STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Lofoty A Příroda Na Polárním Kruhu

Norsko, Norsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Lofoty A Příroda Na Polárním Kruhu

Neoficiální popis ubytování

Popis

OBLÍBENÝ ZÁJEZD, KTERÝ STÁLE ZDOKONALUJEME. 2 - 3 TERMÍNY JIŽ OD ROKU 2015.

Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou - horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a malebnými rybářskými vesničkami, ležícími pod těmito štíty. V takovém nádherném prostředí budeme ubytováni 3 noci v pěkných apartmánech a chatách. Další noci budeme ubytováni v turistických hotelech.

Magická hranice polárního kruhu je cílem mnoha cestovatelů. Vyfotí se u cedule a jedou dále na sever. Kdyby věděli, o co přicházejí! Ne nadarmo je příroda této oblasti chráněna několika národními parky. Dostaneme se k ledovci, vodopádům a divokým řekám. Budeme vyhlížet stáda sobů a obdivovat arktickou flóru Junkerdalenu. Ochutnáme laponské speciality. Chodíte rádi na houby? Zde je nemusíte hledat, stačí sbírat!

Tento zájezd je vhodný hlavně pro ty, kdo se rádi vydají na procházku nebo lehčí túru. Program k tomu totiž nabízí dostatek času.

Pokud jste méně pohybliví, doporučujeme zájezd 48NO: Polární kruh, NP Rago a Lofoty.

Program

1. den: Ráno odlet z Prahy do Evenes s přestupem v Oslo. Odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani pojedeme nádhernou vyhlídkovou cestou Lofast podél fjordů a přes největší norský ostrov Hinnřya do oblasti hlavního města Lofot - Svolvćru. Ze Svolvćru se můžeme vydat na fakultativní výlet lodí do pohádkového Trollfjordu (cca 3,5hodinová plavba za příplatek - doporučujeme) anebo sami pěšky do okolí města. Přejezd na ubytování v okolí města Leknes: 3 noclehy v pěkných apartmánových domech s terasou nad mořským zálivem. Strava vlastní, výborně vybavené kuchyňské kouty.

3. den: Dnes navštívíme mimo jiné rybářskou obec Hennigsvćr. Panoramatické scenerie písčitých pláží, šérového pobřeží i ostrých horských štítů uvidíme jak na severním pobřeží, tak z úzké silničky č. 815.

4. den: Během dnešního dne budete mít možnost nafotit si nejkrásnější scenerie Lofot: zajedeme totiž do rybářských vesniček Nusfjord (UNESCO), Reine a Ĺ. Kromě toulek mezi barevnými domky se vydáme i na turistickou vycházku s dostatečným převýšením pro pohledy na propojení krajiny s mořskou hladinou. 5. den: Během dne odplujeme trajektem z přístavu Moskenes na pevninu do přístavního města Bodř. Zastavíme se u Saltstraumen, nejsilnějších vodních vírů světa. Příroda široké oblasti kolem polárního kruhu je fascinující. Jednu z nejrozsáhlejších divočin Evropy chrání několik národních parků. Ubytujeme se zde proto na dvě noci. Čeká nás výlet na polární kruh a k ledovci, procházky v přírodě, možnost sběru hub a lesních plodů a také vynikající místní kuchyně. Večeře je v ceně zájezdu. 6. den: Snídaně. NP Junkerdal se díky specifickému mikroklimatu může chlubit poměrně teplým suchým létem a mimořádně bohatou květenou. V Junkerdalu stále žije kultura a tradice Sámů, původních obyvatel Laponska. Svá stáda zde pasou od 16. století až dodnes. Večeře je v ceně. 7. den: Snídaně. Výlet těsně nad polární kruh do NP Saltfjellet-Svartisen, kde se nachází jeden z největších evropských ledovců Svartisen (dříve až 369 km˛). Zde přeplujeme lodičkou přes fjord Holandsfjorden a budeme pokračovat pěšky za pohledy na ledovcový splaz. Navečer přejedeme na ubytování do přístavního města Bodř. Večeře je v ceně. 8. den: Po snídani odjezd na letiště a odlet s přestupem do Prahy.
Poznámky
  • 3lůžkový pokoj není možný.
Minimální počet účastníků
26

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.