STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Aruba 2023/24

Ostrov Aruba je známý jako Šťastný ostrov. Má nejvíce slunečných dní v Karibiku, proto je oblíbenou destinací turistů z celého světa. Dopřejte si koupání v průzračné vodě i skvělou místní kuchyni.

Dovolená na Arubě překoná vaše představy o krásných plážích s bílým pískem a tyrkysovým mořem. I když je ostrov tak malý, že ho přejedete za pár hodin, nabízí spoustu zábavy ve dne i v noci. Rušná střediska pro milovníky divokého nočního života vyvažují tiché zátoky s hejny ryb a odlehlá místa v písečných dunách, jako stvořená pro relaxaci.

Ostrovní ráj Aruba voní mořským vzduchem a indonéskou kuchyní, přestože ostrov ve skutečnosti patří Nizozemí. Můžete prozkoumat národní park nebo si dobíjet baterky procházkami po pobřeží. Arubské štěstí je třeba sdílet, proto sbalte přátele, rodinu nebo se vydejte na romantickou dovolenou na Arubu jen ve dvou.

I když na ostrově svítí slunce každý den, neváhejte a rezervujte si termín své dovolené na Arubě již dnes.

  Pro koho je vhodná dovolená na Arubě?

  Pro romantiky a zamilované páry

  Dechberoucí pláže, magický východ a západ slunce, relaxační masáž a večeře pro dva, romantická zákoutí korálových útesů, to je to pravé romantické prostředí.

  Pro milovníky exotických destinací

  Kousek Evropy u jihoamerického kontinentu uspokojí i náročné milovníky exotiky. Na dovolené v Arubě na vás čeká bílý písek na jedné z nejlepších pláží světa.

  Pro dobrodruhy a milovníky potápění

  U pobřeží ostrova jsou dva vraky lodí z druhé světové války. Nadšenci potápění zajásají. Až se nabažíte podmořského života, můžete prozkoumávat úchvatná zákoutí Národního parku Arikok.

  Nejlepší lokality Aruby

  Jedna z nejkrásnějších pláží světa se jmenuje Eagle Beach. Je proslulá svým měkkým bílým pískem a krásnými výhledy na oceán. Najdete na ní také dva nejfotografovanější a nejslavnější stromy, jejichž siluety jsou poznávacím znamením ostrova Aruba.

  Národní park Arikok na východním pobřeží je nejznámějším přírodním zázrakem ostrova. Ve vápencové jeskyni jsou dosud vidět autentické kresby indiánů Arawaků. Krajina je velmi různorodá, plná kaktusů a dalších sukulentů, najdete tu i přírodní bazén. Jen je třeba dávat pozor na chřestýše. Po výstupu na kopec Jamanota vás čeká fascinující panoramatický výhled z nejvyššího bodu ostrova.

  Maják California nese jméno potopené lodi, na jejíž počest byl postaven. Stará kamenná věž tiše hlídá oblast známou jako Hudishibana a láká návštěvníky na rudý západ slunce nad třpytivou mořskou hladinou.

  Zájezdy na Arubu

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy na Arubu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Aruby?

  Výjimečnou atmosféru dovolené na Arubě nezažijete nikde jinde. Srdeční ostrované se rádi smějí a nazývají svůj ostrov Šťastným. Po celý rok tady panuje krásné slunečné počasí, voda v moři je ideálně teplá a ostrov nabízí kromě přírodních scenérií i spoustu zážitků na míru. Potápění, lezení po skalách, výšlap na nejvyšší body ostrova s panoramatickými výhledy až k Venezuele, která leží jen pár mil daleko.

  Nejen příroda, ale i designové obchody, zážitkové restaurace nebo romantické plavby při západu slunce vás nadchnou. Pokud dáváte přednost nočnímu životu, můžete si po večeři vyrazit na taneční parket nebo do některého kasina. Na ostrově Aruba načerpáte pohodu, klid a energii, která vám vydrží ještě dlouho po návratu domů.

