STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Plavba Z Berlína Do Kodaně

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Plavba Z Berlína Do Kodaně

Neoficiální popis ubytování

Program zájezdu
1. DEN: Berlín (Německo)
Individuální transfer do Berlína. Nalodění na loď MS Mona Lisa nebo MS Victor Hugo v 18:00. Představení posádky, uvítací koktejl a večeře.

2. DEN: Berlín (Německo) a Eberswalde (Německo)
Loď dopluje do Hennigsdorfu. Individuální volno nebo možnost fakultativního výletu – prohlídka Berlína. S místním průvodcem se vydáte ulicí 17. června, abyste mohli vidět slavný Vítězný sloup, Bismarckův památník, Braniborskou bránu a budovu Říšského sněmu (Reichstagu) s ocelovou a skleněnou kupolí. Poté dorazíte na proslulý berlínský bulvár Unter den Linder („Pod lipami“) a zamíříte na Muzejní ostrov – komplex pěti mezinárodně významných muzeí. Za ostrovem se nachází moderní Alexanderplatz a slavná Berlínská televizní věž (Fernsehturm). Dále projdete přes Chechpoint Charlie – symbol studené války a průchod mezi americkou a sovětskou zónou. (Tento fakultativní výlet probíhá primárně v autokaru se zastávkami na focení a pořadí památek se může měnit.) Odpoledne plavba směrem k Eberswalde.

3. DEN: Eberswalde (Německo) a Štětín (= Szczecin, Polsko)
Individuální volno nebo možnost fakultativního výletu v Eberswalde do opatství Chorin, jedné z nejkrásnějších gotických staveb v Braniborsku. Prohlídka chorinského kláštera Odjezd autokarem na prohlídku kláštera. Tento klášter ze 13. století je považován za jedno z mistrovských děl cihlové gotiky. Klášter se nachází uprostřed nedotčené malebné krajiny na jižním okraji regionu Uckermark, který byl významným střediskem architektury ve středověku. Odpoledne plavba směrem na Štětín a večer plný zábavy.

4. DEN: Štětín (= Szczecin, Polsko) a Wolgast (Německo)
Individuální volno nebo možnost fakultativního výletu – prohlídka Štětína – přístavního města plného tradic a historií. Odjezd autokarem na prohlídku hlavního města vévodů Pomořanských. Kdysi vzkvétající město, které utrpělo vážné škody během druhé světové války, ale přes to si zachovalo své architektonické dědictví. Zastavíte se na nádvoří vévodského zámku ze 14. století a dále budete moci obdivovat baziliku sv. Jakuba Apoštola, která byla postavena mezi 13. a 14. stoletím. Na závěr prohlídky města vás čeká nádherný výhled na Štětínský přístav z terasy Námořního muzea.
Odpoledne plavba směrem Wolgast.

5. DEN: Wolgast (Německo), ostrov Uznojem (Usedom), Greifswald (Německo) a Lauterbach (Německo)
Individuální volno nebo možnost ranního fakultativního výletu na ostrov Uznojem v Baltském moři. Odpoledne individuální volno nebo možnost fakultativní prohlídky Greifswaldu. Prohlídka Greifswaldu – Odjezd autobusem z půvabného rybářského městečka Wieck k návštěvě centra Greifswaldu. Budete mít možnost prozkoumat toto krásné hanzovní město s renovovanými budovami ve stylu cihlové gotiky, které jsou typické pro severní Německo. Procházka po hradbách obklopující centrum vás povede kolem impozantních městských kostelů, kterými jsou kostel svatého Jakuba, kostel Panny Marie a katedrála Dom St. Nikolai. Nejkrásnějším místem ve městě je bezesporu vnitřní nádvoří St Spiritus hospice, kde dnes sídlí Společensko-kulturní centrum. Individuální volno ve městě před návratem na palubu lodi. Prohlídka ostrova Uznojem Odjezd autobusem směrem ostrov Uznojem - sluneční ostrov s krásnými plážemi a okouzlující přímořskou architekturou. Během tohoto výletu objevíte přímořská letoviska Ahlbeck a Haringsdorf. Na ostrově se mísí zelená krajina s krásnými přímořskými městečky lemovanými bílými dřevěnými domky a slavnými zastřešenými plážovými lehátky.
Gala večer a večeře.

