STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Island 2023

Vítejte na Islandu, ostrově s divokou historií a naprosto jedinečnou přírodou.

Dovolená na Islandu je výjimečnou příležitostí k poznání nespoutané divočiny na samém severu Země. Jeho fjordy, sopky, černé pláže, fascinující vodopády a tryskající gejzíry ohromují každý rok miliony turistů, a pokud jste tento drsný ostrov ještě nenavštívili, je na čase to změnit.

Na zájezdu na Island nečekejte horké slunce a dlouhé pláže s vyhřátým pískem. Sem se jezdí v zateplené bundě, pohorkách a pláštěnce. Odměnou vám bude krajina a kultura, kterou nikde jinde nenajdete. Výrazný vliv vikingských dobyvatelů i obchodních stezek vytvořil z Islandu unikátní místo, jehož atmosféra vás doslova pohltí. Chrámy v pohanském stylu, rybářské osady, silnice táhnoucí se nekonečnou hornatou krajinou i specifická kuchyně. Poznávací zájezd na Island vám umožní jeho bohatství poznat.

Vyberte si z naší bohaté nabídky zájezdů třeba Island all inclusive, hoďte starosti s ubytováním i stravováním za hlavu a bezstarostně si užijte svůj pobyt. A pokud hledáte co nejpříznivější ceny, hledejte v akčních nabídkách zájezdů na Island first a last minute.

  Pro koho je vhodná dovolená na Islandu?

  Pro vášnivé cestovatele a dobrodruhy

  Divoká surová krása Islandu nadchne každého cestovatele. Objevte překrásné fjordy, sopečné pláže a gejzíry, které utváří jedinečnou atmosféru.

  Pro ty, kteří chtějí unikátní relax

  Možná nepatříte mezi akční turisty a hledáte spíše odpočinek. Žádný problém, lávové a geotermální lázně na Islandu vám zaručí dokonalý relax.

  Pro milovníky severské mytologie

  Island se díky své historii a specifickému folkloru stal poutním místem nadšenců do severské mytologie. Patříte mezi ně? Tak hurá na Island.

  Nejlepší lokality Islandu

  Na Islandu existuje mnoho úžasných míst. Gejzíry Geysir a Strokkur jsou jedním z nejznámějších přírodních úkazů na Islandu a zdrojem horkých pramenů. Strokkur je nejaktivnější a každých pár minut vystřelí vodní proud až do výšky 30 metrů. Národní park Skaftafell se nachází na jihu Islandu a je plný ledovců, vodopádů a divokých krajinných scén. Je to skvělé místo pro pěší túry a pozorování jedinečné přírody Islandu.

  Poznejte Reykjavík, hlavní město Islandu. Jde o jednu z nejseverněji položených metropolí na světě. Těšit se můžete na unikátní kulturní život na vysoké úrovni plný barevných budov, uměleckých galerií a veselé folklorní hudby. Navštivte také místní geotermální koupele jako například Blue Lagoon, abyste si po dni plném dobrodružství dokonale odpočinuli a zrelaxovali tělo i mysl.

  Zájezdy na Island

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Island

  Výlet na Island je skvělým nápadem pro všechny, kteří milují přírodu a dobrodružství. Tato ostrovní země je plná přírodních krás od vodopádů přes jedinečné gejzíry až po sopky a ledovce. Za návštěvu stojí i hlavní město Reykjavík, které nabízí bohatý noční život, muzea a galerie.

  Na Islandu je v oblibě jízda na koni, rafting, plavby lodí a výlety na ledovce. Můžete také navštívit termální koupele a relaxovat v horkých pramenech. Oblíbené je také pozorování výtrysků gejzírů, kterých je na Islandu opravdu hodně.

  Cestování po Islandu může být trochu nákladné, ale je to zážitek na celý život. Je důležité se dobře připravit na cestu, včetně rezervace ubytování a pronájmu vozidla. Nelze proto vyloženě říct, jestli je lepší pobytový nebo poznávací zájezd - každý varianta má něco do sebe. Počasí na Islandu může být nestálé, takže je důležité mít s sebou teplé a voděodolné oblečení.

  V každém případě bude dovolená na Islandu nezapomenutelným zážitkem plným dobrodružství pro každého, kdo před slunnými plážemi upřednostňuje výjimečnou a divokou přírodu a naprosto jedinečnou kulturu.

