STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Island V Kostce

Island, Ostatní

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Island V Kostce

Neoficiální popis ubytování

Popis

OKRUH KOLEM OSTROVA, HOTELY, POLOPENZE. OBLÍBENÝ POZNAVACÍ ZÁJEZD NA ISLAND.

Cesta kolem ostrova "zavěšeného" pod polárním kruhem.

Během plných sedmi dnů navštívíme nejznámější místa Islandu, mimo jiné:

  • historicky i geologicky zajímavý národní park Ţingvellir (UNESCO),
  • rozsáhlá lávová pole,
  • jedinečné jezero Mývatn i sopku Krafla,
  • mohutný vodopád Dettifoss,
  • největší evropský ledovec Vatnajökull s ledovcovou lagunou Jökulsárlón
  • a samozřejmě "zlatý" vodopád Gullfoss a aktivní gejzír Strokkur.

Uvidíme také hlavní město Reykjavík, skanzen lidové architektury Glaumbćr a před odletem se můžeme vykoupat v termálních lázních Modrá laguna. Čeká na nás i všudypřítomný vítr, voda ve všech skupenstvích a barvách a nejkouzelnější dar severních oblastí - světlé noci.

Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s polopenzí.

Program

1. den: Večer odlet na Island přímým letem z Prahy. Po příletu transfer na ubytování.

2. den: Dopoledne navštívíme hlavní město Reykjavík (mj. spatříme Hallgrímův kostel a radnici). Poté pojedeme do národního parku Ţingvellir na místo, kde byl vyhlášen první parlament na světě - Alţing. Okruh kolem Islandu započneme jízdou podmořským tunelem pod Hvalfjordem a pak nahlédneme lehce do vnitrozemí (nejvydatnější horký pramen Deildartunguhver, Reykholt - působiště spisovatele Snorriho Sturlussona a vodopády v lávě Barnafoss a Hraunfossar). Nocleh na severozápadě.

3. den: Dopoledne si uděláme vycházku na kráter Grábrók, který majestátně ční nad okolní krajinou. Poté zavítáme na poloostrov Vatnsnes a u farmy Ósar se nám otevře krásný výhled na útes Hvítserkur, v jehož okolí možná spatříme i tuleně. V Blönduósu uvidíme hypermoderní kostel ve tvaru kráteru. Prohlédneme si také skanzen lidové architektury Glaumbćr. Večer ubytování v okolí města Akureyri.

4. den: Dopoledne cestou uvidíme vodopád Gođafoss ("božský vodopád"). Potom již celý zbytek dne strávíme u unikátního jezera Mývatn. Navštívíme místa podřimujících (Krafla) i dávno vyhaslých sopek, vystoupíme na některý z kráterů (Víti, Hverfjall) a projdeme se lávovým městem Dimmuborgir. Spatříme též unikátní lávové formace a pole, pseudokrátery, solfatary a bahenní sopky (Námafjall). Nocleh v okolí. Po večeři budeme mít možnost se zúčastnit velrybího safari.

5. den: Tento den nás čeká nejmohutnější vodopád Islandu - Dettifoss v národním parku Jökulsárgljúfur, jehož přívaly vod padají s hukotem do ohromujícího kaňonu na řece Jökulsáá fjöllum. Trasa pokračuje liduprázdnou krajinou vysočiny Möđrudalsörćfi s výhledem na královnu islandských hor Herđubreiđ do městečka Egilsstađir. Ubytování v okolí.

6. den: Dopoledne podnikneme vycházku ke třetímu nejvyššímu vodopádu Islandu - Hengifoss nad jezerem Lögurinn a kolem poledne dojedeme až k pobřeží Atlantského oceánu, k fascinujícím fjordům včetně největšího Berufjörđu. Zde zastavíme v rybářské osadě Djúpivogur. Dále pokračujeme k labutí zátoce Lón a pod největším evropským ledovcem Vatnajökull spatříme rhyolitové pohoří Stafafell. Odtud se přesuneme na nocleh v okolí města Höfn.

7. den: Po okružní silnici přijedeme k malebné a zároveň tajemné ledovcové laguně Jökulsárlón. Aby fotografie ledových ker, ledovce a jezera byly co nejatraktivnější, doporučujeme projížďku po jezeře obojživelným člunem. V národním parku Skaftafell se projdeme k jednomu ze splazů ledovce Vatnajökull. Přes písečné naplaveniny řeky Skeidará a lávovou plošinu Eldhraun dorazíme na nejjižnější bod Islandu u osady Vík. Uvidíme zajímavé černé pláže, čedičovou jeskyni, skalní bránu a útesy Dyrhólaey s četnými ptačími koloniemi papuchalků, racků a alkounů. Poté nás čeká vodopád Skógafoss a vodopád Seljalandsfoss, jehož vodní stěnu lze podejít. Nocleh v okolí.

8. den: Krásné zážitky máme na programu i poslední den na Islandu. Nejprve zastavíme u biskupství ve Skálholtu a poté již budeme obdivovat "zlatý" vodopád Gullfoss. Islandština dala světu slovo "gejzír", proto nemineme ani "otce" - Geysir (ten je činný pouze sporadicky), ani "syna" o pár metrů opodál - gejzír Strokkur. Odpoledne budeme mít možnost zastávky na nákupy v Reykjavíku a navečer se můžeme vykoupat v termálních lázních Modrá laguna (viz příplatek, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet v nočních hodinách s přestupem.

9. den: Zájezd na Island skončí v ranních hodinách příletem do Prahy.

Pozn.: Změna programu v případě změn časů letů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti cest vyhrazena.

Poznámky
  • CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
  • Předpokládané ceny letenek, lodních lístků a ubytování jsou stanoveny na základě posledních známých cen a zkušeností CK v době tvorby katalogu (zájezdu).
  • Změna programu v případě změn letových časů, zpoždění lodi, nepříznivého počasí, nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.
Minimální počet účastníků
30

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.