STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Millennium Resort Salalah

9/10
9/10

Omán, Salalah

Recenze

Recenzi k hotelům mohou přidávat všichni zákazníci, kteří si u nás zakoupili zájezd. Po návratu z dovolené je jim zaslán odkaz na webovou stránku, kde mohou recenzi na hotel přidat.

Hodnocení hotelů probíhá formou 1 – 10, kdy 1 znamená nejmenší spokojenost a 10 naprostou spokojenost. Výsledné skóre je vypočítáno průměrem všech hodnocení. Recenze se zobrazují podle data přidání od nejnovější po nejstarší.

Hodnocení hotelů neověřujeme.

U textových recenzí upravujeme gramatické a pravopisné chyby, jejich sdělení a obsah ponecháváme beze změny.

V rámci zachování bezpečnosti na internetu nezobrazujeme recenze, které:

  • Obsahují osobní a citlivé údaje
  • Obsahují nadávky, sexuální, rasové, diskriminační a další amorální narážky
  • Obsahují nevhodný, propagační a podvodný obsah nebo spam
  • Obsahují informace, které nesouvisí s pobytem

Vzhledem k neustálé modernizaci hotelů a vylepšování služeb si vyhrazujeme právo nezobrazovat recenze starší 48 měsíců.

Jiří, pobyt s přáteliprosinec 2023

S pobytem naprostá spokojenost.

9,6/10
Klára, pobyt s rodinouprosinec 2023

Fantastická dovolená

10/10
Ali, sám/alistopad 2023

Velice spokojen

9,6/10
Ali, sám/alistopad 2023

Hotel, služba a stráva vnikající. Jsem velice spokojen

9,7/10
Josef, pobyt s partnerem/koulistopad 2023

Na hotelu je už vidět jeho používání, ale jinak čistý a personál milý a ochotný. Strava pestrá a vždy je co si vybrat. Možnost masáží a spa. V docházkové vzdálenosti je nákupní středisko, Mc Donalds, a několik dalších obchůdků (10 minut chůze). Místní jsou civilizovaní a turisty respektují. Pláž asi 10 minut minibusem zdarma. Pendluje v pravidelných intervalech mezi hotelem a pláží. Slunečníky, lehátka a wifi na pláži (stejně jako na hotelu) zdarma. Dá se mezi pláží a hotelem jít pěšky místními uličkami a je to asi 3,5 km. Šli jsme to z pláže úplně v pohodě a ještě jsme si dali čerstvý kokos a banány u stánkařů. V polovině listopadu teplota vzduchu 30-33’ moře okolo 30’. Vstup do moře pozvolný, písek. Voda zakalená pouze pískem, protože vlny jsou na pláži solidní a je to, hlavně pro děti, zábava. V moři pár rybek, šneci, krabi a občas rejnok. V pohodě se dá jít do vody bez koupacích bot. Ani jsem nikoho neviděl že by je měl. Na pláži se občas objeví velbloudi, koně, občas projíždějí rybáři na autech. Pohoda, není to jako Turecko, nebo Egypt, že Vás na pláži otravují s cetkami a každý čeká na bakšiš. Za mě pohodová a odpočinková dovolená.

6,9/10
Marcel , pobyt s partnerem/koulistopad 2023

9,1/10
Michal, sám/abřezen 2023

7,5/10
Sváťa, pobyt s přáteliúnor 2023

9,2/10
Terezalistopad 2022

Hotel pro ty, kteří se chtějí podívat do Ománu za slušné peníze a nevadí jim, že v hotelu nepodávají alhohol a že se na pláž jezdí mikrobusem. Spíš klidnější hotel, žádná zábava pro mladé, pro ději jen minimum (líná řeka, dvě menší vodní atrakce - nefungovaly)

6,4/10

O hotelu

Millennium Resort Salalah

Neoficiální popis ubytování

Neoficiální právně nezávazný popis ubytování má pouze informativní charakter. Popis ubytování a rozsah služeb se může u jednotlivých cestovních kanceláří lišit.
Popis hotelu

Umístění

Nový luxusní hotel patřící do mezinárodně uznávaného řetězce Millennium se nachází přibližně v centru Prahy. 10 km od centra jednoho z nejvýznamnějších ománských měst, Salalahu, známého také jako "exotická oáza" a "arabské hlavní město vůní". Do centra Salalahu se dostanete taxíkem (za poplatek cca 2-5 OMR za 1 cestu). Objekt se nachází v klidné oblasti mezi mořem a majestátním pohořím Qara. V blízkosti se nachází jedno z největších ománských nákupních center (cca 400 m od hotelu/5 min chůze). Na letiště Salalah cca 15 km.

.