  Základní informace

  Stát: Island
  Hlavní město: Reykjavík
  Jazyk: islandština
  Orientační délka letu z ČR: cca 4,5 hodiny
  Mezinárodní předvolba: + 354
  Napětí el. proudu: používají se zejména zásuvky typu C (eurozásuvky)
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Zájezdy na Island na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Islandu

  Island má mírné a vlhké klima s teplotami, které se pohybují kolem nuly během zimy a 10°C v létě. Nicméně vzhledem k své poloze na severním polárním kruhu mohou být v některých oblastech Islandu v zimě velmi chladné a hlavně větrné podmínky. V průběhu roku na Islandu probíhají bouřkové přeháňky se silným větrem a deštěm. Navíc v důsledku geologické aktivity na ostrově mohou být také časté sopečné erupce a zemětřesení. V létě se na Islandu mohou objevit také krátkodobé “vedra” (tedy na islandské podmínky), kdy teploty stoupají nad 20°C. Ta jsou však velmi vzácná a trvají jen několik dní v průběhu roku.

  Informace o destinaci Island

  Island je ostrovní země nacházející se na samém severu Atlantiku. Hlavním městem je Reykjavík. Island má rozlohu přibližně 103 000 km² a jeho populace se odhaduje na asi 364 000 obyvatel. Země se vyznačuje unikátní geologií, včetně gejzírů, sopek a termálních pramenů.

  Island má silnou ekonomiku, která je založena na rybolovu, turistice a výrobě elektřiny z geotermálních zdrojů. Země také vyniká v oblasti technologií a vzdělávání s nadprůměrně vysokým životním standardem a vysokou úrovní vzdělanosti obyvatelstva. Island má specifickou kulturu a tradice, které jsou silně ovlivněny norskými a severskými vlivy. Země má také bohatou literární tradici plnou epických ság a poezie, které se stále čtou a udržují jako kulturní dědictví.

  Kuchyně na Islandu

  Islandská kuchyně se vyznačuje svou jednoduchostí a čerstvými surovinami. Vzhledem k tomu, že Island je ostrovní země s nedostatkem slunečního svitu v zimních měsících a s rozsáhlou divokou přírodou, je tamější kuchyně založena na tradičních zdrojích potravin, jako jsou ryby a mořské plody, maso z divoce žijících zvířat a obiloviny.

  Typická jídla islandské kuchyně zahrnují třeba hákarl, fermentovanou tresku, která se často podává jako předkrm nebo pochoutka k pivu. Dále známý skyr, mléčný výrobek podobný jogurtu. Pönnukaka je druh velmi tenké srolované palačinky se sladkou nebo slanou náplní. Občas narazíte i na “americkou” variantu, takže jsou pönnukaka silnější, menší a navrstvené na sebe ve stylu amerických snídaňových lívanců. Pro zahřátí sází islanďané na hustou jehněčí polévku kjötsúpa, kdy se maso vaří ve vývaru i s kostí a s hromadou kořenové zeleniny a bramborami.

  V posledních letech se islandská kuchyně výrazně rozvinula o vlivy jiných zemí a s využitím moderních technologií. Lokální šéfkuchaři využívají čerstvé místní suroviny a experimentují s novými přístupy k tradičním jídlům. Proto lze Island doporučit i nadšeným foodies a také každému, kdo hledá zajímavé a neotřelé chutě.

  Ceny na Islandu

  Island je všeobecně považován za jednu z dražších zemí. Platí se zde islandskou korunou, která vychází zhruba na 0, 15 Kč. Průměrná cena oběda v restauraci je kolem 2000 - 3000 ISK. Ceny nápojů jako je pivo a víno se pohybují kolem 1000 - 1500 ISK za pivo a 2000 ISK za sklenici vína. Průměrná cena za noc v hostelu se pohybuje kolem 6000 - 8000 ISK a ceny hotelů se pohybují kolem 17000 ISK za noc. Co se dopravy týká, ceny benzínu se pohybují kolem 400 ISK za litr, jízdenka na autobus vychází na asi 2000 ISK. Vstupné do muzeí a památek se pohybuje kolem 2000 ISK za osobu.

  Je třeba mít na paměti, že ceny se mohou lišit v závislosti na místě a sezóně. Pokud jste zvyklí na život v Česku, může vás život na Islandu překvapit vysokými cenami. Proto je důležité plánovat a rozpočítat si své finance pečlivě ještě před cestou.

  Víza na Island

  Pro cestu na Island nepotřebují občané České republiky žádné vízum, stačí pas nebo občanský průkaz. Aktuální doporučení pro cestování na Island najdete na MZV.

  Důležitá telefonní čísla:

  • 112 - na Islandu platí unifikovaná tísňová linka

  Státní svátky na Islandu:

     • Nový rok
  • Pohyblivé - Velikonoce
     • Svátek práce
     • Nanebevstoupení Páně
     • Letnice – Svatodušní neděle
     • Letnice – Svatodušní pondělí
     • Den nezávislosti
     • Den obchodu
     • Štědrý den
      1. Svátek vánoční
      1. Svátek vánoční