch. Udělejte si procházku po městě a navštívit například Jardin des Tuileries, Jardin du Luxembourg nebo slavný Montmartre.

  Nakupování - Paříž je samozřejmě celosvětově proslavená jako město módy a nabízí mnoho butiků a obchodů s oblečením, doplňky a kosmetikou. Oblast pro nákupy je například bulvár Saint-Germain nebo obchody na bulváru Haussmann.

  Dovolená v Paříži je skvělou volbou v každém věku a v každém případě, ať už se jedná o romantický víkend pro dva nebo rodinnou dovolenou plnou zábavy a poznávání.

  Základní informace

  Stát: Paříž
  Jazyk: francouzština
  Orientační délka letu z ČR: cca 2 hodiny
  Mezinárodní předvolba: +33 2
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: Napětí 220 V, Zástrčka typu E, C - tvořena 2 hroty (tzv. eurozástrčka)
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Paříže na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Paříži

  Paříž se nachází v mírném klimatickém pásmu a má příjemné klima s mírnými zimami a mírně teplými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 6°C a v létě kolem 20°C. Nejvyšší teploty bývají obvykle v červenci a srpnu a dosahují průměrně kolem 25°C, zatímco nejnižší teploty jsou v lednu a únoru a mohou klesnout pod bod mrazu. Paříž je také známá svými srážkami, které jsou poměrně rovnoměrně rozloženy po celý rok. Nejvíce srážek se očekává v létě a na podzim, zatímco v zimě bývá méně deštivě. Průměrné roční srážky v Paříži jsou kolem 650 mm.

  Informace o destinaci Paříž

  Paříž je hlavním městem Francie a leží v údolí řeky Seiny na severu země. Má asi 2,2 milionu obyvatel a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst Evropy. Paříž je také jedním z nejvíce navštěvovaných turistických cílů na světě. Paříž je známá svými památkami, jako je Eiffelova věž, katedrála Notre-Dame, bazilika Sacré-Cœur, Vítězný oblouk a Louvre. Louvre je jedním z největších a nejvýznamnějších muzeí na světě a má ve svých sbírkách umělecká díla od starověku až po 19. století. Je také kulturním centrem s mnoha divadelními a hudebními produkcemi, operou a balety. Město je proslulé svou kuchyní, zejména francouzskými sýry, víny a pečivem. Paříž je rovněž centrem módy a výroby luxusního zboží. V Paříži najdete mnoho parků a zahrad, například park Luxembourg nebo Jardin des Tuileries. Kromě toho má Paříž rozvinutou dopravu, která zahrnuje metropolitní systém, autobusy a tramvaje. V neposlední řadě je Paříž také politickým centrem Francie a sídlem francouzského prezidenta a vlády.

  Kuchyně v Paříži

  Pařížská kuchyně je považována za jednu z nejvýznamnějších kuchyní na světě a je spojována s bohatou historií a kulturou Francie. Pařížská kuchyně je známá pro různé lahůdky, sýry, pečivo, vína a moučníky.

  Jedním z nejznámějších pařížských pokrmů je ratatouille, zeleninový pokrm z rajčat, paprik, cukety, cibule a česneku, často podávaný s rýží, nebo jako příloha. Dalším oblíbeným pokrmem je quiche, slaný koláč s náplní z vajec, smetany a slaniny nebo zeleniny. Pařížská bistra často podávají klasické francouzské dobroty, jako je burgundský hovězí guláš s červeným vínem, kuře s máslovou omáčkou nebo paštika z husích jater.

  Pařížské pekárny a cukrárny jsou proslulé po celém světě. Croissant je křehké a křupavé pečivo, které se podává ke snídani nebo svačině s máslem a džemem. Bretonský kouign-amann je plný másla a cukru a má krémovou texturu.

  Paříž je také proslulá svými sýry, především brie, camembertem nebo roquefortem. Ty jsou často součást jídla nebo jako samostatná chuťovka.

  Součástí pařížské kuchyně jsou bezpochyby i místní kavárny. Ty jsou místem setkání jak pro Pařížany, tak pro turisty. Francouzská káva a čaj jsou oblíbenými nápoji, ale mnohem populárnější jsou zdejší koktejly a alkoholické nápoje, třeba pomerančový likér cointreau nebo múza umělců absinth.

  Ceny v Paříži

  V Paříži rozhodně není nejlevněji, ale vyloženě čáru přes rozpočet vám výlet do tohoto krásného města také neudělá.

  Ubytování: Ceny hotelů a pronájmu bytů se liší v závislosti na lokalitě, typu a sezóně. V průměru cena za noc v hotelu začíná na 70 EUR za economy pokoj a stoupá k 300 EUR a více za luxusní pokoje.

  Jídlo: Jídlo v restauracích je poměrně drahé. Ceny se liší v závislosti na kvalitě restaurace a typu jídla, ale v průměru stojí večeře v běžné restauraci okolo 20-30 EUR za jednu porci a ve vyšších kategoriích se cena může vyšplhat až na 100 EUR za porci.

  Doprava: Veřejná doprava je naopak relativně levná v porovnání s jinými evropskými městy. Cena metra za jednu jízdu se pohybuje kolem 1,90 EUR, ale existují různé slevy a výhodné jízdenky pro turisty. Taxíky jsou mnohem dražší a cena se může pohybovat kolem 10 EUR za jízdu jen pár kilometrů.

  Vstupné do turistických atrakcí: Vstupné do muzeí a dalších turistických atrakcí se také liší v závislosti na konkrétní atrakci, ale co se týká dvou hlavních atrakcí Paříže, tak v průměru stojí vstupné do Louvru okolo 15 EUR a vstupné na Eiffelovu věž až 25 EUR.

  Nákupy: Značkové butiky a luxusní obchody mají extrémně vysoké ceny, ale Paříž také nabízí řadu trhů a obchodů s levnějším a přitom pěkným zbožím. Ceny oblečení a doplňků mohou být v rozmezí od několika desítek eur až po několik set, takže je v tomto ohledu těžké určit nějakou středovou cenu. Snad jen podotkneme, že do Paříže se standardně nejezdí nakupovat běžné oblečení, ale právě unikátní kusy od slavných módních značek, které jinde neseženete, což vysvětluje zdejší vysoké ceny.

  Víza do Paříže

  Do Francie není pro pobyty do 90 dnů vízum potřeba.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 112 - tísňová linka

  Státní svátky v Paříži:

   1. ledna (Nový rok)
  • Velikonoční pondělí, Velký pátek (pouze v Alsasku)
  • čtvrtek Nanebevstoupení Páně (40 dní po Velikonocích)
   1. května (Svátek práce)
   1. května (Den vítězství - konec 2. sv. války v Evropě)
   1. července (státní svátek)
   1. srpna (Nanebevzetí Panny Marie)
   1. listopadu (Svátek Všech svatých)
   1. listopadu (Den příměří 1918)
   1. prosince (1. svátek vánoční)

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Funkční soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

  Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

  Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

  Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

  Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.