Pláž

Široká pláž s bílým pískem a pozvolným vstupem do vody, vzdálená přibližně 4 km od hotelu. Možnost využít bezplatnou hotelovou kyvadlovou dopravu, která jezdí několikrát během dne. U pobřeží nejsou žádné korálové útesy.

K dispozici pro hosty

24hodinová recepce s lobby. Hoteloví hosté mají k dispozici: hlavní restauraci Taybat (mezinárodní a arabská kuchyně), restauraci a'la carte Sky Grill (za poplatek; ománská kuchyně), kavárnu Zest (za poplatek;10:00 - 01:00) s barem u bazénu. K dispozici je rozsáhlý bazén nepravidelného tvaru se sladkou vodou, který je obklopen bazénovou louží a také brouzdalištěm pro děti. Lehátka a slunečníky u bazénu jsou k dispozici zdarma.

Internet

V celém hotelu je k dispozici bezplatné Wi-Fi.

.

Catering

Plná penze Plus: snídaně (7:00-10:30), obědy (12:30-15:00) a večeře (19:00-22:30) formou bufetu nebo z menu v hlavní restauraci Taybat. Dále občerstvení (k dispozici od 10:00-12:00 a 15:00-17:00) v kavárně Zest Café (otevřeno 10:00-01:00), v baru u bazénu (otevřeno 10:00-19:00) a v plážovém klubu Millennium Beach Club na pláži (otevřeno 09:00-18:00). Nealkoholické nápoje (káva, čaj, kakao, voda, perlivé nápoje, džusy) jsou k dispozici zdarma v době jídla a občerstvení. V hotelu se nepodává alkohol. Hotel si vyhrazuje právo na změnu rozsahu služeb zahrnutých ve vzorci plná penze plus (např. časy podávání jídel).

Sportovní a animační program

Hotel nabízí tato zařízení pro volný čas: posilovna (zdarma; odděleně pro muže a ženy), tenisový kurt (za poplatek), salon krásy (za poplatek), Zanta SPA (otevřeno 10:00-22:00; oddělená část pro muže a ženy: sauna a parní lázeň - zdarma, masáže - za poplatek; navíc k dispozici pouze v části pro ženy: krytý bazén a vířivka - zdarma) . Pro děti: miniklub, brouzdaliště, dětské hřiště, herna.

.

Webové stránky

www.millenniumhotels.com

Místní kategorie

*****

Podle našeho názoru

Nový hotel s elegantně zařízenými pokoji, vynikající kuchyní a rozsáhlým bazénem bude ideálním místem pro vaši dovolenou.


Program

Den 1
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.


Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.


Den poslední
Vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodin), transfer na letiště, návrat do Polska.


Upozornění k programu
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky, např. Ramadán 10.3.-8.4.2024) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).


Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během pobytu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).


Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu stravování u každého hotelu, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů), pobytovou taxu, zálohy, vízum a další osobní výdaje.


Důležité! Přečtěte si aktuální podmínky vstupu do země.


Název zájezdu v polském jazyce: Oman - wypoczynek

Výlety v okolí

Citi Tour - Salalah Salalah
Nejnavštěvovanější město Ománu ležící u Arabského moře v oblasti Dhofar, které se odlišuje od zbytku země jak podnebím, tak vegetací. Po letním monzunu následuje jakýsi výbuch bujné, svěží zeleně, který připomíná exotičtější ostrovy než místo na Arabském poloostrově. Město Salála je známé již od starověku díky dovozu kadidla, bylo také rodištěm sultána Kábuse bin Saída. Prohlídku začneme od Museum of the Frankincense Land (na seznamu UNESCO), které je známé díky využívání pryskyřice z kadidlovníků. V sále Marine se dozvíme mnoho zajímavých faktů týkajících se bohaté historie regionu. Během přejezdu zelenými zeleninovými a ovocnými plantážemi zastavíme na fotografování impozantní mešity sultána Kábuse. Cena cca 90 USD/os.


Jebel Safari
Toužíte po nezapomenutelném zážitku? Žádný problém! Výlet automobily s pohonem všech 4 kol povzbudí všechny smysly! Během přejezdu horami Dhofar si můžete pořídit jedinečné fotografie panoramatu známé jako "Taqah Plateu". Následně přejezd stálezeleným Wadi Darbat a obdivování téměř 100 m vysokého vodopádu! Uvidíme také Velký kaňon regionu Dhofar známý jako Jebel Samhan. Zvláštností Ománu jsou slavné krasové trychtýře - uvidíme jeden z nich - Tawi Attair - téměř 211 m hlubokou štěrbinu v zemi). Po plánovaném občerstvení formou pikniku přejezd do malebné oblasti vesnice Jebel. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. Cena cca 145 USD/os.


