STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Dory

Itálie, Jaderské pobřeží (Adriatická a Palmová riviéra), Riccione

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

 • Obsahují osobní a citlivé údaje
 • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
 • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
 • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Dory

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
poloha / pláž
Riccione, centrum - 650 m, pláž - 100 m
vybavenost a služby
recepce / lobby / bar, restaurace, výtah, vyhrazené parkoviště* (počet míst omezen, nelze rezervovat předem), dětský koutek, animační programy pro děti (v italském jazyce), wi-fi připojení k internetu

* služby za příplatek
sport a relaxace
bazén s vířivkou, wellness centrum Aqua (2x vířivka, finská sauna, parní lázeň, relaxační část, malá posilovna), půjčovna městských kol, plážový servis* (1 slunečník a 2 lehátka); služby pro cyklisty* - půjčovna horských i silničních kol (více jak 150 kusů), servis, itineráře různé náročnosti, organizované vyjížďky

* služby za příplatek
Stravování
snídaně: formou mezinárodního bufetu včetně nápojů
, večeře: formou bufetu (studené i teplé předkrmy, hlavní chody, saláty, dezerty, speciální menu pro děti), 0,5 l vody; ostatní nápoje za poplatek
popis pokojů
Studio 2/3/4: 30 m² - pokoj s manželskou postelí a kuchyňským koutem, sociální zařízení se sprchou, balkón, 3. a 4. lůžko formou rozkládacího gauče či atypického gauče rozložitelného na palandu; studia se nachází v dependanci
, Superior 2: 16 m² - pokoj s manželskou postelí či 2 samostatnými lůžky, sociální zařízení se sprchou, některé s balkonem
vybavenost pokojů
klimatizace, TV, wi-fi připojení k internetu, trezor, minibar (ve Studiu chladnička), fén
Upozornění
děti do nedovršených 2 let zdarma (bez nároku na lůžko)
dětská postýlka: zdarma (pouze na vyžádání v CK, pro děti do nedovršených 2 let, max. 1; nelze nad rámec plného obsazení pokoje)
délka pobytu
libovolně dlouhé pobyty od 3 nocí v období do 03.08. a od 24.08.
libovolně dlouhé pobyty od 5 nocí v období od 03.08. do 24.08.
speciální nabídka k ceníku
Slevy 15 % do 28.02.
Slevy 10% do 03.05.
Vzdalenost od moře
100
Výhody a nevýhody
kvalitní moderní hotel s bazénem, dependance se studii vzdálená asi 80 m od hotelu, ojedinělá avšak velmi žádaná varianta ubytování v apartmánech s kuchyňským koutem a zároveň s hotelovými službami, výborné zázemí pro rodiny s malými dětmi, 1x týdně výlet pro děti pirátskou lodí, skvělé zázemí i pro cyklisty - první bike hotel v Riccione, za příplatek v CK možnost plné penze (lehký oběd formou bufetu), parkoviště i plážový servis za poplatek (-)
Popis střediska
BENEFITY
 • nejrušnější a nejprestižnější letoviska italské Jaderské riviéry
 • historie Riccione sahající až do 2. století před Kristem
 • turistický boom Riccione ve druhé polovině 20. století
 • mondénní resort vyhledávaný osobnostmi showbusinessu i sportu
 • nebývale vysoký standard služeb a přepestrá škála aktivit
 • koncentrace prestižních módních značek na hlavních třídách
 • pro rodiny s dětmi velké množství atraktivních zábavních parků
 • výhodná poloha letoviska vzhledem k zajímavým výletům do okolí
 • gastroturistika za proslule výtečnou kuchyní regionu Emilia Romagna
Riccione - jedno z nejprestižnějších letovisek Jaderské riviéry

Riccione, město s 34 tisíci obyvateli, leží v provincii Rimini v kraji Emilia Romagna přibližně 210 kilometrů jižně od Benátek na úpatí Apenin v blízkosti republiky San Marino. Patří mezi nejrušnější a nejprestižnější letoviska italské Jaderské riviéry. Historie Riccione sahá až do 2. století před Kristem, kdy zde vznikla osada podél antické silnice via Flaminia vedoucí sem z Říma (postavena byla okolo roku 220 př. n. l.). Dějiny Riccione byly vždy těsně svázány se sousedním Rimini, takže i zde od 13. století vládla rodina Malatestů, po níž se zde zachovaly zbytky hradu. Poté město ovládal až do sjednocení Itálie v 19. století Papežský stát.

Rozkvět turismu ve 20. století

Okolo roku 1880 začal hrabě Martinelli přestavovat Riccione po vzoru sousedního Rimini v přímořské zahradní město. V roce 1916 bylo Riccione poničeno zemětřesením, nicméně brzy po 1. světové válce začalo znovu vzkvétat. V roce 1922 se formálně oddělilo od Rimini a stalo se samostatným městem (dnes ovšem lze díky prolínající se zástavbě celé konurbace hranice obou měst jen obtížně rozlišit). "Duce" Benito Mussolini, rodák z nedalekého městečka Predappio u Forlì, zakoupil v roce 1934 vilu v Riccione a používal ji téměř 10 let ke svým letním dovoleným. Jeho pobyty zde byly vskutku spektakulární, přilétal hydroplánem a u pobřeží kotvila jeho 75 metrů dlouhá loď Aurora, původně dělový člun z roku 1904 získaný jako válečná kořist od Rakouska. Dnes je Mussoliniho vila otevřena veřejnosti. 2. světová válka nenapáchala v Riccione žádné škody, proto zde mohl brzo po válce začít ten pravý turistický boom. Krom turismu masového zde rozkvetl i ten mondénní, s mnoha osobnostmi světa showbusinessu, kultury a sportu, na dovolené sem jezdili například fotbalista Pelé (ten dokonce na svatební cestu), zpěváci Mina, herci Ugo Tognazzi, Gina Lollobrigida, režisér Vittorio De Sica a mnozí další.

