STUDENT AGENCY Dovolená
Sdílejte hotel

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Portugalsko

Recenze

Pro tento hotel nejsou zatím k dispozici žádné recenze od klientů www.dovolena.cz.

O hotelu

Porto a bukolická příroda severního Portugalska

Neoficiální popis ubytování

Popis
Pohodové Porto, druhé největší město země proslulé svými sklepy na portské víno, bukolická příroda kraje Miňo a pohádkový národní park Peneda-Geres, to je kombinace, které se nedá odolat.
Rychlý přehled
8denní letecký zájezd
Počet dní
8denní zájezd
strucna_trasa
Porto Arouca Amarante Guimareas Arco de Valdevez Castro Laboreiro NP Peneda-Geres Soajo Lindoso Moncao Valenca do Minho Caminha Povoa de Varazim
1. den
Odlet do Porta. Po příletu do Porta transfer do hotelu a ubytování.
2. den
Po snídani vyrazíme na pěší prohlídku Porta, kolem nejvyšší věže města Torre Clerigos, odkud je nádherný výhled na celé město, proslulého knihkupectví Livraria Lello, které je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě a mimo jiné se proslavilo díky spisovatelce Rollingové, autorce Harryho Pottera. Na vyhlídce se pokocháme pohledy na protější Vila Nova de Gaia, budeme pokračovat na nábřeží Ribeira - proslulé svými barevnými domečky, kavárnami a restauracemi. Zajímavé je také historické vlakové nádraží Sao Bento, které zdobí 20 tisíc kachliček - azulejos, stejně tak jako nejstarší chrám ve městě - katedrála Sé. Po pauze na oběd se vydáme na protější stranu řeky, do Vila Nova de Gaia se sklepy na portské víno a zakotvenými rabelos s naloženými sudy. Navštívíme některý z proslulých sklepů a ochutnáme lahodný mok. Lanovkou se vydáme na most Luise I. a po něm se vrátíme do hotelu. Fakultativně se také můžete vydat na plavbu po řece Douro, během které můžete vidět všechny portské mosty.
3. den
Ráno vyjedeme z Porta jihovýchodním směrem do srdce překrásných skalních masivů známých jako Magické hory, jejichž součástí je i Geopark Arouca (pod ochranu UNESCO), oblíbené místo milovníků pěší turistiky. Po dřevěných lávkách, můstcích a schodištích budeme moci obdivovat hlubokou žulovou rokli, kterou vytvořily divoké vody řeky Paiva. Dřevěné lávky se táhnou ve výšce cca 160 m podél toku řeky v délce necelých 9 km mezi říčními plážemi Areinho a Espiunca. Kouzlo a atmosféru celé oblast dotváří bohatá vegetace tvořená duby, kaštany, planikami, vrbami a jasany. Možnost projít se (zpoplatněno 12 eur) i po jednom z největších visutých mostů na světě s úctyhodných délkou 516 metrů. Na cestě zpět do Porta pojedeme přímo k oceánu a projedeme se kolem pláže Foz do Douro až k ústí řeky Douro. Po mole můžete dojít až k majáku a sledovat, jak se mísí řeka s oceánem. Návrat na ubytování.
4. den
Ráno vyjedeme z Porta směrem do krásné oblasti severního Portugalska zvané Miňo. První zastávka bude u zbytků původního keltského hradiště Citania de Briteiros, jednoho z největších na Iberském poloostrově. Po prohlídce budeme pokračovat do městečka Guimaraes, kolébky portugalského národa, protože se zde narodil první port. král Alfons I. Střed města,které si zachovalo díky starobylým domům s vyčnívajícími stříškami středověký ráz, je pod ochranou UNESCO. Na vršku nad historickým jádrem můžeme obdivovat především královský žulový hrad z 10. stol., kapli sv. Michala a palác vévodů z Braganzy. Po prohlídce pokračování přes tzv. portugalský Řím, město Bragu do kouzelného městečka Arcos de Valdevez, dějiště proslulé bitvy, která kdysi rozhodla o osudu nově vznikajícího portugalského království. Ještě předtím se ale vystoupáme k nádherné vesnici Sistelo, považované za 1 ze sedmi zázraků Portugalska a nazývané také malý portugalský Tibet, malá procházka cca 3 km po okolí. Ubytování v Arcos de Valdevez.
