STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Lázeňský dům Jan Ripper: Léčebný pobyt senior

Česká republika, Jeseníky

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Lázeňský dům Jan Ripper: Léčebný pobyt senior

Neoficiální popis ubytování

Lázeňský dům Jan Ripper: Léčebný pobyt senior 6 nocí
Informace Léčebný seniorský pobyt skladbu léčebných procedur může upravit lékař na základě vstupní lékařské prohlídky, individuálního zdravotního stavu nebo kapacitních možností lázní Nástupní dny na pobyty neděle až pátek

Lázeňský dům Jan Ripper

Lázeňský dům Jan Ripper*** stojí v klidném prostředí centra lázeňského areálu. Jako ze všech ostatních lázeňských domů také z LD Jan Ripper se hostům naskýtá překrásný výhled na hřebeny Hrubého Jeseníku s dominantou Pradědu. Většina služeb je poskytována v hlavní budově lázní LD Priessnitz a v budově balneoterapie.

Ubytování

Lázeňský dům nabízí ubytování s celkovou kapacitou 87 lůžek. K dispozici jsou dvoulůžkové a jednolůžkové pokoje, které jsou vybavené koupelnou se sprchou nebo vanou, WC a fénem, připojením na internet Wifi a většina balkonem s výhledem.

Restaurace a stravování

Stravování hostů probíhá od 25.11.2022 v restauraci hotelu Priessnitz (z důvodu většího komfortu). Jídla jsou připravována s důrazem na regionální a čerstvé suroviny samotnými kuchaři spolu s výživovými poradci. Snídaně probíhají formou švédských stolů (teplý a studený bufet), večeře výběrem z menu. V areálu lázní je dále k dispozici restaurace s výbornou domácí i zahraniční kuchyní, denní bar, vinárna a kavárna.

Wellness a relaxace

V areálu lázní je poskytována široká nabídka wellness a beauty služeb, léčebných a lázeňských pobytů na vynikající úrovni. V léčebném domě Priessnitz je k dispozici bazén, vířivka, sauna, perličková vana, solná jeskyně. V LD Ripper je k dispozici krytý bazén. V lázních nechybí vycházkové trasy, sportoviště jako např. tenis, cyklistické stezky. Velmi zajímavou je atrakce vodní park, kde uvidíte názorné příklady hydrofyziky. Milovníci aktivního odpočinku jistě ocení vycházkové trasy, venkovní areál volného času, který je možné využít pro týmové sportovní aktivity, tenisové kurty, cyklistické stezky. Velmi zajímavá je atrakce vodní park, kde uvidíte názorné příklady hydrofyziky. Nejmenší návštěvníci ocení dětské multifunkční hřiště s prolézačkami, houpačkami a skluzavkou.

Parkování

Své vozidlo si můžete zaparkovat na parkovišti u lázeňského domu na základě předchozí rezervace, popř. v areálu lázních za poplatek. Výše parkovného je závislá na délce pobytu (od 180 Kč při pobytu na 2 noci do 550 Kč při pobytu na týden).

Lázně

Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně Vincenzi Priessnitzovi,který založil první vodoléčebné centrum a hydroterapeutický institut na světě. Díky tomu se Jeseník proslavil jako "kolébka současné balneologie". Léčí se zde nemoci oběhového ústrojí, nemoci dýchacího ústrojů, poruchy pohybového aparátu, duševní poruchy, kožní a ženské nemoci.

Pobyt v Priessnitzových léčebných lázních nabízí nejen možnost léčení a relaxaci, ale také široké možnosti využití volného času., ať už se jedná o koncerty v lázeňském parku, taneční večery, discovečery, nebo vycházky s průvodcem, turistika, cykloturistika či poznávací autobusové výlety do okolí.

Destinace

Lékař Vincent Priessnitz právě zde založil první vodoléčebné lázně na světě. Proto i v městečku Jeseník můžete spatřit spoustu soch a bust, které ho připomínají. Zdejší lázně patří mezi klimatické a léčí se zde choroby dýchacího ústrojí, srdce, cév, ženské choroby, kožní choroby a štítná žláza.

Užijte si příjemnou a klidnou atmosféru lázní a pokochejte se architekturou zdejších léčebných budov sanatorií. I odtud pak můžete vyrazit na túry nebo na výlety, např. do jeskyně Na Pomezí.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.