STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Německo 2023/24

Německo je rozmanitá země s mnoha turistickými atrakcemi, nádhernou přírodou, památkami i mořem. Ideální země pro dovolenou v Evropě. Pokud zvažujete zájezd do Německa, máme pro vás základní informace a tipy.

Pokud se rozhodnete pro poznávací zájezd do Německa, navštívíte mnoho historických památek a zajímavých míst. Poznejte Braniborsko a jeho krásná města, jako je Potsdam se zámky a parky, nebo starobylé město Norimberk a jeho historickou pevnost.

Zájezd do německého Legolandu je skvělou volbou nejen pro rodiny, ale také pro dospělé fanoušky této legendární stavebnice. Legoland nabízí plno atrakcí a aktivit pro děti všech věkových kategorií, stejně jako možnosti ubytování v okolí. AFOL (adult fans of Lego, neboli dospělí fanoušci Lega) tu najdou mnoho jedinečných sběratelských Lego setů.

Pokud se chcete vydat na dovolenou v Německu u moře, zvolte z krásných měst a pláží na pobřeží Baltského nebo Severního moře. Populárními letovisky jsou například Rujána, Warnemünde, Binz a Sylt. Pokud hledáte aktivní zájezd do Německa, můžete vyrazit za cyklistikou, turismem, horami nebo návštěvou kulturních akcí a festivalů po celé zemi.

  Pro koho je vhodná dovolená v Německu?

  Pro milovníky historie a kultury

  Německo má bohatou historii a kulturní dědictví. V zemi najdete mnoho památek a muzeí, které ocení každý milovník dob dávných.

  Pro příznivce outdoorových aktivit

  Německo má nádhernou rozmanitou přírodu a mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

  Pro nadšence dobrého jídla a piva

  Německo je známé svou bohatou gastronomií, bohatou na klobásky, knedlíky, dorty a samozřejmě vynikajícího piva.

  Dovolená v Německu vlastní doprava

  Stahuji data

  Dovolená v Německu se stravou

  Stahuji data

  Zájezdy do Německa letecky

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Německa?

  Německo je skvělou volbou pro dovolenou, jelikož nabízí mnoho různých zážitků a aktivit pro turisty. Může se jednat o historické památky, krásnou přírodu, vynikající gastronomii, pivo a mnoho dalšího.

  Pro milovníky historie a kultury je Německo dokonalým cílem. Země má bohatou historii a kulturní dědictví, které se projevuje v mnoha památkách a muzeích po celé zemi. Mezi nejznámější patří například Braniborská brána a zřícenina hradu Heidelberg. V Berlíně pak najdete mnoho muzeí, jako je Pergamon museum a muzeum Checkpoint Charlie věnované studené válce.

  Milovníci outdoorových aktivit mohou v Německu objevovat nádhernou přírodu, která nabízí možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku, horskou turistiku a další aktivity. Mezi nejkrásnější místa patří německé Alpy a Rujána, největší německý ostrov v Baltském moři.

  Německo je také známé svou gastronomií. Kdo by neznal slavné německé klobásy, knedlíky, dorty a samozřejmě pivo. Pro milovníky jídla a piva může být dovolená v Německu skvělou příležitostí ochutnat místní speciality a objevovat nové chutě.

  Navštívení Německa je skvělou zkušeností pro turisty, kteří hledají něco nového a zajímavého. Země nabízí mnoho různých možností a zážitků pro každého a navíc je to kousek.

  Dovolená Rakousko | STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Německa

  Německo je země s mnoha nádhernými místy, které stojí za to navštívit. Mezi nejkrásnější místa patří například německé Alpy, které vás uchvátí nádhernou scenérii s horami, jezery a řekami. Nejvyšší horou je Zugspitze s výškou 2 962 metrů nad mořem. V Alpách lze také navštívit národní park Berchtesgaden s nádhernými horskými scenériemi, jezery a vodopády.

  Dalším nádherným místem je město Heidelberg s historickým hradem nad řekou Neckar. Heidelberg je známý svou romantickou atmosférou, krásnou architekturou a překrásnou zahradou hradu.

  Německý Rýn je také populárním cílem turistů, kteří si chtějí užít nádherného výhledu na krajinu s říčkou, hrady a vinicemi. Mezi nejznámější místa na Rýnu patří hrad Marksburg a město Rüdesheim am Rhein, kde se vyrábí tradiční německé víno.

  Město Rothenburg ob der Tauber je dalším krásným místem, které láká turisty svou půvabnou historickou atmosférou s malebnými uličkami a zachovalými hradebními věžemi.

  Největším německým ostrovem je Rujána, která se nachází v Baltském moři. Ostrov je známý svými bílými písčitými plážemi, vysokými útesy a krásnými lesy. Rujána je také populárním cílem cyklistů a turistů, kteří si chtějí užít klidu a krásné přírody.

  Tyto a mnoho dalších krásných míst v Německu nabízejí turistům nezapomenutelné zážitky a zároveň připomínají historii, kulturu a krásu této země.

  Dovolená Rakousko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Německu

  Počasí v Německu se liší v závislosti na ročním období a oblasti. V létě mohou být teploty v některých oblastech velmi vysoké, v zimě zase velmi nízké. V oblasti Alp a dalších horských oblastech může být klima mnohem chladnější než v nížinách.

