STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Slavné Metropole Skandinávie - Kodaň A Stockholm

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Slavné Metropole Skandinávie - Kodaň A Stockholm

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den: Odlet do Kodaně. Prohlídku města zahájíme u radnice poblíž zábavního parku Tivoli, dále projdeme po pěší zóně Stroget, nejdelší pěší zóně v Evropě. Dojdeme až na největší kodaňské náměstí Kogens Nytorv s monumentální budovou Královské opery, odkud budeme pokračovat k pitoresknímu přístavu Nyhavn, kde je možno podniknout vyhlídkovou plavbu lodí kolem historické části města či strávit příjemné chvíle na vánočním trhu. Zastavíme se i u královského paláce Amalienborg, dále se projdeme po nábřeží a přes zajímavý park k symbolu tohoto města, sošce Andersenovy Malé Mořské víly. Pro milovníky večerní zábavy je možné vychutnat zajímavou atmosféru města a posedět v některé z četných kavárniček či pivnic, které kypí společenským životem. Nocleh.   2. den: Po snídani možnost navštívit slavné město Roskilde, kde najdeme např. zajímavé Muzeum vikinských lodí a v místní monumentální katedrále hrobky dánských králů. Další možností výletu je slavný zámek Kronborg u Helsingoru, kde se v parku nachází údajný Hamletův hrob. Samotná Kodaň nám nabízí návštěvu zámku Rosenborg s nádhernými interiéry, kde jsou uloženy i dánské korunovační klenoty, či Národní muzeum. Nocleh.     3. den: Během dne přejezd rychlovlakem X2000 krajinou smíšených lesů a jezer z Kodaně do Stockholmu, hlavního města Švédska. Toto královské město rozkládající se mezi jezerem Mäleren a Baltským mořem na 14 větších ostrovech a mnoha ostrůvcích je přezdíváno také  „Benátky severu“.  Večer se můžeme vydat za zábavou do Skalochvälkommenu, s mnoha kluby, bary, kavárnami a zábavou až do rána. Ubytování a nocleh.  4. den: Prohlídka města Stockholmu - za pozornost stojí Stadshuset - světoznámá radnice, kde se pořádá slavnost při udílení Nobelovy ceny, Staré město Gamla Stan s malebnými domky a křivolakými uličkami a královským zámkem, parlament, kostel Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů. Při dostatku času návštěva ostrova Djurgarden - tento malebný ostrov je vyhledáván především pro tři ­výjimečné atrakce, a to muzeum pod širým nebem Skansen, Vikingské muzeum  a známé Vasa muzeum. V muzeu Vasa je umístěna nejstarší zrestaurovaná válečná loď, která se potopila hned na své první cestě v roce 1628 a ležela 333 let na mořském dně, než byla vyzvednuta. Návrat do hotelu.   5. den: Možnost výletu na zámek Drottningholm, královský letní zámek nazývaný také Versailles severu, který se nachází na královnině ostrově Lovön. Kromě zámku je zde i zajímavé Divadelní muzeum, kde se každoročně v létě uvádí soubor oper.  Barokní divadlo z 18. stol., které ve druhé polovině 20. stol. znovu ožilo. V zámeckém parku se nachází sochy od Adriana de Vries, které dříve zdobily Valdštejnské zahrady na Malé straně v Praze a které si odvezli Švédové jako válečnou kořist. Návrat do Stockholmu. Nocleh.   6. den: Individuální volno a odlet do Prahy.
Informace
Každému účastníku zájezdu doporučujeme, aby se vybavil platební kartou (Visa, Mastercard, American Express). Většina hotelů totiž kartu automaticky vyžaduje coby záruku pro případ, že klient nad rámec předplaceného ubytování využije některou z nadstandardních služeb (telefon, pokojový bar, placené televizní programy a filmy apod…). Dále mnoho obchodníků již nepřijímá hotovost. Doporučujeme ve Švédsku zakoupit Stockholm Card   1-3 denní cca 549 –1209,- SEK, která nabízí bezplatnou veřejnou dopravu, volný vstup nebo slevu do cca 60 muzeí a objektů.  
Cena zahrnuje
• leteckou dopravu Praha – Kodaň a  Stockholm – Praha  vč. tay a příplatků,  dopravu rychlovlakem X2000 Kodaň – Stockholm    • 5 noclehů v hotelech *** se snídaní na okraji města v blízkosti MHD  • transfer z/na letiště,  průvodce   • pojištění dle zák.č. 159/99 Sb

Cena nezahrnuje: vstupy, jízdné na místní MHD, vlaky

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.