Již od 60. let 20. století je tak Riccione ideální volbou zejména pro ty, kteří hledají velmi živé letovisko s vysokým standardem služeb a přepestrou škálou aktivit. Již v roce 1965 zde režisér Dino Risi natočil známý komediální film L'ombrellone (Slunečník, v Československu distribuován pod nepřesně přeloženým názvem Deštník), zobrazující Riccione jako pulsující turistickou metu. Po roce 2000 město zaznamenalo silnou poptávku ruské klientely, částečně i v důsledku bezprostřední blízkosti mezinárodního letiště Rimini-Miramare (je oficiálně pojmenováno po slavném režisérovi Federico Fellinim, rodákovi z Rimini). Rusové začali v Riccione postupně nahrazovat "historickou" klientelu z Německa. Po ruské krizi způsobené mezinárodními sankcemi za anexi Krymu však v Riccione počet Rusů citelně poklesl.

Středisko plné rušného života

Diskotéky podél pláže v Riccione patří mezi nejznámější v celé Itálii, zejména ty na severu města. Jejich jména jako Cocoricò, l'Echoes, il Pascià nebo Peter Pan (ta už leží v katastru sousedního Misana Adriatica) jsou pojmy známé v celé Itálii.

Velký výběr zábavních parku pro děti i dospělé

Riccione však přitahuje nejen turisty lačnící po zábavě, ale i rodiny s dětmi, zejména díky velkému množství zábavních parků, jako je Oltremare, s delfíny a další mořskou faunou, či Aquafan s vodními atrakcemi. Četné jsou v Riccione i (často mezinárodní) plavecké závody v novém olympijském bazénu postaveném v roce 2004. Zejména ženy pak ocení vysokou koncentraci nejprestižnějších módních značek na hlavních obchodních třídách Riccione, jako jsou viale Ceccarini, viale Dante a viale Gramsci. Cyklisté si vychutnají novou cyklostezku podél moře (Corridoio Verde Adriatico).

Od roku 2008, kdy bylo otevřeno nové kongresové centrum Palazzo dei Congressi, se Riccione stává dějištěm i mnoha významných společenských akcí.

Bezkonkurenční infrastruktura celého pobřeží

Máme-li však hovořit o atrakcích Riccione, je nutno se zmínit i o jeho bezprostředních sousedech. V rekreační zóně Rimini - Riccione - Cattolica se táhne souvislá řada hotelů a dalších prázdninových ubytovacích kapacit podél pobřeží bezmála 40 kilometrů a jednotlivá střediska se vzájemně již prolínají. Proto zdejší infrastruktura sotva najde konkurenci v celé Itálii. Vždyť například jen z velkých zábavních parků za hranicemi Riccione lze zmínit Fiabilandii (pohádkový svět pro nejmenší), Itálii v miniatuře (zábavní park se zmenšenými kulturními a přírodními pamětihodnostmi Itálie), Mirabilandii (největší italský lunapark pro malé i velké u Ravenny) nebo Le Navi (velké mořské akvárium, nabízející návštěvníkům unikátní pohledy na podmořský život, v Cattolice). Hlavním argumentem pro letní Riccione však zůstává atraktivní moře a dobře udržované písčité pláže s dokonalým zázemím. Připočtěme k tomu však ještě třeba vyhlídkové plavby podél pobřeží, velmi dobrou dostupnost po dálnici, proslule výtečnou kuchyni regionu Romagna či množství historických památek vybízejících k výletům v okolí (například San Marino, Ravenna, Pesaro, Urbino, Cesenatico...).

Moře a pláže

40 km dlouhá pláž sahající od Gabicce na jihu po Cesenatico na severu je tvořena převážně velmi jemným pískem, v průměru dosahuje šířky kolem 50 m a je typická pozvolným a bezpečným vstupem do moře, absolutně ideálním pro malé děti a neplavce. Voda zde bývá kvůli jemnému písku u břehu často lehce zakalená, není však znečištěná. Zdejší moře není vhodné pro potápění a nežijí v něm nebezpeční živočichové. K dispozici jsou zde jak pláže veřejné (mezi plážemi č. 5 a 11, 16 a 17, 39 a 40, 48 a 50, 51 a 52, 77 a 78, 110 a 111, 137 a 138, 146 a 148), tak i převažující pláže soukromé. Na každodenně udržovaných soukromých plážích si lze pronajmout plážový servis, k dispozici jsou zde bary, sociální zařízení, sprchy a u některých i restaurace, sportovní zázemí (hřiště na míčové sporty, lodičky, šlapadla atd.), dětská hřiště, animační programy, plavčíci apod. Na volné pláže si lze přinést cokoli včetně vlastních slunečníků, ale nejsou pravidelně upravovány a nemají sociální zařízení. Na plážích soukromých je použití vlastních slunečníků zakázáno.


trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Funkční soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.

Poskytnutí uživatelských dat za účelem reklam

Tato data napomáhají společnostem třetích stran, aby cílila relevantní reklamu a nezobrazovala obsah, který vás nezajímá.

Poskytnutí dat pro personalizovanou reklamu

Tímto souhlasíte, že se vám čas od času zobrazí reklamy na naše služby poté, co jste byli na našem webu.