STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kypr - Severní Kypr

Sever ostrova, na kterém se rozkládá Severokyperská republika, je oblastí s nádhernou přírodou i přátelskými lidmi. Turisté tento kousek Kypru nenavštěvují tak často, proto si tu užijete poklidnou dovolenou na poloprázdných plážích, které se ale pravidelně umisťují v žebříčcích o nejkrásnější světové pláže. I okolní příroda rozhodně stojí za to, proto doporučujeme zpestřit si dovolenou u moře také procházkou kyperskou přírodou.

Perfektní dovolenou na Severním Kypru můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Severní Kypr

  Na severu Kypru naleznete malebné pláže i vesničky, ve kterých jako by se zastavil čas. Naproti tomu ale můžete zavítat i do větších měst, v nichž vás zaujmou především památky. Například město Famagusta má za sebou bohatou historii, o čemž svědčí také letité budovy, například Othellova věž, klášter sv. Barnabáše nebo mešita Laly Mustafa Phasi.

  Odepřít byste si neměli ani návštěvy místních restaurací, kde zažijete hostiny plné čerstvých ryb a mořských plodů. V turecké části Kypru, se vyhnete letoviskům přeplněným turisty a užijete si klidnou dovolenou přesně podle vašich představ.

  Dovolená Severní Kypr | STUDENT AGENCY

  Počasí na Severním Kypru

  V oblasti Severního Kypru se v hlavní sezóně můžete těšit na tropické teploty sahající i přes 35 °C.

  Pro dovolenou plnou turistiky a výletů budou ideální jarní nebo podzimní měsíce, kdy je stále slunečno a teploty se pohybují okolo pětadvaceti. I moře tu bývá v podstatě celoročně příjemně vyhřáté, v létě dosahuje až 27 °C.

  Dovolená severní Kypr | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Kyrenia

  Městečko na severu ostrova je důležitým přístavem i turistickým letoviskem s oblázkovo-písčitými plážemi a čistým mořem. V centru města je pevnost Girne, v níž se nachází historické muzeum. V okolí města najdete křižácký hrad a klášter Bellapais ležící v pohoří Pěti prstů.

  Famagusta

  V centru města Famagusta najdete řadu historických památek, například zachovalou pevnost, tzv. Othelovu věž s vyhlídkou na okolí nebo mešitu Laly Mustafa Phasi. Nezapomeňte navštívit ani vykopávky Salamis, které jsou pozůstatkem starověkého řeckého městského státu.

  Poloostrov Karpaz

  Poloostrov Karpaz, na němž objevíte krásnou přírodu, bude jednou z nezapomenutelných zastávek vaší dovolené. Pozorovat tu můžete rozmanité druhy rostlin, kterým vévodí orchideje, i mnoho zajímavých zvířat. Vyskytují se tady třeba želvy nebo osli a míří sem mnoho druhů tažných ptáků.

  Dovolená Severní Kypr | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kypr
  Hlavní město: Nikósie
  Jazyk: řečtina (jih), turečtina (sever)
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 357 (jih), +90 (sever)
  Napětí el. proudu: 240 V, zásuvky typu G s 3 obdélníkovými hroty
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Kypr

  Další tipy na dovolenou na Kypru