  Základní informace

  Stát: Aruba
  Hlavní město: Oranjestad
  Jazyk: nizozemština, papiamento
  Orientační délka letu z ČR: cca 15 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 297
  Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky), B (3 kolíky - 2 ploché,1 kulatý), F (2 kulaté kolíky)
  Časové pásmo: UTC-4 (-5h oproti ČR)
  Zájezdy do Aruby na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Arubě

  Na dovolené v Arubě není třeba mít starosti o počasí. Každý den je tu krásně a slunečno, teploty se celoročně pohybují od 27 do 30 st. Celsia. O něco tepleji je zde od května do října, o pár stupňů méně od prosince do března. Aruba má nejvíc slunečního svitu ze všech 700 ostrovů v Karibiku a příjemné pasáty ochlazují vzduch, takže pocitově je tu příjemně i v pravé poledne. Ostrov navíc leží mimo pásmo hurikánů, takže jde o bezpečné místo pro dovolenou s minimem dešťových srážek. Pokud přijdou, mají podobu pětiminutové přeháňky.

  leden

  29 °C

  únor

  30 °C

  březen

  30 °C

  duben

  30 °C

  květen

  31 °C

  červen

  31 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  31 °C

  září

  31 °C

  říjen

  31 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  28 °C

  Informace o destinaci Aruba

  Aruba je ostrov v Karibském moři, který tvoří jednu z konstitučních zemí Nizozemského království. Ostrov má rozlohu 180 km² a rozkládá se západně od Curaçaa a 30 kilometrů od severního pobřeží Venezuely. Aruba se skládá ze šesti oficiálních okresů a hlavním městem je Oranjestad (Oranžové město). Oficiálními jazyky Aruby jsou nizozemština a místní jazyk Papiamento, ale většina ze 100 tisíc místních obyvatel mluví více jazyky, hlavně anglicky a španělsky. Měnou je AWG (Aruban Florin), také známý jako Arubský gulden. Na většině míst se dá platit i americkými dolary. Díky evropským standardům jsou na ostrově skvělé služby, vyspělá infrastruktura a nemusíte se obávat o své zdraví či bezpečnost.

  Kuchyně na Arubě

  Na ostrově Aruba žije více než 90 různých národností, což se odráží v rozmanité nabídce místní kuchyně. Kulturní různorodosti obyvatel využívají restaurace, které podávají karibská, kolumbijská, holandská, indonéská nebo italská jídla. Skvělou zprávou je, že na Arubě se dá pít voda bezpečně i z kohoutku. Přestože ostrov nemá přírodní zdroj pitné vody, vyrábí ji odsolováním mořské vody ve speciální vodárně. Proto je zdravotně nezávadné vody dostatek, což hoteloví hosté v horkých letních dnech opravdu ocení.

  Ceny na Arubě

  Aruba má vlastní měnu, arubský florin. Běžně zde zaplatíte i americké dolary, které přijímají zejména luxusnější hotely a turisticky vytížená místa. Ceny na Arubě jsou obecně spíše vyšší než v mnoha jiných zemích, hlavním důvodem jsou náklady spojené s dovozem zboží a potravin. Výdaje spojené s ubytováním se liší v závislosti na sezóně, lokalitě a typu ubytování. Stravování v restauracích jsou poměrně drahé, průměrná cena za jídlo v restauraci se pohybuje od 25 - 40 USD. Ušetřit můžete, pokud se rozhodnete nakupovat v místních supermarketech. Ceny za dopravu jsou rovněž vysoké. Denní pronájem auta vás vyjde na 50 - 70 USD.

  Víza na Arubu

  Ke vstupu na Arubu je nutný cestovní pas, vízum k pobytu do 90 dnů není potřeba. Před cestou se doporučuje ověřit u zastupitelského úřadu Nizozemska, zda se podmínky pro přicestování nezměnily.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Mezinárodní předvolba: +297
  • Integrovaný záchranný systém: 112

  Státní svátky na Arubě:

     • Nový rok
     • Narozeniny Betico Croes
     • Karnevalové pondělí
     • Státní hymna a den vlajky
     • Březnová rovnodennost
     • Dobrý pátek
     • Velikonoční pondělí
   1. 4 - Den krále
     • Svátek práce
     • Den Nanebevstoupení
     • červnový slunovrat
     • Září Equinox
     • Prosincový slunovrat
     • Štědrý den
     • Svátek vánoční