  Obecně platí, že v letních měsících červenci a srpnu jsou teploty většinou příjemné a pohybují se kolem 20-25°C. Nicméně mohou nastat období s horkými vlnami, kdy se teploty mohou dostat i nad 30°C. V zimě jsou teploty obecně nízké a mohou se pohybovat kolem 0°C. V některých oblastech se mohou vyskytnout i sněhové bouře a mrazy.

  Dešťové srážky jsou v Německu poměrně časté a rovnoměrně rozložené po celém roce. Největší množství srážek obvykle připadá na letní měsíce, zejména v oblastech, které jsou blíže k moři.

  Dovolená Rakousko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Německo
  Hlavní město: Berlín
  Jazyk: němčina
  Orientační délka letu z ČR: cca 1 hodina
  Mezinárodní předvolba: + 49
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Německa na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Německo

  Německo je země ve střední Evropě, sousedící s Dánskem, Polskem, Českou republikou, Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Lucemburskem, Belgii a Nizozemskem. Je to největší země Evropské unie s rozlohou téměř 360 000 km² a populací přibližně 83 milionů obyvatel.

  Německo má bohatou historii, od keltských kmenů přes římskou říši až po nacistickou éru a později období sjednoceného Německa. Země má také bohatou kulturu, což se projevuje v oblastech jako je literatura, hudba, architektura a umění. Mezi nejznámější německé osobnosti patří například Beethoven, Goethe, Einstein nebo Luther.

  Německo je také jedním z největších ekonomických sil na světě, s průmyslovou výrobou zahrnující automobily, strojírenství a chemický průmysl. Turismus je dalším významným odvětvím německé ekonomiky, přičemž turisté přicházejí do země kvůli kulturním památkám, krásné přírodě, gastronomii, pivu a mnoha dalším zážitkům.

  Německo má rozmanité klima a geografii, od horských oblastí v jižní části země po pobřežní regiony na severu. Nejvyšší horou Německa je Zugspitze, která dosahuje výšky 2 962 metrů. Německo se skládá z 16 spolkových zemí a sousedí s Dánskem, Polskem , Českem, Rakouskem, Švýcarskem, Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem.

  Německá kuchyně

  Německá kuchyně je velmi bohatá a rozmanitá, s mnoha regionálními specialitami a recepty. Německo je známé především svým pivem, které se vyrábí v celé zemi a má mnoho různých stylů a chutí. Kromě piva se v Německu pijí také další alkoholické nápoje, jako je víno, koňak nebo likéry.

  Mezi nejznámější německé pokrmy patří bratwurst, což jsou párečky v žemli s hořčicí a kečupem, oblíbený schnitzel, tedy smažený plátek vepřového nebo kuřecího masa, a kartoffelsalat, bramborový salát s cibulí, zakysanou smetanou a kousky slaniny.

  Další typické německé jídlo je sauerkraut, kysané zelí vařené s uzeným masem nebo klobásou. Mezi další oblíbené německé speciality patří tvarohový dort, hovězí guláš s knedlíky, palačinky s ovocem a dorty s ovocem.

  Německo má také své vlastní regionální speciality, například currywurst, což jsou párečky s omáčkou na bázi kečupu a kari, které se podávají s hranolky, a kaiserschmarrn, trhanec s kousky pomeranče a sušeným ovocem.

  Německo má také bohatou cukrářskou tradici, která zahrnuje mnoho druhů dortů, koláčů a sušenek. Mezi nejznámější německé sladkosti patří Schwarzwälder Kirschtorte s třešňovou omáčkou a šlehačkou, a Linzer Torte s mandlovou krustou a ovocnou náplní. .

  Ceny v Německu

  Ceny v Německu se mohou lišit v závislosti na oblasti a městě, obecně jsou na klasické středoevropské úrovni.

  Ceny jídla v restauracích a kavárnách se liší v závislosti na úrovni zařízení, ale obvykle se pohybují v rozmezí od 10 do 20 eur za hlavní jídlo. Ceny alkoholických nápojů jsou nižší než v jiných západních evropských zemích, s cenami piva v průměru kolem 3-4 eur za 0,5 litru.

  Ceny ubytování v Německu se liší v závislosti na oblasti a typu ubytování. Většina hotelů nabízí pokoje v rozmezí od 50 do 150 eur za noc, s možností levnějších nebo dražších možností v závislosti na úrovni zařízení a místě.

  Ceny dopravy jsou v Německu poměrně přijatelné, cena jednodenní jízdenky v městské hromadné dopravě je kolem 7 eur a cena benzínu kolem 1,50 eur za litr.

  V obchodech jsou ceny potravin a spotřebního zboží obecně levnější než v západní Evropě. Cena oblečení a elektroniky se může lišit, ale většinou jsou srovnatelné s cenami v jiných zemích EU.

  Důležitá telefonní čísla:

  -112 - jednotný záchranný systém

  Státní svátky v Rakousku:

  • Nový rok (1. ledna) - Silvestrovská noc a Nový rok jsou tradičně oslavovány ohňostroji, zábavami a konzumací speciálních jídel.
  • Velikonoční pondělí - Po Velikonocích se slaví pondělí jako další den volna, na kterém lidé často tráví čas s rodinou a přáteli.
  • Svátek práce (1. května) - Tento svátek je oslavou mezinárodního dne práce a je tradičně spojen s pochody a politickými manifestacemi.
  • Den sjednocení (3. října) - V tento den v roce 1990 došlo k oficiálnímu sjednocení Německa.
  • "Den znovuzrození" (1. listopadu) - Tento svátek je tradičně spojen s památkou zemřelých a mnoho lidí navštěvuje hřbitovy.
  • Vánoce (25. a 26. prosince)