STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Norsko - Turistika I Komfort Hotelu

Norsko, Norsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Norsko - Turistika I Komfort Hotelu

Neoficiální popis ubytování

Popis

VÝSTUP NA NEJVYŠŠÍ HORU SKANDINÁVIE VČ. NORSKÉHO PRŮVODCE A VYBAVENÍ.

TÚRA NA SLAVNOU "KAZATELNU" PREIKESTOLEN.

UBYTOVÁNÍ V HOTELECH S POLOPENZÍ. NÍZKÝ DOPLATEK ZA 1/1 POKOJ, VHODNÉ PRO SÓLOCESTOVATELE.

Nádherná divoká norská krajina přímo vybízí k túrám a procházkám v přírodě. Přestavujeme na českém trhu jedinečný letecký poznávací zájezd s turistikou do Norska, během kterého se můžete podívat do nejvyššího pohoří Skandinávie Jotunheimen a dosáhnout zde nejvyššího vrcholu Galdhřppigen. Stejně tak můžete vyjít na oblíbenou skalní plošinu Preikestolen s jedinečným výhledem na fjord pod ní. Nebudou chybět nádherné vodopády (zde v údolí Husadalen), ani výhledy na ledovcové splazy.

Dalšími plusy zájezdu jsou ubytování v hotelech a polopenze v ceně!

CK Periscope Skandinávie vám umožní vychutnat si Norsko v plné kráse, i když třeba nepůjdete na uvedené túry - můžete s námi vyrazit na zájezd a užít si třeba jen okolí v místech ubytování, jít za skupinou s průvodcem pomalejším tempem (návrat z túry je vždy stejnou cestou) nebo se toulat okolím, kde bude autobus čekat na hlavní skupinu. Novinkou je prohlídka místní ovocné farmy, která má i vlastní destilérku - za příplatek.

PŘEDNOSTI ZÁJEZDU:

  • komfortní zázemí turistických hotelů
  • 7x snídaně a 7x večeře v základní ceně zájezdu
  • nádherné horské túry na vrcholy i údolími hor
Program

1. den: Odlet z Prahy do Osla. Po cca 2,5 hodinové cestě (mj. přes Lillehammer) přijedeme do rekreační oblasti Skeikampen, kde se ubytujeme a poté si vyjdeme na zdejší stejnojmennou "stolovou horu". Večeře.

2. den: Vydáme se do nejstaršího národního parku Norska Rondane, kde uskutečníme první túru trvající 4 - 5 hod. z horské obce Hovringen k chatám Peer Gynt Hytta a Smuksjřseter. Na ubytování (2 noci na stejném místě) se dostaneme přejezdem přes turistické středisko Lom (starobylý sloupový kostel, navečer pouze pohled zvenku). Večeře.

3. den: Nejvyšší vrchol Norska a celé Skandinávie - Galdhřppigen (2 469 m). Dnešním cílem je výstup na tuto horu. Cesta je dlouhá cca 15 km, trvá okolo 7 hodin. Vede mj. přes ledovcové/sněhové pole, v ceně zájezdu je zahrnut povinný doprovod místního průvodce s lanem. Návrat na ubytování. Večeře.

4. den: Den ledovců... Po průjezdu nejvýše položenou norskou asfaltovou silnicí Sognefjellvegen, s výhledy na zbývající ledovcová pole od chat Krossbu a Sognefjelhytta, sklesáme až do téměř nulové výšky k ramenu fjordu Lusterfjorden. Odpoledne strávíme v oblasti ledovce Jostedalsbreen. Kromě tradiční lehčí vycházky k čelu nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen jsou v oblasti další možnosti 3-4 hodinových túr (podle počasí případně možnost přejezdu na turistiku jinam po trase zájezdu). Navečer uvidíme další ramena nejdelšího fjordu Norska Sognefjorden. Večeře.

5. den: Den fjordů... Dopoledne projedeme silničním Lćrdalským tunelem, ještě nedávno nejdelším tunelem toho druhu na světě, až k městečku Aurland. Odtud se vydáme místní dopravou na architektonicky moderní vyhlídku Stegastein, odkud uvidíme rameno fjordu Aurlandsfjorden. Po poledni se přesuneme do oblasti malebného, širšího fjordu Hardangerjford, kde se vydáme na pěší výlet mezi třemi ovocnými farmami. Na jedné z nich si můžete doobjednat prohlídku s ochutnávkou vynikajících místních produktů (1 - 1,5 hodiny - nutné objednat předem). Tato tradiční ovocnářská farma má velkou produkci jablečné šťávy - moštu, včetně moderního lihovaru pro výrobu pálenky. Ubytování a večeře.

6. den: Den vodopádů... Dopoledne si užijeme úchvatného údolí Husedalen se čtyřmi nádhernými vodopády na řece Kinso. Max. délka túry je 4-5 hod. Každý si může zvolit délku túry podle svých možností. Cestou k dalšímu hotelu v Sandu se ještě zastavíme u mohutných vodopádů se dvěma rameny Lĺtefossen. Večeře.

7. den: Přesun oblastí fjordu Lysefjorden k nástupu pro dosažení jednoho z hlavních cílů zájezdu, slavné skalní plošiny "Kazatelna" - Preikestolen. Na konci stezky nás čeká ohromující pohled z výšky 600 m do hlubin Lysefjordu. Výšlap nám zabere přibližně 4 - 5 hodin. Později odpoledne přesun na nocleh ve Stavangeru, jehož centrum zdobí obdobně barevné dřevěné domky, jako v Bergenu. Večeře.

8. den: Odlet do ČR, s přestupem.

Poznámky
  • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i v zemích EU a Schengenského prostoru.
Minimální počet účastníků
26

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.