STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Mimoza Beach

Kypr, Severní Kypr, Famagusta

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Mimoza Beach

Neoficiální popis ubytování

Mimoza Beach

Menší, příjemný hotel s rodinnou atmosférou, leží přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Centrum letoviska Famagusta se nachází 8 km od hotelu a antické město Salamina pouhé 3 km. Letiště Larnaca je vzdáleno od hotelu 60 km.

PLÁŽ

Písečná s pozvolným vstupem do moře, lehátka a slunečníky na pláže i u bazénu zdarma.

UBYTOVÁNÍ

Standardní pokoje disponují klimatizací /zdarma/, telefonem, SAT televizí, mini ledničkou /minibar za poplatek/, trezorem /zdarma/, koupelnou s vanou či sprchou, WC a balkonem. Všechny pokoje v hotelu mají výhled na moře.

STRAVOVÁNÍ

POLOPENZE - snídaně a večeře formou bufetu.

VYBAVENÍ HOTELU

Recepce, směnárna, hlavní restaurace, bar, bazén a dětský bazén, restaurace s obsluhou za poplatek, wifi v celém hotelu i na pokojí zdarma, občasné lehké animace.

Destinace

Město najdete na východním pobřeží v turecké části Kypru. Kdysi bylo toto město nejbohatším kyperským městem, o jehož bohatství kolovala ve středověké Evropě řada příběhů a legend. Najdete zde nejhlubší přírodní přístav na Kypru. Bohatost města dodnes připomínají neuvěřitelně zachovalé honosné středověké stavby, a tak není divu, že je Famagusta přirovnávána k chorvatského Dubrovníku. Asi nejznámější městskou pamětihodností je tzv. Othellova věž. Jedná se o benátskou pevnost, kdysi chránící město Famagusta a její přístav. Pevnost je součástí systémů hradeb a pevností postavených v letech 1500 - 1550. Samotné hradby chránící město Famagusta jsou místy až 20 m vysoké a 9 m silné. Katedrála svatého Mikuláše /St. Nicholas/ je největší středověkou stavbou ve Famagustě. Na této unikátní budově je znát, že na její stavbu dohlíželi francouzští architekti, kteří katedrále vtiskli typické evropské prvky. Stavba je tak často přirovnána k francouzské katedrále v Remeši. V roce 1571 provedli noví turečtí vládcové Kypru na katedrále úpravy. Nechali ji přestavět na mešitu a v souladu se svým náboženstvím odstranili všechny výjevy lidských bytostí, které stavbu zdobily. Dnešní oficiální název stavby je mešita Lala Mustafa Pasha. Stejný osud postihl i kostel svatého Petra a Pavla. Stavba byla přeměněna na mešitu jménem Sinan Pasha. Kromě těchto dvou nejznámějších církevních staveb nabízí Famagusta bezpočet dalších křesťanských chrámů a mešit. Turistické centrum zdarma rozdává mapky, kde je vyznačené jejich umístění a také krátký popisek jejich historie. Den strávený ve Famagustě Vám v kostce přiblíží dějiny celého Kypru. Samozřejmostí jsou i kavárny a spousta restaurací s chutným jídlem. Najdete zde rušný noční život, který ale nemůže konkurovat Kyrenii.

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.