STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Villaggio Paese di Ciribi

Itálie, Italská a Ligurská riviéra, Ceriale

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Villaggio Paese di Ciribi

Neoficiální popis ubytování

poloha / pláž
Ceriale, centrum - 2 km, pláž / hrubopísčitá až jemně oblázková s mírně se svažujícím vstupem do moře - 1,5 km
vybavenost a služby
recepce / wi-fi připojení k internetu, restaurace (od července do srpna), bar, barbecue, 3x dětské hřiště, zahrada, park, trezor, parkoviště (1 místo / apartmán), pračka*, mikrobus* na pláž (od června do srpna)

* služby za příplatek
sport a relaxace
bazén (průměr 7,7 m) s vířivkou a lehátky, dětský bazének, kuželky, plážový volejbal, stolní tenis, menší fotbalové hřiště a volejbalové hřiště (ve večerních hodinách zpoplatněna), půjčovna jízdních kol*, tenisový kurt* (800 m); akvapark Le Caravelle (550 m, od 08.06. do 08.09.)

* služby za příplatek
popis apartmánů
bungalov 6 Lavanda: 22 až 26 m² - 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s palandou, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, sociální zařízení, veranda či předzahrádka
#bungalov 5 Delle Rose: 22 až 26 m² - 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s palandou, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 1 osobu, sociální zařízení, veranda či předzahrádka
#bungalov 5 Aromi: 22 až 26 m² - 1 ložnice s manželskou postelí, 1 ložnice s palandou, obývací pokoj s kuchyňským koutem a rozkládacím gaučem pro 1 osobu, sociální zařízení, veranda či předzahrádka
vybavenost apartmánů
klimatizace (kromě typologie bungalov 5 Aromi), TV, fén
Upozornění
dětská postýlka: 4 € / den (pouze na vyžádání v CK; max. 1 nad rámec plného obsazení apartmánu; pro dítě do nedovršených 2 let)
délka pobytu / speciální nabídka
pevně dané týdenní pobyty od / do soboty, ve vybraných termínech šestidenní pobyty od soboty do pátku, pětidenní pobyty od neděle do pátku a čtyřdenní od soboty do středy; speciální nabídka "7 za 6" a "14 za 11" dle ceníku
Vzdalenost od moře
1500
Výhody a nevýhody
ideální místo pro relaxaci a klidnou rodinnou dovolenou#bungalovy rozmístěny v rozlehlém olivovém háji#některé bungalovy cihlové, jiné ze dřeva#pro všechny typologie každodenní vstupné zdarma do aquaparku Le Caravelle v období 08.06. do 08.09. #obchody a další občanská vybavenost v pěší dostupnosti#vstřícný přístup k domácím mazlíčkům, k dispozici i bungalovy s vlastním oploceným výběhem, park s výběhem či vodní fontánky#vzdálenost k pláži kompenzována mikrobusem v předem stanovených hodinách bohužel za poplatek (-)#u typologie bungalov 6 Lavanda v některých případech nutnost přemístění jídelního stolu na terasu při plné obsazenosti bungalovu (-)
Popis střediska
BENEFITY
  • jedna z nejnavštěvovanějších italských i evropských destinací
  • divoké a čarokrásné pobřeží čekající na naše návštěvníky
  • okouzlující historická městečka překypující množstvím památek
  • překvapivě husté lesy a bujná vegetace v málo známém vnitrozemí
  • četné rodinné farmy s fantasticky chutnými místními produkty
  • široká nabídka cyklostezek včetně známé 24 km dlouhé trasy podél pobřeží z Ospedaletti přes San Remo do San Lorenzo al Mare
  • akvapark Le Caravelle v Ceriale, v Janově největší italské akvárium
  • vyhlášená rybářská oblast Moneglia, jedno z nejhezčích letovisek
  • Cinque Terre, pět obcí nalepených malebně na skalních útesech
Ligurie - divoké a čarokrásné pobřeží našim návštěvníkům dosud většinou utajené

Ligurie je s rozlohou 5.420 km² třetí nejmenší italská oblast, nachází se na severozápadě země. Sousedí s Francií na západě, Piemontem na severu a Emilií-Romagnou a Toskánskem na východě. Leží u Ligurského moře. Region do značné míry koresponduje s územím bývalé Janovské republiky - Janov je jeho hlavním městem. Ligurie má 1,6 miliónu obyvatel a dělí se na 4 provincie: od západu Imperia, Savona, Janov a La Spezia.

Riviera di Ponente - nejen festivalové San Remo

Pobřeží na západ od Janova se nazývá Riviera di Ponente neboli Západní riviéra (pobřeží na východ od Janova je zváno Riviera di Levante neboli Východní riviéra). Rivieru di Ponente tvoří úzký pruh pobřežní nížiny táhnoucí se od Janova k francouzským hranicím. Dále se dělí na oblasti Riviera dei Fiori v provincii Imperia a Riviera delle Palme v provincii Savona. Známých letovisek je zde celá řada, nejznámějším je asi hudebním festivalem proslulé San Remo, ale k italské špičce se řadí i Ventimiglia, Imperia, Alassio, Pietra Ligure, Finale Ligure či Savona. Ze severu riviéru uzavírají Ligurské Alpy, kde leží mnoho překrásných vesnic s výbornými restauracemi, které nadchnou kvalitou jídla i výborným vínem.

