STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Benátky a Verona v době adventu

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Benátky a Verona v době adventu

Neoficiální popis ubytování

Benátky a Verona v době adventu

Prožijte pár dní v kouzelných městech severní Itálie! Malebná zákoutí Verony, města Shakespearových milenců, a klikaté kanály Benátek patří mezi turistické skvosty, které byste rozhodně měli navštívit. Benátky, město na laguně s jedinečnou architekturou po právu patří mezi památky světového dědictví UNESCO. Město protkané nádhernými kanály, náměstími a zdobnou architekturou, získává během svátečního období jedinečnou atmosféru. Světla a krásné dekorace najdete po celých Benátkách, dokonce i na gondolách. Můžete se procházet vyzdobeným městem v uvolněnějším tempu než během hlavní letní sezóny.

Verona není jen dům Júlie, uvidíte mnohem více. Je nádherným místem k návštěvě v kteroukoli roční dobu. V prosinci záplava barevných světel, bohatě zdobené vánoční stromky, tradiční sladké dobroty a vánoční trhy naplní ulice starého města kouzelnou atmosférou. Vánoce jsou ve Veroně svátkem pro všechny smysly a pro všechny věkové kategorie. Procházka městem nabízí možnost nechat se očarovat třpytivými světly a opájet se rozmanitými vůněmi Vánoc. V dřevěných stáncích naplněných řemeslnými výrobky všeho druhu každý najde něco pro potěšení. Ve Veroně nezapomeňte ochutnat místní specialitu - vánoční bábovku pandoro, který roku 1894 vznikl právě tady.

Program:

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách z jednotlivých nástupních míst, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.

2. den: ráno příjezd do Verony, města známého díky Shakespearovu dramatu Romeo a Julie, odehrávajícímu se právě zde. S průvodcem navštívíme dům Julie, skrytý v úzkých uličkách, Piazza delle Erbe (Zelný trh) nebo náměstí Piazza dei Signori se sochou básníka Dante Alighieriho, kostel San Fermo Maggiore a další. Po procházce bude čas i na vlastní program a v odpoledních hodinách odjezd do oblasti Cavallino-Treporti na ubytování.

3. den: po snídani přejezd k přístavu Punta Sabbioni a přesun lodí do Benátek na náměstí Svatého Marka. Prohlídka historického centra - náměstí sv. Marka, Basilica di San Marco, Dóžecí palác, Most vzdechů (nářků), Campanila (Zvoniční věž), renesanční knihovna, orloj, budovy prokurácií (Procuraties), chrám Santa Maria Della Salute, kostel San Giorgio Maggiore, Academia). V odpoledních hodinách budete mít možnost individuálně navštívit interiéry vybraných památek, či vychutnat si místní speciality ve vyhledávaných restauracích, nebo jen tak procházet úzkými uličkami s nepřeberným množstvím malých krámků s různým zbožím a lahůdkami. Máte také jedinečnou příležitost projet se gondolou či vaporetem po Canale Grande.
Plavba lodí zpět do Punta Sabbioni v podvečerních hodinách. Odjezd autobusem zpět do ČR.
4. den: Návrat v časných ranních hodinách do Hodonína, následně rozvoz do vašich měst.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.