STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Řím, Florencie, Pompeje - Letecky A Rychlovakem Frecciarossa

Itálie, Lazio, Řím

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Řím, Florencie, Pompeje - Letecky A Rychlovakem Frecciarossa

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. den
Odlet z Prahy do Říma s průvodcem, transfer do hotelu v centru města, ubytování.
Pěší prohlídka historickým Římem s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem, během níž jsou k vidění nejvýznamnější pamětihodnosti antického i středověkého Říma, např. Koloseum, Forum Romanum, Senát, Titův oblouk, Trajánův sloup, Kapitol, Fontána di Trevi, Španělské schody a další.
Případně můžete využít individuálního volna k jiným aktivitám. V okolí hotelu naleznete nepřeberné množství restaurací s italskými specialitami a další možnosti večerní zábavy včetně slavných římských památek v pěším dosahu.

2. den
Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem Frecciarossa do Florencie (Italský Rail Pass je součástí ceny zájezdu). Cesta trvá zhruba 1,7 hodiny. Po příjezdu do Florencie setkání s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem, následuje zhruba 3 hodinová prohlídka města. Během prohlídky navštívíme náměstí Santa Maria Novella, na kterém se nachází bazikální kostel Santa Maria Novella, který je hlavním městským chrámem dominikánského řádu.
Určitě vás zaujme jeho rané renesanční průčelí, obložené mramorovou mozaikou. Dále zavítáme k Medicejské kapli, která je mauzoleem rodiny Medici a patří k nejstarším florentským kostelům a byli zde pohřbíváni všichni významní členové rodu Medici.

Krátkou přestávku si uděláme na tržišti San Lorenzo – největší a nejstarší trh ve Florencii. Zde můžete ochutnat ty nejlepší italské speciality. Také nesmíme vynechat Medicejský palác Riccardi Medici Palace, baziliku San Lorenzo, florentský dóm Santa Maria del Fiore, Náměstí Republiky, náměstí Piazza della Signoria, Starý most Ponte Vecchio, Galerii Uffizi a v neposlední řadě nevynecháme Baziliku sv. Kříže, která je posledním  odpočinkem např. Michelangela, Galilea Galileiho, Machiavelliho či Rossiniho.

Poté následuje individuální program a odjezd zpět do Říma rychlovlakem Frecciarossa (červený šíp) s designem od studia Bertone, který vás sveze maximální rychlostí až 300 km/hod při zrychlení během 4 minut. 

3. den
Snídaně v hotelu. Ranní odjezd rychlovlakem do Neapole, následuje společný odjezd vlakem do Pompejí. Následuje zhruba 3 hodinová prohlídka starověkého města Pompeje, které bylo v roce 79 zničeno erupcí sopky Vesuv. Pompeje byly v roce 1997 zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO. Dnes stojí vedle trosek starověkého města město Pompei, kde žije zhruba 26 000 obyvatel.

Nejvýznamnější místa k návštěvě jsou Mořská brána, Fórum, Bazilika, Trojúhelníkové fórum, Velké a malé divadlo, Amfiteátr, Dům Vettiů, Faunův dům, Veřejný dům, Dům Tragického básníka, Dům Venuše s mušlí, Lázně, Předměstské lázně, Vila mystérií a další.
Po ukončení prohlídky následuje individuální program v Pompejích a přejezd vlakem do Neapole a přestup na rychlovlak do Říma. 

4. den
Snídaně v hotelu, dle letového řádu individuální program. Transfer na letiště, odlet z Říma do Prahy.
Fakultativní služby
Příplatek za jednolůžkový od 2500 Kč
Informace
CENA NEZAHRNUJE:
Vstupy do muzeí a jiných objektů a jízdné na MHD 
Vstupenka do Pompejí stojí přibližně 18 EUR 
Místní pobytovou taxu (cca 6 €/os./noc)

Zájezd je fyzicky náročný a nedoporučujeme ho osobám se sníženou pohyblivostí.

K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka
Cena zahrnuje
Zpáteční letenku do Říma v turistické třídě vč. tax a poplatků 
Služby místního česky/slovensky mluvícího průvodce
3 noci v hotelu *** se snídaní 
Rail Pass na italské rychlovlaky Frecciarossa
Transport letiště – hotel a zpět

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.