Riviera di Levante - symboly luxusu

Na východ od Janova leží Riviera di Levante, která se vyznačuje členitějším pobřežím, svažujícím se příkře do moře. Pobřežní městečka jako Portofino, Rapallo, Santa Margherita Ligure či Camogli se stala doslova symboly luxusu a patří mezi nejdražší letoviska italské pevniny, ba i celé Itálie vůbec.

Cinque Terre - světoznámý region pěti vesnic nalepených na skalách

V provincii La Spezia na Italské riviéře, v její východní části nazývané Riviera di Levante, takřka na hranici s Toskánskem, leží pitoreskní oblast Cinque Terre. Jde o jeden z nejmalebnějších koutů Itálie - pět obcí - Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso al Mare - je nalepeno svými terasovitě postavenými domy na skalních útesech Ligurských Apenin nad Ligurským mořem jako vlaštovčí hnízda.

Od roku 1997 je oblast Cinque Terre součástí světového dědictví UNESCO. V roce 1999 zde byl na ploše 38,6 km² vyhlášen Národní park Cinque Terre a přilehlé moře je již od roku 1997 Chráněnou mořskou oblastí Cinque Terre. Kromě Monterosso al Mare nejsou ostatní vesničky přístupné autem, ale pouze vlakem na trase La Spezia - Genova, který všechny obce spojuje. Mezi jednotlivými vesnicemi se lze pohybovat též pěšky po značených trasách, ekologickým autobusem, případně i lodní dopravou.

Charakter pobřeží naprostým protipólem Jadranu

Všechny zmíněné části pobřeží Ligurského moře patří k nejmalebnějším oblastem Středomoří. Mají ovšem menší kapacitu pláží i ubytovacích zařízení. Proto oproti známějšímu a z Česka (i díky geografické blízkosti a výrazně nižším cenám) mnohem navštěvovanějšímu východnímu neboli jaderskému pobřeží Itálie nabízí Ligurská riviéra vítaný kontrast. Žádné uniformní placaté pláže a nerozlišitelná letoviska, Riviéře vládnou atraktivní scenerie strmých svahů, skalnatých zátok a divoké vegetace.

Pro každého aktivního návštěvníka má Ligurie co nabídnout

V Ligurii naleznete písečné i kamenité pláže, rušné přístavy, množství antických i středověkých památek, původní kouzelná městečka na pobřeží i v hornatém vnitrozemí, bujnou teplomilnou vegetaci, zachovalé lesy se spoustou stezek pro pěší i cyklisty, jeskyně s prehistorickými nálezy i jeskyně mořské. Na relativně malý kraj je toho opravdu k prozkoumávání víc než dost.

Okouzlující městečka, jež Vás pohltí

Městečka, jež dnes slouží převážně turistickému ruchu, mají původ středověký, by často dokonce starověký, a přes množství návštěvníků si dodnes uchovala starobylý esprit. Některá z nich se již stačila stát symboly luxusní evropské dovolené.

Moře a pláže

Pláže na pobřeží Ligurského moře v regionu Ligurie jsou velmi mnohotvárné. Široké písečné pláže s dobře vybavenými placenými úseky, divoké zátoky zasazené mezi útesy, skály, které skrývají potápěčské ráje. Pláže v Ligurii uspokojí každého: rodiny s dětmi, sportovce hledající ten správný vítr pro surfing či kite, milovníci potápění a šnorchlování, ale i turisty hledající panoramatické stezky s výhledy na moře. Obě hlavní zóny, Levante i Ponente, nabízejí dohromady přibližně 350 kilometrů Ligurské riviéry v provinciích La Spezia, Janov, Savona a Imperia, kde jsme pro Vás vybrali ty nejlepší pláže.

350 kilometrů pobřeží pochopitelně nabídne značnou variabilitu pláží, a to od širokých písečných pláží, přes oblázky a štěrk až po útesy, které skrývají romantické zátoky. Skutečně rozmanité pobřeží je schopno poskytnout každému tu "správnou" dovolenou na pláži. Volit můžete mezi plážemi placenými, jež poskytují celou řadu služeb, tak i plážemi volnými, bezplatnými, bez jakéhokoliv servisu.

Ligurie se pyšní nejčistším mořem v Itálii. Tento region je prvním z hlediska počtu Modrých vlajek, symbolu křišťálově čisté vody a špičkových plážových služeb. S 27 oceněnými místy v rámci Riviery di Ponente a Riviery di Levante je Ligurie na špici mezinárodního žebříčku Blue Flags, založeného v roce 1987. Italský rekord obhájila Ligurie také letos, snové pláže a kouzelné pobřeží se zde snoubí s dokonalými pohostinskými službami a kvalitou moře. Modrou vlajku každoročně uděluje organizace FEE (Nadace pro environmentální výchovu).


Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.