6. DEN: Lauterbach (Německo), Rujána (Rügen, Německo) a Stralsund (Německo)
Individuální volno nebo možnost ranního fakultativního výletu na ostrov Rujána. Odpoledne individuální volno nebo možnost fakultativního výletu – prohlídka Stralsundu. Prohlídka ostrova Rujána Odjezd autokarem za poznáváním Rujány, největšího německého ostrova, který je známý svými historickými plážovými letovisky a strmými křídovými útesy. Tato prohlídka vám poskytne představu o rozmanitosti krajiny tohoto ostrova od řepkových a pšeničných polí až po břehy Baltského moře s útesy. Rujána byla až do druhé světové války nejznámějším rekreačním střediskem v Německu. V roce 1936 byl postaven most mezi Rujánou a pevninou. Čeká vás cesta přes Putbus, první přímořské letovisko založené v roce 1816 a následně dorazíte do hlavního města ostrova Bergen, které čítá okolo 20 tisíc obyvatel. Poté vás čeká národní park Jasmund se slavnými křídovými útesy tyčícími se ve výšce 100 metrů nad mořem. Ke konci výletu budete mít volný čas na procházku po nádherné pláži v přímořském letovisku Binz. Návrat na palubu.   Prohlídka Stralsundu Město Stralsund je od roku 2002 zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a to pro svou ohromující architekturu typickou pro oblast severního Německa. Tato procházka vám přiblíží historii tohoto hanzovního města obklopeného vodou. Uprostřed jeho malebného historického centra, kde převládá cihlová gotika, objevíte kostel sv. Mikuláše nejstarší ve Stralsundu a jednu z nejkrásnějších církevních staveb v severní Evropě. Dále uvidíte kostel sv. Jakuba, který byl vystaven ve 14. století, klášter sv. Kateřiny z roku 1251 a františkánský klášter postavený v roce 1254. Ze Starého náměstí si budete moct vychutnat výhled na gotickou radnici z červených cihel, která je zdobena erby. Individuální volno a návrat na palubu lodi.

7. DEN: Stralsund (Německo), Rostock (Německo), Gedser (Dánsko) a Kodaň (Dánsko)
Ranní vylodění a transfer autobusem do Rostocku. Následné nalodění na trajekt do Gedseru a zhruba 2hodinová plavba s individuálním obědem. Vylodění v Kodani a transfer do 4* hotelu.

8. DEN: Kodaň (Dánsko)
Individuální volno nebo možnost fakultativního výletu – panoramatická prohlídka Kodaně. Tato prohlídka vás zavede k nejkrásnějším památkám města až na nábřeží, kde se můžete podívat na slavnou sochu Malé mořské víly. Vlastní transfer na letiště v Kodani. Odlet z Kodaně do Prahy.
Informace
Vlastní doprava. Možnost zajištění dopravy na vyžádání.

Kajuty jsou rozděleny do kategorií A, B, C a mezi spodní (hlavní) a horní palubu. Kajuty kategorie A se nachází zhruba uprostřed lodi, kajuty B obklopují kajuty A z obou stran a kajuty C se nacházejí blíže zádi a přídi lodě a obklopují kajuty B. Kajuty ve spodní (hlavní) části paluby disponují velkým oknem a kajuty v horní části paluby velkými posuvnými okny.

Zájezd je organizován v angličtině. Na palubě lodi se však domluvíte i francouzsky, německy, španělsky nebo italsky. 

V každé kajutě se nachází: vlastní koupelna se sprchovým koutem a toaletou, dvoulůžková postel, nastavitelná klimatizace, televize, trezor, telefon, Wi-Fi, toaletní potřeby, povlečení, ručníky, zásuvky pro napájení 220V.

Loď MS Mona Lisa byla postavena v roce 2010. Loď MS Victor Hugo byla postavena v roce 2019. Obě lodě mají celkem 3 paluby:
- Sluneční paluba, horní paluba, hlavní paluba.
- V přední části lodí se nachází Lounge bar s tanečním parketem, dále je na lodích recepce, restaurace a terasa.
Cena zahrnuje
5 nocí na lodi MS Mona Lisa nebo MS Victor Hugo.
2 noci na 4* hotelu v Kodani.
Snídaně, obědy i večeře.
Nápoje v ceně k jídlu a na baru (neplatí na nápoje ze speciální nabídky).
Slavnostní večeře.
Wi-Fi na palubě zdarma.
Přístavní poplatky.
Panoramatická prohlídka Kodaně. 
Transfer autobusem ze Stralsundu do Rostocku.
Přejezd přes moře z Rostocku do Gedseru trajektem.
Transfer autobusem z Gedseru do Kodaně.
Uvítací drink na palubě.
Oficiální přivítání od kapitána a posádky.
Palubní aktivity.
Sluchátka během výletů.

Cena nezahrnuje:
- Česky mluvící průvodce.
- Nápoje ze speciální nabídky.
- Fakultativní výlety:
   - Prohlídka Berlína – cca 64 €, doba trvání cca 4 h
   - Prohlídka chorinského kláštera - cca 66 €, doba trvání cca 2 h 30 min
   - Prohlídka Štětína - cca 68 €, doba trvání cca 3 h
   - Prohlídka ostrova Uznojem - cca 64 €, doba trvání cca 4 h 
   - Prohlídka Greifswaldu – cca 67 €, doba trvání cca 4 h 15 min
   - Prohlídka ostrova Rujána - cca 76 €, doba trvání cca 4 h
   - Prohlídka Stralsundu - cca 68 €, doba trvání cca 2 h

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.