STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Omán 2024

Dovolená v Ománu potěší každého, kdo miluje dlouhé písčité pláže, horké slunce a vyhřáté azurové moře. Země se pyšní dlouhou a zajímavou historií a mnoha kulturními památkami.

Zájezd do Ománu si užijete i pokud jste aktivní dovolenkáři. Na severu se rozprostírá mohutné pohoří, které stojí za to prozkoumat. I proto si Omán zamilovali cyklisté, kteří tu houfně vyrážejí za nádhernými výhledy.

Pokud hledáte odpočinek a nicnedělání na pláži, Omán all inclusive je tou nejlepší možnou volbou. Poznávací zájezd do Ománu zase potěší všechny milovníky arabské kultury a historie.

Ománu se říká “perla arabského světa” a díky své výhodné poloze býval v minulosti důležitou křižovatkou obchodních cest celé Arábie. Dnes je oblíbeným výletním letoviskem se spoustou krásných hotelů a s luxusních resortů. Každý rok si sem miliony turistů z celého světa přijíždí užít dokonalou dovolenou v orientu.

Objevte perlu arabského světa i vy a vyberte si z nejširší nabídky zájezdů českých a německých cestovních kanceláří na trhu svoji dovolenou v Ománu na dovolena.cz.

  Pro koho je vhodná dovolená v Ománu?

  Pro ty, kteří chtějí poznat orient

  Omán je arabskou zemí se vším všudy. Typická architektura, rozsáhlé pouště, skvělé jídlo, smlouvání na trzích, to vše vás v Ománu čeká a nemine.

  Pro ty, kteří hledají něco nového

  Omán zažívá v posledních letech boom turismu a nabízí zábavu a přírodní krásy, které vás nadchnou i okouzlí. Skvělé místo pro vaši dovolenou.

  Pro každého, kdo hledá skvělou dovolenou

  Není mnoho zemí, které by nabízely za skvělou cenu tolik, jako Omán. Ať už cestujete v páru, s rodinou, nebo partou přátel, dovolená v Ománu vás nadchne.

  Nejlepší lokality Ománu

  Nejpopulárnějším místem je hlavní město Maskat. Najdete zde nejlepší ománské resorty, pláže, muzea a kulturní vyžití. Po nádherném západu slunce se Maskat mění v pohádkové město s jedinečnou atmosférou.

  Na jihu Ománu pak leží Salalah, rodiště sultána Kábúse, který vládl zemi celých 50 let. Centrum Salalahu, takzvaná Haffa, je skvělou ukázkou tradiční arabské architektury. Kousek od východního pobřeží pak leží ostrov Masíra, který je domovem více než 30 000 želv. Strávit zde můžete klidně celou dovolenou, pláže jsou krásné a na ostrově není příliš mnoho turistů, užijete si opravdový klid u moře.

  Zájezdy do Ománu

  Stahuji data

  Nejlevnější zájezdy do Ománu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy v Ománu

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy v Ománu

  Stahuji data

  Základní informace

  Stát: Omán
  Hlavní město: Muscat
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: cca 7 hodin
  Používané jazyky: angličtina, balúčština, urdština a další indoíránské jazyky
  Mezinárodní předvolba: +968
  Měna: OMR
  Napětí el. proudu: 240 V, frekvence 50 Hz, nutný adaptér
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Omán | STUDENT AGENCY

  Proč jet na dovolenou do Ománu?

  Omán je krásnou zemí plnou přírodních krás, historických památek a nádherných pláží. Je ideálním místem pro turisty, kteří hledají něco nového. Omán se pyšní unikátní krajinou. Je domovem rozmanitých přírodních scenérií, od pouští a pohoří po křišťálově čisté moře a luxusní resorty. Pro ty, kteří by rádi poznali něco o bohaté historii a kultuře Ománu, mají možnost navštívit spoustu muzeí v každém větším městě. Omán také nabízí širokou škálu aktivit pro milovníky přírody a outdoorových aktivit.

  Můžete se vydat na pouštní safari, vyzkoušet potápění v Perském zálivu nebo si užít surfování, jachting a vodní skútry. Kromě toho je Omán ideálním místem pro relaxaci a odpočinek díky svým luxusním hotelům s wellness.

  V neposlední řadě je Omán zemí s přátelskými a pohostinnými obyvateli, kteří se rádi pochlubí svou fascinující zemí a její kulturou. Navštívit Omán znamená zažít nezapomenutelnou dovolenou plnou zážitků a krásných vzpomínek.

  Počasí a podnebí v Ománu

  Omán leží na východě Arabského poloostrova a jeho klima je ovlivněno subtropickým pásmem. To znamená, že v Ománu panují horká a suchá léta, kdy teploty běžně vystoupají ke 40 °C, a chladnější a vlhčí zimy, kdy teploty klesají kolem 20 °C. V létě mohou teploty vyšplhat až nad 50°C, takže je v tomto ročním období nutné počítat s extrémním horkem. Omán patčí k oblíbené destinaci, kam se vydat za sluncem a teplem.

  leden

  23 °C

  únor

  23 °C

  březen

  25 °C

  duben

  27 °C

  květen

  29 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  26 °C

  srpen

  25 °C

  září

  26 °C

  říjen

  26 °C

  listopad

  26 °C

  prosinec

  24 °C

  Informace o destinaci Omán

  Kuchyně v Ománu

  Kuchyně Ománu je plná chutí a barev, které odrážejí jeho historii. Díky svémů umístění v blízkosti k Perskému zálivu a Indickému oceánu nabízí Omán širokou škálu mořských plodů, jako jsou krevety, mušle a ryby. Omán nabízí rozmanité druhy ovoce a zeleniny, jako jsou datle, fíky a granátová jablka. Mezi oblíbené pokrmy patří majboos, což je rýže s kuřecím masem a cizrnou, a také harees, těstoviny s masem a cizrnou. Na tržištích narazíte na khobz, tradiční chléb. Jako dezert vyzkoušejte baklavu, což jsou tenké plátky listového těsta plněné ořechy a medem. Kromě toho je v Ománu oblíbený sladký čaj karak s mlékem a kořením. Ten si můžete vychutnat také studený.

  Ceny v Ománu

  Ceny v Ománu jsou takřka srovnatelné s těmi u nás. Jako v každé muslimské zemi i zde zaplatíte astronomické částky za alkohol, takže doporučujeme si dát od piva i vína přestávku. Také restaurace mohou vyjít dráž, především pokud jde o ty zaměřené na turisty. Za potraviny v obchodech a běžné služby zaplatíte stejně jako v Česku, občas i o něco méně. Ochutnejte místní ovoce a zeleninu a pokud budete mít čas, navštivte tržiště, kde si můžete vyzkoušet tradiční smlouvání. Z Ománu si turisté často vozí koření a textil.

  Vízum do Ománu

  Za účelem individuální turistiky je třeba zažádat o vystavení víza ke vstupu do země na Velvyslanectví Ománu ve Vídni. Poplatek za turistické vstupní vízum do Ománu je 13 USD. Při příjezdu do Ománu se vyplňuje formulář "vstupní karta" obsahující běžná osobní data uvedená v cestovním pasu a odevzdává se pasové kontrole. Při výjezdu se vyplňuje tzv.” výstupní karta”.

  Pro ověření aktuálních podmínek pro vstup do země a návrat do ČR navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/blizky_vychod/oman/cestovani/index.html)