5. den
Tento den věnujeme návštěvě národního parku Peneda - Geres, jednoho z posledních rájů v Evropě s nespoutanou autentickou přírodou. Ráno nejdříve pojedeme do vesnice Soajo, která je proslulá svými kamennými sýpkami, projdeme se jejím malebným okolím (cca 6 km)a pak budeme pokračovat do městečka Lindoso se spoustou kamenných sýpek, kterým se zde říká espingueiros, se stejnojmenným hradem a nádhernými výhledy na místní přehradu ležící na hranici se Španělskem. Přejedeme hráz přes řeku Limia a po vrstevnici budeme pokračovat úchvatnou přírodou ke kostelu N. S. da Peneda s 300 m dlouhým schodištěm a 20-ti kapličkami. Jedná se o malou kopií baziliky Bom Jesus do Monte. Ubytování v horské vesnici Castro Laboreiro.
6. den
Celý den strávíme v horské přírodě kolem Castro Laboreiro, kde je možné absolvovat různě pěší túry. Ráno podnikneme výpravu ke zbytkům hradu Castro Laboreiro, odkud se nám otevřou panoramatické výhledy 360 st.dokola, a navštívíme zdejší muzeum, kde se dovíme více o životě a zvycích v tomto Bohem zapomenutém kraji. Po té volno k individuálním výpravám nebo společná túra po cca 6 km dlouhé trase v okolí Catro Laboreiro. Ubytování na stejném místě.
7. den
Ráno navštívíme Palác Brejoeira, kterému se říká portugalské Versailles, po té se vypravíme k hraničním pevnostním městům na řece Minho, z Monçao, centra produkce vína Albarinho, s krásnými zahradami, vodními prameny, úzkými uličkami plnými historie, ze které zůstaly pozůstatky hradu vystavěného na začátku 14. stol., se vypravíme po eko-stezkách kolem řeky Minho (cca 8,5 km). Naskočíme do autobusu a budeme pokračovat do dalšího hraničního městečka, do Valençy do Minho s mohutnou pevností s trojitým opevněním ve tvaru hvězdy ve stylu Vauban. Odsud se nám otevřou krásné výhledy na hraniční most a protilehlé město Tui s gotickou pevnostní katedrálou. Volno k posezení u kávy nebo k nákupům. Pokračování cesty až k ústí řeky Minho, do půvabného poutního městečka Caminha, kde se zastavíme v centru, abychom si připomněli poutní cestu a následně se projdeme po zlatistvých plážích v ústí řeky a pojedeme se ubytovat do oblíbeného přímořského letoviska Povoa de Varazim.
8. den
Dopoledne volno (dle letových možností) v letovisku Povoa de Varazim. Po poledni transfer na letiště a odlet do ČR.
Cena zahrnuje
7 nocí se snídaní ve 3* hotelu, leteckou dopravu Praha - Porto - Praha, letištní taxy a odbavení letu se zavazadlem do 15 kg, dopravu autobusem dle programu, průvodcovské služby
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobytová taxa
Příplatky za průvodce
návštěva sklepů v Portu 12 EUR, Geopark Arouca - vstup do parku 2 EUR + závěsný most 12 EUR Pokud je částka uvedena v EUR, hradí se až na místě, ale objednána musí být dopředu, proto uvádět zájem již při přihlašování do poznámky.
Minimální výměna na vstupy
Předpokládaná částka na vstupy 50 EUR.
Poznámka k ceně
Max. počet osob ve skupině: 15

Tato stránka je chráněna pomocí Google reCAPTCHA. Platí pravidla ochrany osobních údajů a podmínek společnosti Google.