STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Norsko - Nejkrásnější Fjordy

Norsko, Norsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Norsko - Nejkrásnější Fjordy

Neoficiální popis ubytování

Popis

KLASICKÝ OKRUH PŘÍRODOU A MĚSTY NORSKA. POLOPENZE A VYHLÍDKOVÁ PLAVBA PO GEIRANGERFJORDU V CENĚ.

Oblíbený a nejdéle prodávaný poznávací letecký zájezd do Norska. Právem jej proto považujeme za klenot mezi našimi zájezdy. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování. Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska - fjordů, hor, ledovců a vodopádů - je dostatek času. V programu je zařazeno několik krátkých vycházek.

• Vyvážená kombinace poznávání měst a přírodních krás.

• V ceně je polopenze.

• V ceně je také vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO.

• Podrobně poznáte Oslo i s jeho muzei a dominantou města - Operou.

• Navštívíme olympijský Lillehammer a malebný Bergen.

• Můžete se těšit na zastávku pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen.

Ubytováni je v turistických hotelech - některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor či fjordů.

Program

1. den: Dopoledne odlet z Prahy na letiště Gardermoen severně od Osla. Hlavní město Norska Oslo nabízí mnoho atraktivních míst, která můžete navštívit díky světlu až do pozdního večera. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s moderním skokanským můstkem uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Odjezd na ubytování.

2. den: V centru Osla budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost - bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdřy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Na ubytování se navečer přesuneme dlouhým údolím Hallingsdalen. Večeře je v ceně zájezdu.

3. den: Po průjezdu okrajem náhorní plošiny Hardangervidda (je největší v Evropě) se vydáme na cestu královstvím fjordů, hor a vodopádů. Nejprve zastavíme u impozantního, 182 m vysokého vodopádu Vřringfossen. Pak sjedeme k malebnému fjordu Hardangerfjorden, nad kterým pojedeme po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua.Další zastávkou bude vodopád Steindalsfossen, za jehož vodní clonou se projdeme. Dojedeme do města Bergen. Ubytování a večerní procházka městem. Večeře je v ceně zájezdu.

4. den: Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO) a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Nahlédneme na rybí trh a pak se ještě vydáme na vyhlídku Flřyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. V poledne opustíme Bergen a vydáme se na krásnou krajinou kolem fjordů a jezer na severovýchod. Uvidíme kaskádovitý vodopád Tvindefossen a přesuneme se do oblasti Sognefjordu (UNESCO). Zastavíme se u jednoho z nejpůsobivějších sloupových kostelů v Norsku Hopperstad Stavkirke, postaveného začátkem 12,. století na krásném místě u obce Vik s výhledem na fjord. Nejdelší fjord světa Sognefjorden (204 km) přeplujeme trajektem a podél břehu fjordu dojedeme na dnešní ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

5. den: Dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme mírně náročným kamenitým terénem na výhled na ledovec. Po návratu ke fjordu začneme stoupat do hor. Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Podle místa ubytování se krátce zastavíme u starobylého sloupového kostela (stavkirke) v městečku Lom 5. den navečer nebo 6. den ráno. Ubytování v podhůří. Večeře je v ceně zájezdu.

6. den: Čeká nás den plný ikonických míst Norska. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.). Serpentýnami klesneme až k hladině fjordu do malebného městečka Geiranger a potěšíme se vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu Geirangerfjord (UNESCO) - plavba je v ceně. Uvidíme mj. vodopády Sedm sester. Silnicí plnou serpentin s názvem Orlí cesta vystoupáme nad Geirangerfjord a klesneme ke Storfjordu, který překonáme krátkým trajektem. Údolím plným jahodových a malinových plantáží vystoupáme do sedla tzv. Trolí stezky. Zde se projdeme po moderních vyhlídkách na údolí Isterdalen a okolní hory Biskup, Král a Královna. Úchvatné zážitky nás pak čekají při sjíždění 11 zatáček proslulé silnice Trollstigen (v překladu Trolí žebřík) z nadmořské výšky 900 m téměř na nulu. Od nejvyšší kolmé stěny Evropy - Trollveggen (v překladu Trolí stěna) se vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma údolím Romsdalen na ubytování. Večeře je v ceně zájezdu.

7. den: Ráno se vydáme na cestu údolím Gudbrandsdalen, které sousedí s NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu těchto prastarých pohoří. Pak již zamíříme do oblasti ZOH 1994. V Lillehammeru, ležícímu u největšího norského jezera Mjřsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová - autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Cestou na ubytování na dosah letiště večeře (v ceně zájezdu).

8. den: Brzy ráno odlet do Prahy.

Poznámky
  • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
Minimální počet účastníků
30

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.