STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Petrovy Kameny: Pobyt pro aktivní seniory 55+

Česká republika, Jeseníky

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Petrovy Kameny: Pobyt pro aktivní seniory 55+

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Petrovy Kameny: Pobyt pro aktivní seniory 55+ 5 nocí
Informace Dítě do 7 let na přistýlce zdarma

Pobyty nejsou možné

v oddobí Velikonoc, Vánoc a Silvestra.
Petrovy Kameny

Hotel Petrovy kameny**** s výhledem na hřebeny Jeseníků se nachází přímo pod vrcholem Pradědu. Má tradici jako ubytovací zařízení již od roku 1987, je ideálním místem pro aktivně strávenou dovolenou.

Ubytování

Hotel disponuje 72 pokoji různých kategorií. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou, WC, fénem a Wi-Fi, TV, kávovarem s kávovým i čajovým setem. V průběhu pobytu je navíc na vyžádání možnost zapůjčení županu zdarma.

Dvoulůžkový pokoj Deluxe je prostorný pokoj s manželskou postelí velikosti King (180×200), který je vybaven v horském stylu a orientovány na Petrovy kameny nebo na sever s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Pokoje Deluxe s krytým balkónem mají možnost přistýlky.

Stravování

Hostům je k dispozici restaurace Petrovy kameny, která se zaměřuje na stravu připravovanou z lokálních surovin. Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu (7:30-9:30), večeře je v rámci polopenze podávána od 18:00 do 20:00 hod. Občerstvit se také můžete ve venkovním proskleném bistru Petrovy Kameny, kde jste obklopeni přírodou, hezkými výhledy a můžete si zde vychutnat nápoje nebo jídlo z grilu či udírny. Milovníci sluníčka si můžou vychutnat občerstvení na lehátkách venku.

Pozn. V případě nízké obsazenosti hotelu může být polopenze podávána servírovanou formou.

Wellness

Milovníci wellness jistě ocení lesní lázně s finskou, parní nebo infra saunu, Kneippovu otužovací vodoléčebnou lázeň, nejrůznější masáže. Relaxaci si užijete ve whirlpool nebo v hydromasážní vaně. Lázně jsou otevřeny každý den 16:00-21:00 hod. Vstup za poplatek 300 Kč / hod. / osoba. Wellness je limitován počtem osob (12 osob), proto doporučujeme v předstihu řešit rezervaci na konkrétní čas prostřednictvím recepce hotelu (stejně tak doporučujeme rezervovat předem masáže).

Sport a aktivity

V jarní, letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem jak pro turisty tak pro fandy horské cyklistiky. Hotel nabízí zapůjčení koloběžek, které jsou zábavou pro celou rodinu. V hotelu se nachází také posilovna.

V zimě je nejbližší lyžařský vlek 180 m od hotelu, popř. můžete prozkoumat krajinu na skialpech nebo běžkách, běžkařská trať je přímo u hotelu.

Zvířata

Pobyt s pejsky menších a středních plemen je dovolen na základě předchozí domluvy na vyžádání za poplatek cca 400 Kč / noc. (platba na recepci)

Parkování

Příjezd v létě: Své vozidlo si můžete zaparkovat za poplatek na parkovišti u hotelu za poplatek 400 Kč/ auto /noc. Pozor, je zde kyvadlová doprava.
Z parkoviště Hvězda výjezd po nahlášení na bráně vždy v celou hodinu na parkoviště na točně Ovčárna (sjezd vždy v půl každé hodiny), odsud potom dále až k hotelu. Po Vašem nahlášení se na bráně na Hvězdě dostanete "Povolení k vjezdu do CHKO Jeseníky" a budete bezplatně puštěni k hotelu. Po příjezdu do hotelu "Povolení k vjezdu" na recepci hotelu směníte za "Parkovací kartu" , kterou je nutno mít umístěnou na viditelném místě ve voze po celou dobu pobytu / pohybu vozu v CHKO.

V den odjezdu (Check-out do 10:00 hod) musí parkující Hosté odevzdat "Povolení k vjezdu" dole na Ovčárně na bráně nejpozději do 11:00 hod.

Příjezd v zimě: V zimní sezoně není možno parkovat u hotelu. Auto můžete ponechat na parkovišti u Ovčárny za poplatek 400,-/noc, počet míst je omezen (10 povolenek pro celý hotel) - nutná včasná rezervace při objednávce pobytu. Pro výjezd na Ovčárnu je nutné mít zimní výbavu. V případě plné kapacity parkoviště u Ovčárny je možné parkovat dole na centrálním parkovišti u Hvězdy za poplatek 100 Kč/auto/den, a do hotelu se dopravit kyvadlovou dopravou, která jezdí pravidelné každou půlhodinu.

Od Ovčárny jsou v zimě ubytovaným hostům skútrem odvážena zavazadla (nikoliv osoby) na hotel ve 14:00 a 17:00. Od Hotelu se sváží zavazadla na Ovčárnu v 09:00 a v 10:00. Vývoz - svoz zavazadel mimo stanovený čas mohou být zpoplatněny. Hotel nezajišťuje přepravu hostů (lyžařů) po okolí!

Zajímavosti a tipy na výlety

Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami. Na nejvyšší horu Moravy Praděd vede krásná cesta přímo od hotelu. V dohlednu se nachází skalní útvar Petrovy kameny a za návštěvu také stojí nádrž Dlouhé stráně, naučná stezka Bílá Opava, která vede od Ovčárny do lázeňského městečka Karlova Studánka. Na stezce, která vede těsně kolem říčky Bílá Opava, se nachází romantické vodopády, přes které vedou udržované dřevěné mosty a pěšiny. Milovníci adrenalinové jízdy na kole si jistě oblíbí nedaleký Karlov v Malé Morávce, kde najdou moderní bikeparky s lanovkami.