Salalah East & West
Magická cesta hluboko do Ománské kultury! Navštívíme starou rybářskou vesnici Taqah, kde uvidíme historické domy místních obyvatel a zdejší slavný hrad. Během pokračování v cestě a sledování ruin starého města Sumharam, se dozvíme mnoho historických faktů týkajících se obchodu s kadidlem. Úžasné stezky vedou z východu na západ, budeme mít příležitost pořídit úžasné a jedinečné fotografie panoramatu města. Cena cca 120 USD/os.


"Prázdná čtvrť" a Ztracené město Ubar
Když opustíme hotel, pojedeme automobilem s pohonem všech 4 kol ve směru pohoří Jabal Al Qara, kde uvidíme nádherný výhled na město Salála. Po krátké přestávce ve městě Thumrait, ve kterém se lze setkat s beduíny, projedeme nakloněnou trasu skrz štěrkovou poušť Al Nejd. Ztracené město Ubar, zapsané na seznamu UNESCO, bylo podle pověstí zcela pohlceno pouští. Následně uvidíme tzv. "Prázdnou čtvrť" - největší poušť na světě. Cestou zpět navštívíme Wadi Dawka, oblast známou díky kadidlovníkům. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda džípy je rizikový sport. Cena cca 145 USD/os.


Delfíni
Výlet snů pro celou rodinu! Vzrušující výlet lodí do otevřených vod Arabského moře spojený s pozorováním delfínů. Akrobatická a velmi zvědavá zvířata často plavou blízko lodi, což vyvolává úsměv na tváři každého dítěte. S trochou štěstí uvidíte také velryby vyskytující se v této oblasti. Cena cca 75 USD/os.


City Tour - Maskat
Hned po snídani přelet do Maskatu, kde uvidíme místní operní dům a slavnou ománskou Velkou mešitu. Na cestě přes starou oblast Maskatu uvidíme tradiční arabské budovy včleněné do horského masivu. Uvidíme ceremoniální palác sultána Kábúse, zvaný Al Alam. Další atrakcí bude soukromé muzeum Bait Al Zubair, které se otevřelo světu až v roce 1998! Tento objekt oplývá četnými sbírkami Ománských artefaktů. Navštívíme také slavný trh Muttrah Souk. Cena závisí na počtu přihlášených osob.


Šnorchlování
Moře Dhofaru plné podvodních atrakcí láká stále širší skupinu nadšenců potápění! Přírodní rezervace, jejíž mořský život tvoří jednu velkou barevnou podívanou, je pod neustálou ochranou. Krásné korály, barevné ryby a tisíce dalších báječných jevů - to vše a ještě více na nás čeká v podmořském světě Dhofaru! Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a šnorchlování je rizikový sport. Cena cca 130 USD/os.


Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15- 20 účastníků, v závislosti na výletu). Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Jiné

Základní informace


Měna
OMR - Ománský riál. Možnost výměny EUR nebo USD (akceptovány jsou bankovky vydané po roce 2014 - barevné s bezpečnostním proužkem) v jedné z mnoha směnáren. Ve větších městech lze vybírat peníze z bankomatů; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.


Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích.


Vízum
K překročení Ománské hranice je pro obyvatele ČR potřebné vízum (získat jej lze na hraničním přechodu nebo na letišti) a cestovní pas platný nejméně 180 dní ode dne odjezdu z Ománu.


Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.


Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.


Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 3,5 OMR; 1,5 l vody - cca 0,20 OMR; pivo v obchodě - cca 2 OMR. Kromě obchodů s potravinami stojí za to smlouvat.


Pošta
Známka na pohlednici do České republiky stojí cca 0,50 OMR. Pohodlné a spolehlivé je odeslání pohledů prostřednictvím hotelové recepce.


Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Je nutné vzít s sebou britské adaptéry (se třemi kolíky).


Telefony
Telefonní karty místní sítě Omantel-Hayyak lze koupit v obchodech. Místní hovory jsou velmi levné. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.


Odlet z: Varšavy. Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Sezónnost

Hlavní turistická sezóna v Ománu obvykle trvá od 7.11.2023 do 16.4.2024.

Víza - informace pro prodejce

Při krátkodobých cestách do Ománu si občané České republiky musejí požádat o vízum ke vstupu do země prostřednictvím online aplikace webové stránce Ománské královské policie (hyperlink: https://evisa.rop.gov.om/), v sekci "Apply for Unsponsored Visa".

Případné technické problémy s obdržením víza je nutné řešit prostřednictvím kontaktní emailové adresy Ománské královské policie: Info-OmaneVisa@rop.gov.om.

Nebo je možné obdržet vízum až po příletu do Ománu.

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

trip-detail:TripDetail.ShareTripByEmailForm.title

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.

Cookie předvolby

Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

Vlastní preference

Technické soubory cookie

Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

Soubory cookie pro zvýšení výkonu

Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

Cílené soubory cookie

Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

Požadované soubory cookie

Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.