STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Putování Pobulharsku A Rumunsku

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Putování Pobulharsku A Rumunsku

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1.DEN
Přílet do Varny, ubytování v hotelu.
2.DEN Varna - Constanta – Tulcea
Snídaně. Ranní odjezd z Varny do Rumunska, přejezd do města Constanta. Krátká prohlídka města hlavního obchodního přístavu Rumunska: Staré kasino, ortodoxní katedrála, staré náměstí se sochou Ovidia. V časných odpoledních hodinách přijezd do Tulcei. Fakultativně: Plavba lodí po Dunaji (cca 4 hodiny), kde budeme moci obdivovat divoké ptactvo žijící v přírodní rezervaci UNESCO - Památkové rezervace delty Dunaje. Večeře s rybími specialitami na palubě výletní lodi. Návrat do hotelu, večeře a nocleh na hotelu.
3.DEN Tulcea – Sinaia – pohoří Bucegi – oblast Brašov Po brzké snídani odjezd autobusem směr Transylvánie. Nejprve se po cestě zastavka na Sinaii, kde je možnost navštevy paláce Peles, letního sídla rumunských králů a jeden z nejkrásnějších paláců v zemi. Odtud pokud počasí dovolí  lanovkou na pohoří Bucegi, procházka po pohoří a s možností vidět Sfingu a Babele – 2 nejzajímavější kamenné útvary v Rumunsku. Ubytování v hotelu v oblasti Brašov, večeře, nocleh na hotelu.

4.DEN Prejmer- Brašov - Bran
Snídaně. Ranní přejezd do Prejmeru, návštěva jednoho z nejdůležitějších kostelů v Transylvánii. Příjezd do  Brašova. Prohlídka města Brašov a jeho staré středověké části, kde je možnost vidět všechny nejdůležitější budovy z té doby: Radnici, Černý kostel, Městské hradby, Černobílé věže atd. V pozdních hodinách přejezd do Branu, kde navštívíme Drákulův hrad, krásný hrad na pomezí hranic mezi Sedmihradskem a Valašským knížetstvím. Ubytování v hotelu u Brašova, večeře, nocleh.
5.DEN Brašov- Bukurešť - Ruse - skalní klášter Ivanovo- Veliko Turnovo
Po snídani odjezd do Bukurešti -  hlavního město Rumunska. Následuje prohlídka starého centra Bukurešti, kde je možnost vidět nejvýznamnější památky města - Athenaeum, Univerzitní knihovnu, náměstí Revoluon a mnoho dalších památek. Návštěva paláce parlamentu – druhé největší budovy na světě (po Pentagonu). Po návštěvě parlamentu odjezd do Ruse – největšího bulharského města v údolí řeky Dunaj, zvaného také "Bulharská Vídeň". Prohlídka města. Návštěva skalního kláštera Ivanovo, objektu UNESCO, s nádherným a zachovalým freskami, datované do XIV století. Poté přejezd  do starého bulharského hlavního města Veliko Turnovo. Ubytování, večeře a nocleh na hotelu.
6.DEN Veliko Turnovo - Etura - Kazanluk - Plovdiv
Po snídani navštěva města Veliko Turnovo často nazívané jako město Carů, prohlídka města i historické pevnosti Tsarevetsi (pevnost, patriarchální kostel a věž císaře Balduina). Volný čas na procházku po starobylé obchodní ulici Veliko Turnovo - Samovodská charshia. Odjezd do Etury – jedinečného skanzenu, který znovu ukazuje způsob života Bulharů v 19.století – je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi. Přejezd do města Kazanluk. Návštěva thrácké hrobky Kazanluk, datované do 4.stoleti před Kristem. - památka UNESCO. Návštěva  Muzea Růží, kde je možné vidět, jak se vyrábí slavný bulharský olej z růží. Odjezd do Plovdivu. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh.
7. DEN Plovdiv- Nessebar-Varna
Po snídani prohlídka města sedmi kopců - Plovdivu, druhého největšího města v Bulharsku a jednoho z nejsilnějších ekonomických regionů v zemi. Postavil ho otec Alexandra Velikého – Filip II. Během prohlídky navštívíte Staré Město s Hindliyanovým domem - jeden z nejznámějších domů v Plovdivu. Následuje návštěva starobylého města Nesebar. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Ve městě se nachází více než 40 kostelů, pocházejících z různých období a taktéž návštívíme některý z nich. Město má krásnou atmosféru kde se snoubí staravěká architektura s uličkami a překrásnou přírodou. Odjezd do Varny. Ubytování a nocleh v hotelu. Fakultativně: Bulharská folklorní večeře s bohatým programem včetně. slavného tance Nesânary - tance nad rozpálenými uhlíky.
8.DEN
Snídaně. Odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt mají navazující pobyt, odjezd na letiště a poté transfer do vybraného hotelu.
Fakultativní služby
Plavba po Dunaji : 65 EUR
Bulharský folklorní večer : 35 EUR
Informace
Povinné poplatky splatné na místě : vstupy do památek a lokální průvodci : 85 EUR
Změna programu vyhražena
Minimální počet ůčastnílů je 15 osob.
Cena zahrnuje
stravování dle programu na místě / 7xsnídaně , 5večeře/
česky mluvící průvodce 
transfery letiště - hotel - letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Tipy pro správnou volbu
* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Bulharsku a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.